Nastáva deň súdu, ktorý má jednoduchú úlohu. Nájsť hrdinu černobyľského príbehu a jeho vinníkov. Hlavnými svedkami pred súdom sú Valery Legasov, Boris Shcherbina a Ulan Khomyuk. (Aktuality.sk)

zsn

Kdyby byl celý tento seriál tak informativní jako závěrečný historický souhrn posledního dílu, pak by to byl příjemný seriál. Do závěrečných titulků jsem chtěla tomuto dílu dát odpad, díky onomu konceptu však navyšuji hodnocení. Celkově je však tato série pro mne více méně odpadem a nezachránila to ani filosofická polemika o lži na konci. ()

ALIENka_

No do prdele! Po celou dobu týhle epizody jsem měla husinu. Zážitek z tohohle seriálu je nepopsatelnej. Řekla bych, že doufám v druhou sérii, ale to radši, ze zřejmých důvodů ne. Co víc k tomu říct, naprosto skvělej jedinečnej zážitek, tady bylo všechno perfektní. Něco takovýho se povede jednou za deset let. Myslím, že nakonec jenom dodám - viděla jsem už 3x a jdu se mrknout po čtvrtý a pořád je to zážitek jako naprvní zhlédnutí. Doporučuju všema 17 prsty. ;) Hodnocení: 15000 rentgenů/10 ()

airt

Jedno vím jistě, seriálová podoba Černobylu rozhodně žádnou katastrofou nebyla, právě naopak! Skvělé herecké výkony, od bezchybných hlavních postav až po ty nejmenší vedlejší role. Myslím si, že Harris se Skarsgårdem předvedli neuvěřitelný herecký um. Poklonu si ale zaslouží naprosto každý - hudba, kamera, režie.. určitě i nějaká paní v cateringu, zkrátka všichni, co se na této minisérii podíleli! "What is the cost of lies?" 100% ()

klukluka

Není to bůhvíjak zábavné, protože hodně odborné, nebo minimálně odborně se tvářící. Při troše dobré vůle je to ale srozumitelné a to, že podobnou katastrofu mohl tehdy zavinit jeden jediný, vidinou strmé kariéry zaslepený člověk, pochopí i malé dítě. Bylo to dostatečně opisné a výmluvné, prequel umožnil další akci tam, kde by při chronologickém výkladu událostí žádná nebyla. Lehce mi vadily ty nekonečně dlouhé závěrečné titulky. ()

Marius

Strašne som tomu chcel dať plný počet, za to ako blbuvzdorne vysvetlil divákovi čo sa vlastne v Černobyle stalo v tú osudovú noc. Ale keď niekto zvrtne príbeh o flagrantnom porušení všetkých bezpečnostných predpisov na hrdinský (a nezmyselný) výstup hlavného hrdinu o tom ako režim klame, pretože tutlá konštrukčnú vadu a odstrelí tým podstatnú príčinu výbuchu niekde úplne inde, to nežerem. Až mám pocit, že to niekto urobil len aby tam mohol dať heroický preslov o kopení lží, ktoré zvyšuje dlhy na pravde. O tej vade všetci jadroví fyzici v Rusku dobre vedeli a práve preto boli procesy a predpisy v elektrárňach nastavené tak aby ju eliminovali, ľudský faktor sa ale eliminovať nedá. Takže seriál vlastne tiež klame, a zvyšuje dlhy na pravde, len predpokladám že až takto meta to premyslené nemali. Škoda, lebo toto bol napriek viacerým fabuláciám s prehľadom najlepší diel. 8/10 ()

• Jedna ze scén, která se má odehrávat v Moskvě, je natočena v Kyjevě. (jakubweber)
  • Profesor Valerij Legasov (Jared Harris) počas súdneho procesu povie, že černobyľský reaktor 4 sa stal jadrovou bombou. Toto tvrdenie je značne zavádzajúce, keďže nie je možné, aby v jadrovom reaktore nastal jadrový výbuch. (koba)
  • Když je Valerij Legasov (Jared Harris) po své soudní výpovědi odveden do prázdné místnosti, velice opatrně se rozhlédne a podívá se i za otevřené dveře. KGB totiž na toto místo ráda umisťovala popravčí, aby vězně zezadu zastřelili. (vojtaruzek)