Pohyblivý terč

• Česko Pohyblivý terč (viac)
všetky plagáty

Dolph Lundgren ako Waxman je bývalým príslušníkom špeciálnych síl, ktorý v súčasnosti pracuje pre tajnú vládnu agentúru ako nájomný zabijak. Spolu s druhou agentkou Clegg číhajú na streche starej veže na cieľ svojho útoku – majú zastreliť političku. Keď ju má Waxman na muške, žena náhle vezme z davu do náručia dieťa, a tak Waxman odmietne splniť úlohu. Základňa dá preto Clegg rozkaz, aby Waxmana zastrelila. K tomu však už nepríde, pretože ich odhalia a musia bojovať s výsadkom z helikoptéry. Podarí sa im ujsť, Waxman sa ukryje stráženom, ale nevyužívanom objekte. Waxman a Clegg stratia kontakt a sú presvedčení o smrti toho druhého. Agentúra ich však opäť vyhľadá a spojí. Majú poslednú šancu, pretože porušili pravidlá. Waxman má dokončiť svoju pôvodnú úlohu, ale Clegg dostane iný terč. Má zabiť Waxmana. V tom jej však bráni ich vzájomná príťažlivosť... (TV JOJ)

m.a.t.o.

„Nato nemáš gule!" – „To bude o chvíľu tvoj problém." Aj napriek veľmi triviálnej zápletke, ktorú scenárista musel niekoľko krát natiahnuť, resp. doslova pretiahnuť, aby mal film aspoň obligátnych 90 minút si myslím, že ide o jednu z tých lepších lundgrenoviek. Zásluhu na tom má najmä režisér Mulcahy, ktorý dokázal natočiť prehľadné a príjemne krvavé akčné scény. V rámci akčných béčok je Silent Trigger možno trochu nudný, ale stále ešte celkom stráviteľný priemer na jedno pozretie. 40 % ()

Lacike

Dva pribehy v jednom. Jeden z minulosti, ktory je celkom zaujimavy, ale zabera len malu cast filmu a druhy zo sucasnosti, ktory je uplna blbost. Klasicky typ filmu, ktory sa odohrava v jednom interiery a tak sa scenarista snazi natahovat film do nekonecna miestami menej a miestami viac absurdnymi napadmi a zvratmi. Ale mna to prilis nebavilo, lebo hlavna zapletka je o nicom. Co ma dost mrzi, lebo Lundgren tu vyzera dobre. Este je namakany a je dobre ostrihany, takze z neho ide respekt. Ale vyfasuje iba jednu bitku v ktorej sa môze predviest a par prestreliek. Väcsinu filmu ale iba nudne keca a keca. Dalej ma to mrzi kvôli kvalitnej technickej stranke. Aj ked je film lacne becko odohravajuce sa v hnusnom prostredi, tak je to natocene bezchybne. Aj ked sa nic nedeje, tak ma film slusnu atmosferu a akonahle konecne dôjde na akciu, tak je natocena prehladne. Kazi ju len par hnusnych pocitacovych trikov. Takze vysledok je dost nudny film s kvalitnou technickou strankou. Raz sa to da prezit. 4/10. ()

Necrotongue

Už když jsem si film chystal k dnešní repríze, tušil jsem, že to asi s původním hodnocením nedopadne nejlépe, když jsem totiž viděl snímek poprvé, stačilo mi ke štěstí, že byl film akční. S tím, jak mi vzrostly nároky, nezadržitelně padají má stará hodnocení. Dolph Lundgren je jasnou zárukou toho, že půjde o film béčkový až céčkový, to by ale nebyl až takový problém, i snímek z nižších kategorií má u mě šanci na slušné hodnocení, Pohyblivého terče se to ale netýká. Film sleduje dvě časové linie- současnou a retrospektivní, problém je v tom, že zatímco minulost je celkem svižná a zajímavá, současnost se nudně vleče, tvůrci na tuto dějovou linii navíc naroubovali romantickou zápletku s jemností drtiče horniny a ve finále mi to celé jaksi nedávalo smysl. Taky by mě zajímalo, jestli už režisér někdy viděl, co se stane s cílem, který zasáhne vysokorychlostní půlpalcový projektil. No, asi ne. ()

petero

Silent Trigger za jeden z najlepších filmov Lundgrena rozhodne nemôžem považovať, pretože dej je poriadne pritiahnutý za vlasy, posúva sa len v podstate spomienkovou líniou, a prítomnosť akurát okoreňuje dvojica vrátnikov. Napriek chabému scenáru sú akčné scény dostačujúco remeselne zvládnuté a dojem kazia maximálne tak slabučké triky. PS: Gina Bellman sa tu dosť podobá na Lauru Elenu Harring. ()

SOLOM.

Tak komu se poštěstí během zabijácké mise ojet svého pozorovatele (zvlášť když je to žena), že pánové? V akčních filmech nic nemožného a ostřelovač Dolph Lundgren to štěstí měl. Nepředvedl zrovna nejhorší výkon a přestože tento kousek není žádná pecka, tak závěrečná pasáž byla vcelku slušná + bitka se zfetovanou ochrankou. Gina Bellman stála ve své době za hřích…Jinak je tohle ale jen dosti průměrná záležitost s několika světlými okamžiky, ale jako celek nic extra. ()

• Scenárista Sergio Altieri neskôr na základe scenára k filmu napísal sériu troch románov s názvom „Sniper“. (m.a.t.o.)
  • Pracovný názov filmu bol Algonquin Goodbye, čo je ironický odkaz na hotel Algonquin v New Yorku. (m.a.t.o.)