Vis a vis (Antena 3 / Fox verze)

• Španielsko Vis a vis (viac)
Španielsko, (2015–2019), 42 h 2 min (Minutáž: 43–80 min)

Berta Vázquez, Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo, Najwa Nimri, Laura Baena, Jesús Castejón, Inma Cuevas, Maggie Civantos, Ramiro Blas (viac)

Macarena Ferreiro (Maggie Civantos) je obviněna z podvodu, který spáchala z lásky ke svému šéfovi. Svůj trest si má odsedět ve vězení Cruz del Sur, kde však vládnou pravidla zcela odlišná od běžného světa. Aby Macarena přežila, musí se místním pořádkům rychle přizpůsobit. Zároveň však bojuje za své propuštění, protože je přesvědčená o tom, že je nevinná. (FIAT 500)

Fr

„MACARENO FERREIROVÁ, VÍTE, Z JAKÝCH ZLOČINŮ JSTE OBVINĚNA?...“ /// Příběh jedný kreténský blondýny, která je místama tak blbá, že to snad musí bejt podle skutečnosti. Bohužel není…Děj je zajímavej a postupně ty osudy v ženský věznici mají něco do sebe. Skoro jako když z vězení utíkal Michael Scofield, Samostatnou kapitolou jsou scénáristi. Vytvářejí totiž neuvěřitelně pitomý oslí můstky. Často mi z toho běhá hrůzou mráz po zádech. Macarena je jeblá… a asi proto je to tak zajímavý. Často mně sere. Rozhodně to není pro slabší povahy, protože třeba já, ty debilní činy a rozhodnutí moc nedávám. A jít do další série? Nejsu masochista! I když nikdy neříkej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pravidelně kouřím svýmu doktorovi. 2.) Hledám příběh „pro blondýnu“. 3.) Thx za titule „vasabi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

playboxguest

A ať mi nikdo netvrdí, že scénarista nesjel Wentworth, než se pustil do vlastního díla. Rozhodně ale nelze vězeňské drama odsuzovat za to, že je hodně podobné jinému vězeňskému dramatu. Projít několika lochy, věřím, že bych za chvilku taky nepoznala rozdíl. Vedlejší zápletka s heroickou rodinkou je trochu přehnaná, ale nemůžu říct, že by nudila, rodiče jsou super, jen seriálu chybí pořádný mindfuck (ikdyž zvratů je dost, a kudla mi už taky kapsu prořezala), ale každej (naštěstí) nemůže být biggest badass ever jménem Fergusonová. Když jsem v tom srovnávání, u Wentworthu mi děsně neseděla Bea a s celou první sérií jsem měla problém, Macarena mi sedla hned, taková chytřejší Piper, říkala jsem si, aby mě naopak až časem začala vytáčet svou přelétavostí mezi postavami a nestálostí v názorech. To i Piper je proti ní zlatá. Každopádně, kdo ví, jak to s člověkem a jeho mentalitou otřese, když si projde vším tím psychickým peklem, na vlastní kůži to zjišťovat určitě nechci. Vedlejší postavy mi tady z momentálně nejpopulárnějšího vězeňského tria (Went - Orange - Vis) sedly od úvodních epizod každopádně nejvíc (a Kudrnka nebo Zulema jsou boží). Nuže... letošek je pro mě jedna návykovka vedle druhé a mě asi bude muset přestat fungovat net, abych jednou nešla spát nad ránem kvůli slavné větě "ještě jeden díl, teď to fakt vypnout nemůžu". Hodnocení po prvních dvou sériích, ta třetí je chvílema až extrémní a nesmyslné akční céčko. Čtvrtá se zase trochu zvedá. S01 80%; S02 80%; S03 40%; S04 60% ()

Arsenal83

Naozaj mám veľmi rád filmy aj seriály z väzenského prostredia a toto nie je výnimkou. Ono sa už natočili špičkové seriály typu Prison Break a potom aj odpady ako Orange is the New Black. Našťastie tento je z tých lepších. Páčilo sa mi, že sa dejovo rýchlo posúval, prichádzali zápletky, zvraty, prekvapenia aj napätie. Ku koncu prvej série a v priebehu druhej však to začína trocha brzdiť. Tak by som povedal, že zrejme, keby som pozeral všetky série komplet, tak by mohlo spadnúť hodnotenie aj do priemeru, pretože mi tam ohromne vadila hlavná predstaviteľka Macerena, ktorá je taká naivne tupá, že to človeka irituje, ale v hlúposti ju už dokázal predbehnúť jej brat a sem-tam aj otec. Každopádne som to po radšej po 2 sériách prestal pozerať, aby som si neskazil dojem. Sú tu také zveličené veci, kde dámy do 160 cm nemajú problém vzdorovať riaditeľke aj kukláčom, dokonca 15 kilová cigánka zbije dvoch ozbrojených dozorcov s táckou. Trošku trápne. Avšak kvitujem, že seriál nešiel zbytočne do explicitnosti a nejaké tie lesbické hrátky si nechal v akceptovateľnej rovine. ()

