cingi.t

Keďže tento seriál zatiaľ nie je dostatočne docenený užívateľmi CSFD a nedá sa komentovať, vyjadrím svoje pocity pri pilote. Fosse/Verdon je jedinečná seriálová "dvojhubka" (4 + 4 časti), ktorá je kvalitne a precízne spracovaná a chytí za srdce dúfam, že každého. Ja, ktorá som považovala Chicago za pomerne bizarnú kvalitu, som si užívala pozorovať život človeka, ktorý v tom mal prsty. Bob Fosse bol v podstate riadny bastard, talentovaný, ale bastard. Keďže sa tento seriál obsahujúci "strong language and sexual content" s tým moc nebabral, môžme v plnej kráse vidieť, ako fungoval a zrejme ešte funguje šoubiznis. Často to však nie je príjemný pohľad. Nie, nie sú tam zombie, upíry ani po sebe 45 minút z hodinovej časti nestrieľajú, ale príjemné to nie je. Depresívna stránka sa ale plynulo prelína s tou kreatívnou, kde môžme vidieť ako Fosse tvoril, keď mal po boku Gwen a to je za všetky drobné. Stvárnenie hlavných postáv je proste neskutočné a nemohli zvoliť lepšie ako dvojicu Sam Rockwell, ktorý toho bastarda proste geniálne zvládol a Michelle Williams, ktorá je v úlohe Gwen Verdon dokonalá. Keď máte pocit, že niektoré scény by nikdy nemuseli končiť a môžte sa na ne pozerať stále dookola, musí to byť dobré. Sú umelci, ktorí si zaslúžia, aby o nich vedeli aj súčasné generácie nielen v miere toho, čo vytvorili, ale aj v tom, aké okolnosti k tomu viedli. A som spokojná, keď pamiatku umelcov neničia, ale ju takto na úrovni spracujú. Fosse/Verdon si to jednoznačne zaslúžia. 4,5* ()