Vuslat

TV spot 2
Turecko, (2019–2020), 106 h 58 min (Minutáž: 128–168 min)

Kadir Doğulu, Mehmet Özgür, Ümit İbrahim Kantarcılar, Baran Bölükbaşı, Serra Pirinç, Gamze Süner Atay, Erdem Akakçe, Şeyla Halis, Gözde Kaya, Özcan Varaylı (viac)

misa_laska

Asi bych u recenze začala tím, že to není klasické romantické drama. Je to mysteriózní drama s mystickými prvky. Seriál vyžaduje od diváka soustředění a trpělivost, protože většinu času sledování budete zmatení. Pokud nevíte, co za hru se objevuje v seriálu, tak je to Satranc-i-urefa z dávných dob, která sloužila i jako taková studnice moudrostí a při hledání spirituální cesty člověka. U seriálu je dobré sledovat s dobrým překladem. Mnoho mouder k zamyšlení, která vypráví Salih. Tempo je pomalejší, pro někoho možná příliš, že ztratí zájem sledovat. Mysteriózní část příběhu se pořádně začíná prolínat až od 14. dílu a hledání tajemství z minulosti pak trvá celou druhou sérii. V seriálu je mnoho vedlejších postav, které dostávají svůj prostor pro příběh. Dobře psaný a unikátní scénář. Upřímně to nedokáži přirovnat k ničemu, co jsem doposud viděla a to právě díky doplnění o tajuplnou část při hraní "šachů" a vyprávění o lidských pocitech a emocích. ()