veru_needy

Vis a vis nabízí pohled do věznice ve Španělsku, kde se naivní Macarena ocitne za mřížemi a musí se vyrovnat s novou denní realitou. Problémy vězeňské hierarchie, dozorci, spoluvězeňkyně, ale i šance na cestu ven, to vše potřebuje vstřebat. A to rychle. Okamžitě se tak nabízí porovnání s Orange Is the New Black, přesto je seriál uplně jiný, temnější a věci nabírají spád mnohem rychleji. A i když třeba za Wentworth to trochu pokulhává, určitě stojí za zhlédnutí. Herecké obsazení je výborné a jak mužská, tak ženská část, předvádí skvělé výkony. - "Only those who are forgotten die and I will be remembered." ()

ledzepfan

Vypadá to, že seriály z prostředí ženských věznic jsou už samostatný a extrémně specifický subžánr.. Po Orange is the new black a Wentworthu je Vis a vis zase extrémně absurdní náhled do světa který s realitou nemá nic moc společného, ale možná proto dokáže být překvapivě zábavný.. Jestli jsem u wentworthu kroutil hlavou co vše jsou schopní scénáristi divákovi servírovat (a tvářit se u toho jako že píšu seriózní drama), tak u Vis a vis mi už hlava rotovala jako buben pračky.. Musím přiznat, že i když jsem byl nastavený přijmout pravidla hry a level absurdity, tak první dvě série pro mě byly zkouškou trpělivosti. Patálie macareniny famílie za zdmi věznice působily totiž opravdu jako ze špatné grotesky a vztahové linky z věznice zase místy připomínaly tu nejblbější telenoveloidní šmíru.. Na druhou stranu se tvůrci neštítí tlačit na pilu a mordovat postavy s kadencí, která si maže na chleba i Wentworth (a to už je co říct).. Počátkem druhé série, se změnou prostředí přichází i o poznání syrovější a temnější atmosféra a mnohem větší důraz kladený na vykeslování charakterů jednotlivých postav.. Divák tak má konečně šanci více poznat i postavy které do té doby hrály jen úlohu jakéhosi křoví (nebo byly říliš jednorozměrné) a od teď se z nich stávají plnohodnotné figury... A místy jsou to charaktery fakt parádně zahrané. Ramiro Blas jako nekompromisně démonický Sandoval kterého divák nenávidí ale zároveň se tajně těší s jakým dalším zmrdstvem se vytasí.. Alba Flores jako -svým temperamentem a bezprostředností- odzbrojující Sary.. Nebo i Marta Aledo jako zprvu nenápadná Tere která časem vyroste v nedílnou součást hlavní party.. Nutno zmínit, že Vis a vis taky poměrně dobře pracuje s jakýmisi principy katarze a ke konci se dokonce snaží i o jakousi sociálněkritickou reflexi vězeňského systému (což sice samo o sobě není v daném subžánru nic objevného, ale tady to má takový až jedovatě, nasraně revoluční nádech).. Ve výsledku, jako uzavřený celek, mě to teda nakonec přesvědčilo abych zde zavěsil i tu čtvrtou rudou ... ()

sofiapetra

Skoro nevěřím, že jsem skutečně viděla všechny 4 série - ale ano viděla. Sice jsem se víc než často vztekala, co všechno jsou scénáristé schopné postavám provést, jak často je to totálně idiotské a nelogické, přesto vás tento mega opus dokáže vtáhnout. Největším tahounem nebyla ani tak bezkrevná hlavní bloncka, jako naše staré známe z La Casa de Papel - Zulema a Saray, které i zde hrály dokonale horkokrevně a skvěle. ()

Pajky3

Vis a vis nabízí pohled do věznice ve Španělsku, kde se naivní Macarena ocitne za mřížemi a musí se vyrovnat s novou denní realitou. Problémy vězeňské hierarchie, dozorci, spoluvězeňkyně, ale i šance na cestu ven, to vše potřebuje vstřebat. A to rychle. Okamžitě se tak nabízí porovnání s Orange Is the New Black, přesto je seriál temnější a věci nabírají spád mnohem rychleji. První série je solidní drama, které si drží spád a překvapivě slušně šlape na plyn. Navíc díky svému evropskému zasazení může být o něco bližší než vzdálená Amerika. Vzhledem k zajímavému závěru jsem zvědav na to, jak to bude pokračovat. ()

KajusaK

Oblíbené postavy: Zulema, Tere, Maca. S1 - 100 %, S2 - 100 %, S3 - 95 %, S4 - 100%. Top momenty: smrt Casper, útěk z vězení, zapálená garáž, držení Macy a Palaciose v cele, smrt Encarny, Zulema u zubaře, bitka Zule s Macou proti Anabeliným holkám, Maca škrtí Zule na WC, Maca napadá Anabel v cele, Radeckého pochod, Roman napadá Fabia, Maca mučí Zule, Anabel přichází o spojence, Zulema & Alta boj proti převozu do jiné věznice, útěk Zulemy, útěk Saray, Sole s Tere a Kudrnkou ovládly vězení a pomohly utéct Saray, Zule na maškarním - pirát, glycerin a výbuchy slepic, Saray a její napadání tácem, válka v jídelně, "Sole nikam nepůjde", Maca se zbraní zachraňuje Zule, vzpoura ve věznici, závěr. ()

