Reklama

Reklama

Highlander

  • Česko Highlander (viac)
Trailer 1

Obsahy(1)

Vynikajúca snímka o mužovi, ktorého cesta vedie cez stáročia a o súboji, ktorý začal v roku 1536 na škótskych pláňach a skončil o 450 rokov neskôr v New Yorku. Jeho hrdinom je Connor MacLeod (Christopher Lambert), pôvodne horal zo škótskej Vysočiny, ktorý sa v prológu stretne v garážach Madison Square Garden v súboji s mečmi s neznámym mužom. Connor MacLeod, narodený začiatkom šestnásteho storočia, patrí medzi nesmrteľných, ktorí prechádzajú stáročiami a bojujú proti sebe navzájom a všetci spoločne proti démonickému Kurganovi, stelesňujúceho Zlo. Ten chce získať všetku energiu, aby sa zmocnil sveta a zmenil ho v peklo. Na životný súboj MacLeoda dôkladne pripraví španielsky šľachtic Ramirez. Každý z vyvolených v sebe má časť energie potrebnej na zlomenie nesmrteľnosti. Energia, ktorá po sťatí hlavy prechádza do tela víťaza a násobí tak jeho silu. A len ten posledný, ktorý v sebe nazhromaždí energiu všetkých ostatných, jej má dostatok, aby dokázal zlomiť kliatbu a mohol sa stať človekom s výnimočnými schopnosťami a skúsenosťami. Počas rozprávania sa Connor v spomienkach vracia do rôznych epoch a období svojho života. (TV Markíza)

(viac)

Videá (3)

Trailer 1

Recenzie (569)

Spiker01 

všetky recenzie používateľa

Další z kultovních legend, které mi v mládí unikly, nebo jsem je minimálně neviděl celé. Všechno a všichni stárneme, takže není překvapením, že některé souboje vypadají jako úmyslné bouchání do meče než-li skutečný souboj, ale stále se na to dá i dnes koukat. Christopher Lambert byse jistě comebacku nebránil...7/10 ()

Matty 

všetky recenzie používateľa

Hudba Queenů, šermířské souboje, Christopher Lambert – co víc je třeba k pořádnému filmovému hitu? Řekněme, že kvalitní režisér a scénář, jehož absencí tohle poloamatérské béčko trpí nejvíc. Po čtyřiceti minutách budete vědět, jak to celé dopadne a nekonečně natahovaný závěrečný duel je jenom nevyhnutelným vyvrcholením předcházejících diváckých muk. 60% Zajímavé komentáře: pshimi, kitano, Fr ()

Reklama

tron 

všetky recenzie používateľa

Veľmi dobrý film. Intenzívny fíling 80. rokov. Tohto škótskeho vyhnanca som nevidel celé roky a keď som sa k nemu po rokoch vrátil vďaka DVD, obával som sa, aby nebol nesmrteľný len Queen. Ale hneď od prvých minút na mňa zo snímky dýchla nezameniteľná, mystická atmosféra príbehu, v ktorom môže zostať len jeden. Putuje stáročiami. Aj svetom. Miluje ženy... ale nezomrie s nimi. A nad podzemnými garážami sa nachádza krvavé sychravé bojisko roku Pána 1536. Zvyšok série (vrátane seriálu) je otrasný, "našťastie" ale tým spôsobom, až je to zábavné. Síce zvrhlým spôsobom, ale je. Jednotka je každopádne vydarená tak nejak "objektívne". Hoc má dnes povesť polokultovky, diváci svojho času (ako to občas u polokultovkách chodí) neboli až takí nadšení, takže výsledkom bol prepadák (rozpočet 16, celosvetová tržba 12). ()

Segrestor 

všetky recenzie používateľa

Pořád čekám, kdy někdo natočí Hájlandera takového, aby překonal tenhle film. Ale je to marné, je to marné, je to marné. Tvůrci si zde zahrávají poněkud neotřelým stylem s motivem nesmrtelnosti a dovolují divákovi nahlídnout na tuto "problematiku" pomocí osudu skotského horala Connora MacLeoda. Do toho přimíchali krapet mytologie o stínání hlav a vzniklo něco, co se divákům trefilo (ve své době neočekávaně) do noty a drží je to dodnes. Popularita tohoto snímku (jeden z těch Lambertovo nej) to směle dokazuje. ()

sepp 

všetky recenzie používateľa

Na zpestreni dlouhe nudne noci idealni, ale po tech letech uz cely ten pribeh preci jen trochu vycpel, navic herecke "umeni" Ch. Lamberta se mi nelibilo uz od zacatku. Na druhou stranu po scenaristicke, reziserske a choreograficke strance tu je odvedena velmi solidni prace, navic podbarvene vynikajici hudbou od Queenu. A ty efekty dnes vypadaji tak roztomile :)... ()

Galéria (99)

Zaujímavosti (34)

  • Natáčelo se ve Skotsku, Anglii a americkém New Yorku, a to od dubna do srpna roku 1985. (Terva)
  • Gregory Widen dostal nápad na tento príbeh v čase, keď bol na dovolenke v Škótsku a navštívil múzeum v Edinburghu. Tu sa zastavil pri stredovekom brnení a zamyslel sa, aké by to bolo, ak by sa muž, čo nosil toto brnenie, bol dožil dnešných čias. (beso74)
  • Vo všetkých scénach, keď sa niekto vznáša, vidieť zakaždým tenké laná, na ktorých herci visia. (DJ Rocco iNc)

Súvisiace novinky

Nový Highlander se začne v lednu natáčet

Nový Highlander se začne v lednu natáčet

01.07.2024

Highlander patří k jedné z těch mála značek, které bývaly slavné, ale zatím se nedočkaly žádného spinoffu, rebootu či pokračování. Již dlouho ale víme, že se to má změnit. Už je totiž šestnáct let od… (viac)

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

Reboot Highlandera se hýbe kupředu

28.10.2023

O rebootu kultovního Highlandera se mluví už od roku 2008, až v roce 2016 se ale začaly kolem projektu dít nějaké věci – nejprve byl oznámen Chad Stahelski (John Wick) jako režisér, a později Henry… (viac)

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

Jak to vypadá s rebootem Highlandera?

31.08.2023

Už to bude pěkných pár let, co byl oznámen reboot kultovní akční sci-fi fantasy Highlander v čele s Henrym Cavillem a režisérem Chadem Stahelskim (John Wick) za kamerou. Jenže Cavill měl od té doby… (viac)

Chad Stahelski natočí černého samuraje

Chad Stahelski natočí černého samuraje

21.10.2022

Netflix ukořistil služby režiséra Chada Stahelskise (John Wick), který teď pro streamovací službu natočí adaptaci populární knižní série Black Samurai. Scénář k filmu napíše Leigh Dana Jackson … (viac)

Reklama

Reklama