Moji drazí

(študentský film)
Krátkometrážny / Rodinný / Komédia
Česko, 2015, 7 min

Hořká rodinná etuda o tatínkovi, který musí posbírat všechny tři své děti a odvést je za jistých podmínek k prarodičům na povinný nedělní oběd, aby všem udělal radost. (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan

Já tak nějak nevím, co si o tomhle mám myslet.. Je to řazeno jako "Němá etuda" a potud je asi zadání splněno, řemeslně je to bez problémů sledovatelné, ale... Pointa je slabší a přestože by se to u zvoleného příběhu hodilo, mohla být vypointována daleko lépe a dostat by se mohlo i na trochu melancholie, nebo naopak humoru. A kdyby ani jedno, tak obsadit pár zletilých dívek v plavkách a jednu vilnou chobotnici. ()

honajz

Super. Obecně mám rád němá cvičení, protože konečně musí tvůrce přemýšlet obrazově, a ne dialogy nebo komentářem mimo obraz. Navíc tohle je vtipně natočeno, s vlastně nečekanou pointou, tak smutné, přitom tak pravdivé. Nejvíc mne ale potěšila herecká účast mého bývalého učitele Bedřicha Ludvíka. Solidně filmařsky natočené s dobrým scénářem. A nemůžu se ubránit pocitu, že nápad na úvodní svoz vznikl u filmu Vrchní, prchni. ()

Frajer42

Zajímavé a poměrně netradiční rodinné drámko o tradičních rodinných osudech dnešní doby. Snímeček měl co říct, ačkoli nepoužil jediného slova. ()

Pierre

Zajímavý počin s hezkou hudbou. Tím, že neměl dialogy mi ale připadal takový zvláštní a pointa není moc zřetelná. Ale tím pádem je ten film i áročnější, zajímavější a inteligentní.Příběh je ale lidský a povedený. Tři hvězdičky si to zaslouží. ()

Trevor

Smutná realita nejednej (nielen) českej rodiny, nie je to zlé natočené a aj protagonisti sa tvária tak ako mnoho detičiek ri návštevách svojich deduškov a babičiek. ()