Ak ho raz dostihne jeho minulosť, možno už nebude mať čas ani na to, aby to oľutoval. Harry Anders je bývalý tajný agent, ktorý už však svoju prácu zavesil na klinec. Teraz vlastní bar, ale jedna prekrásna žena všetko zmení. Vyzerá to tak, že Harry sa zaľúbil a keď sa jeho nová partnerka dozvie o jeho dobrodružnej minulosti, požiada ho o pomoc s problémami, s ktorými si sama nevie rady. Harry je tak nútený vstúpiť do nebezpečných vôd, ktoré už dávno opustil... (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Začátek tedy nic – kromě erotické scény se to trochu vleklo a Michael Caine coby starý tvrďák a svůdce mi popravdě moc neseděl. Nicméně potom se to zlomilo a jakmile se přešlo hlavně k akci, začal jsem si tento film docela užívat. Atmosféra pomalu houstla, mrtvol začalo přibývat, no a ani ty přestřelky nebyly marné. Což bylo samozřejmě dobře a hlavně díky tomu se nakonec přikláním k průměrnému hodnocení. Nicméně víckrát to asi vidět už nepotřebuji… ()

tron

„Môj otec hovorieval: ´Harry, čakanie je na varení to najlepšie; čím dlhšie čakáš, tým viac ti potom chutí´.“ Austrálsky videoklipový režisér Russell Mulcahy je frajer vďaka HIGHLANDEROVI, kvôli ničomu inému nie. Štramácky džentlmen Michael Caine je zasa úžasný herec, ale strašne mu nepristanú zvodcovské a akčné úlohy, vyžadujúce od neho tváriť sa, že má v priemere o štyridsať rokov menej, než ako má v skutočnosti. MODRÝ ĽAD je však snímka, ktorou sa nebude chváliť nikto z pánov. Potáca sa v unavenom zaspatom džezovom rytme, práca s hercami je mizerná a pánovi Caineovi akiste neslúži príliš ku cti, že tento roztopašne nevydarený film zároveň produkoval. Skôr nezaujímavých/príliš nenápadných 40%. ()

Wacoslav1

Ani napodruhé to s Cainem tak úplně nevyšlo. Co se režiséra Mulcahyho týče, tak pro mě to je rozporuplný tvůrce který dokázal natočit solidní filmy, ale i totální odpady. Tohle není ani jedno z toho. Tohle je hlavně zapomenutelná nuda se starým Cainem v akci naprosto nepoužitelným, tedy když už tu v té změti rádoby složité zápletky nějaká akce je. Sorry vegetole, ale slušný špionážní thriller si představuji jinak.25% ()

D.Moore

Za neskutečně nápaditou halucinogenní scénu a za parádní závěrečnou schovávačku mezi kontejnery v doku prostě čtyři hvězdy musím dát. Překvapilo mě, že film nestojí jen a pouze na Michaelu Caineovi (jak to tak bývá), ale opírá se i o solidní Mulcahyho režii, která dlouhými kamerovými jízdami připomíná De Palmu v plné kondici (třeba způsob, jakým je nasnímaná úplně první návštěva Harryho klubu za plného provozu, je úžasný). Film má ale několik "Ale". Jednak to jsou dva tři momenty klišovitě bleskurychlého uhýbání před už vystřelenými kulkami, pak lehce mdlý výkon Sean Young a - hlavně - finální "háková" likvidace záporáka, která sice měla být efektní, ale vyzněla spíše tak nějak směšně.__P.S. Michael Caine krásně vzpomíná na dobu, kdy byl agentem Palmerem - nejen baloňákem, který nosí, ale také kuchtěním, díky němuž balí babu (tady, pravda, s poněkud rychlejším účinkem). P.P.S.__Za vydané DVD jsem rád, ale titulky se zase hemží chybami. Tu a tam chybí spojka, předložka nebo sloveso, hlavu si někdo párkrát nelámal ani se shodou podmětu s přísudkem a dočkáme se i roztomilých překlepů. Hlavní hrdinka například díky CZ titulkům prohlašuje, že je nohatá (což sice je, ale s "b" na začátku bych byl o dost spokojenější). ()

honajz

Tak nevím - viděl jsem tři špionážní filmy, kde hraje Michael Caine, a s výjimkou Špiona, který přišel z chladu, to byly neskutečné bláboly. A podobně tenhle film, který si sice hraje na jazzovou noirovkou, ale spíš žánrová pravidla przní a zneužívá. Kamera m noha scénami vykrádá kdejaký thriller včetně těch Hitchcockových. V podstatě třetina filmu je o ničem, tedy o seznamování Harryho s manželkou amerického velvyslance Stacey, pod tím cítíme nějaké nebezpečí, ale podané tak vágně, že se člověk vlastně nemá o koho a proč bát. Caine hraje poněkud unaveně, Sean Young vypadá pořád jako babochlap, i když je nahá, střih, řazení scén, vyprávění příběhu i soundtrack jsou zcela zmatené. Nudilo mě to a otravovalo. Neměl jsem vůbec důvod to dokoukat, vážně jako divák jsem stál zcela mimo tuto samoúčelnou exhibici. Příběh sám nemá větších vrcholů a zvratů, vlastně je to jen jednoduchá vyprávěnka, která chvílemi nedává smysl. (A třeba ti zlí jezdí pořád ve stejné dodávce, vůbec ji nevymění, asi aby si jich někdo všiml.) A střílečky jsou vyloženě směšné. ()

• V jazzové kapele, která hraje v Harryho (Michael Caine) klubu, sedí za bicíma Charlie Watts, bubeník Rolling Stones. (agass)