Derek and Clive Get the Horn

všetky plagáty
Veľká Británia, 1979, 89 min

Splasher

Až se budeme smažit v nebi, tak nám k tomu budou do nekonečna hrát tuhle nahrávku. Peter Cook a Dudley Moore (hlavně Cook) bývají vnímáni jako jedni z nejinspirativnějších komiků minulého století. Je to dáno i tím, že ovlivnili hned několik generací. Beyond the Fringe totiž ovlivnil např. Pythony a Frye s Lauriem. A později Derek a Clive ovlivnili např. Gervaise a Sachu B. Cohena. To jsem vám tak jednou koukal na 6598. díl Ulice a najednou my vám do toho začali kafrat dva příslušníci dělnické třídy, takže jsem se vám vůbec nemohl soustředit. A k tomu ten jejich příšernej kašel. ___ Derek a Clive je jedna z variací dialogů doubleactu Pete & Dud. Ovšem variace bez supervize TV producentů, takže ad-lib sice zůstal, ale od "klasických double entendrů" se přešlo k impromptu založeném na kontroverzních tématech a nezřízené vulgaritě. Materiál byl původně určen jen úzké skupině přátel, ale získal si velkou oblibu hlavně u mládeže a celkem byly nakonec vydány 3 nahrávky. D & C get the Horn je dokument zachycující natáčení 3. pokračování s příznačným názvem Ad Nauseum. Moore vůbec netušil, že Cook chystá vedle audia i video a byl tím hodně rozladěn. Dá se z toho vypozorovat, že Cook si přál, aby se zachoval nějaký celistvý dokument o alespoň jednom z vystoupení s Moorem (když velkou část pořadů TV nezachovala a nenatáčelo se ani jejich světové turné). Naopak Moore je viditelně konsternován z toho, že zrovna tohle by mělo být archivováno a potažmo hráno i v kinech, jak Cook původně zamýšlel. ___ Pro mě osobně bylo zajímavé sledovat i určité paralely s vývojem u tria Gervais, Merchant, Pilkington (přechod z Xfm na podcasty). Don't you uurgh me mate, ... forget it mate, thats the end of the world. ()