Daddko

Filmov z väzenského prostredia žien asi nie je veľa a tento seriál sa Španielom vydaril. Surový aj ľudský, má to myšlienku, na moju chuť trocha veľa lesbizmu. Až prekvapivo skvelé vyskladnenie herrečiek/hercov ku ktorým divák po dlhšej dobe môže získať sympatie. Ťažko som vyberal kto bol lepší Alba Flores alebo Najwa Nimri, asi kôli španielsko-cigánskemu temperament tá prvá. A kto by povedal že Berta Vázquez je rodená Ukrajinka. https://www.csfd.cz/tvurce/369153-berta-vazquez/prehled/ ()

pavcas

Vis a Vis je po La casa de papel a Elite další výbornej španělskej seriál a baví mně, že se v těch jejich hercích začínám orientovat, některý se v těch dobrejch objevujou opakovaně. Bohužel tady se mi líbily jen první dvě serie, další dvě jsem už nedokoukala.. Když se Macarena ( (Maggie Civantos) jako naivní, plachá a ženatým milencem podvedená bloncka dostane do Cruz del Sur mezi vražedkyně, drogový dealerky a jinou svoloč, je vám jí líto a držíte jí palce, ať tam přežije. Sledujete její postupný přerod v sebevědomou a respektovanou ženskou, která má ale pořád svoje křehký a zranitelný já. S napětím čekáte, jak se vyvine její vztah s dozorcem Fabiem ( Roberto Enríquez), který nad ní od začátku drží tak trochu ochrannou ruku, je to ten typ charakterního chlapáka, kterej má sice sám trochu posranej život,ale snaží se bejt zásadovej a čestnej a zároveň dodržovat pravidla. Tahle hlavní linka vlastně udržuje seriál nad vodou. No a pak se to ke konci druhý serie tak nějak podělá, postavy jednaj nelogicky a vyšumí to do ztracena, aby třetí serie začala jinde a celkově tomu došel dech. Škoda. Mimochodem Fabio (Roberto Enríquez) hrál taky v seriálu Molo, kde se sešel s Profesorem z Casa de papel a svojí seriálovou manželkou z Vis a Vis. Jak jsem říkala na začátku, všichni hrajou ve všem jak u nás:-) ()

Jane18CZ

První sezona byla super, ale byla taková zpomalená. Druhá sezona byla nejlepší a nejvíc mě bavila. 5 sezonu už jsem nedokoukala, vyloženě nuda. Možná je to tím stylem skákání z minulosti do přítomnosti atp., což mě na seriálu mnohdy štvalo, ale v té páté to je nejhorší a vůbec už mě nezajímalo, co se bude dít dál. První 4 sezony byly více než dost. ()

gonga

Chvílemi jsem měl pocit, že jde o komedii, samozřejmě nechtěnou. hlavní hrdinka se po většinu času chová jako totální blbka, která nedokáže předvídat důsledky svého chování ani na 5 minut dopředu, dějové zvraty jsou často zcela nesmyslné a nelogické , dozorci ve věznici jsou spíš takoví pionýrští vedoucí a zdejší režim nepřipomíná tvrdou věznici ani omylem. Dokoukal jsem první sérii a stačilo. ()

yvona

Po La Casa De Papel velké zklamání. Navíc po odchodu hlavní hrdinky ve 3. sérii a jejího romantického vztahu naprostá ztráta napětí. Jo je to seriál spíš pro chlapy,co mají rádi porno a lesby,protože o ničem jiném to není. ()

Hapretor

Když drsné Číňanky mi vypraly moji oblíbenou postavu ... už mě to přestalo absolutně bavit - první dvě série dokonalé ... pak jsem kouknul až na poslední díl a hrůza - úplná blbost ... škoda ... ()

UniqueNett

Ze španělských seríálů vede jednoznačně La Casa De Papel. Vis a Vis je hned po něm. Seriál je hodně srovnávanej s The Orange is the new black, což je jasný, protože téma je stejný. Nicméně jak už tu někdo psal, španělé jsou o něco méně vtipní a o trochu víc drsnější. Co mi trošičku vadilo bylo to klišé, kdy se z nevinné blondýnky stane drsná šéfka vězení. Ale co už, člověk to bere trochu s nadsázkou. Postava Zulemy je podle mě dokonalá, její ironicky sarkastický poznámky mě dostávaly do kolen (v pozitivním slova smyslu). Když člověk nejde úplně do detailů a občas trošku přivře oči, tak je to vlastně strašně dobře natočenej seriál s postavami, který budete buď nenávidět nebo milovat. Za mě teda plnej počet bodů, už jen proto, že jsem hltala každej díl. P.S. Poslední díl čtvrtý série byl naprostá topka, perfektní zakončení celýho seriálu! ()