Let Me Be Frank

všetky plagáty
Krátkometrážny
USA, 2018, 3 min

Kevin Spacey

Kontroverzní video, které 24. 12. 2018 uveřejnil Kevin Spacey na svém YouTube kanálu. Spacey byl kvůli podezření ze sexuální nátlaku odejit z populárního seriálu Dům z karet. Ve videu se znovu převtělil do ústřední postavy zmíněného seriálu, ďábelského politika Franka Underwooda, který v kuchyni komentuje svůj konec z pozice fiktivní postavy. Frankův proslov je nicméně do té míry dvojznačný, že je zřejmé, že tímto také Spacey sám za sebe komentuje svou aféru jako takovou. (J.Connor)

alchac

Sprostý podezřelý (a to dokonce několikanásobně!) si dovoluje veřejně se hájit ještě před tím, než předstoupí po několikaletém veřejném vymetooní před soud? Jsem pohoršen! S takovou snad za chvíli budou muset bulvární hyeny dodržovat nějaká ta odporná totalitní opatření, jako například elementární etická pravidla a nalistovat si ve výkladovém slovníku pojmy jako „presumpce neviny“ či nedejperun též "audiatur et altera pars." A pak prej, že bL_bouni nejapní byli vyhubeni… ()

zdenzo

Hloupé moralizování křupanů, kteří neznají pojem presumpce neviny a naváží se do K.S. je už bohužel takovým folklorem dnešní doby, stejně jako kolektivní nenadálý záblesk vzpomínek na dekády staré události, z nichž může lůza napadat kohokoliv a kdykoliv. K.S. byl, je a snad zas bude skvělý herec, stejně tak jako M.J. král popu. A lidsky? To už nechám na soudcích. ()

dO_od

// Domácí video člověka několikanásobně obviněného ze sexuálního obtěžování vydané příhodně v den, kdy proti němu byla u soudu vznešena další obvinění. Co tam máš dál, Franku? ()

fallanga

Je mi celkem jedno, zda Spacey někoho znásilnil, či ne. Pokud to udělal, tak je to samozřejmě špatně, ale rozhodnutí nechám na USA justici. Ale to, že je to (potenciálně) sexuální maniak nemění nic na tom, že je to dobrý herec a nemá kvůli tomu cenu ho vyhodit z rozjetého seriálu nebo dokonce celkově vystřihnout z dokončeného filmu. O to více mě mrzí, že Spacey přistoupil na tuhle hru a udělal tohle, velmi pochybné video. Tohle video mu definitivně ukončilo kariéru, přetrhl tím to stéblo, které ho ještě drželo nad vodou. Pokud má Spaceyho poslední záchranou být video, kde se chová jako Frank Underwood, tak je něco špatně. Protože ačkoli je Frank charismatická postava, tak je to strašný zmrd, na tom se všichni shodneme. A pokud se někdo chce očistit, tak Frank není ten charakter ke kterému by se měl hlásit. Tohle jsi posral, Kevine. Tohle video ve výsledku funguje proti němu. Jediný klad je celá profesionalita toho záběru, která prostě vystihuje atmosféru House of Cards. Ale Spaceyho nevyhodili kvůli nedostatku hereckých schopností, ale kvůli nedostatku integrity. A tohle není to, jak ji získá zpět. Je škoda vidět dobrého herce, ač pochybného charakteru, odejít takhle. ()

• Tento krátký film byl nahrán na YouTube den před obviněním Kevina Spaceyho ze sexuálního napadení nezletilého kluka v baru v Massachusetts. (Dispenz)
  • Šálek kávy, ze kterého Frank (Kevin Spacey) pije, je prázdný. Lze to vidět z několika úhlů kamery. (Dispenz)