Vis a vis (Antena 3 / Fox verze)

• Španielsko Vis a vis (viac)
Španielsko, (2015–2019), 42 h 2 min (Minutáž: 43–80 min)

Berta Vázquez, Alba Flores, María Isabel Díaz Lago, Marta Aledo, Najwa Nimri, Laura Baena, Jesús Castejón, Inma Cuevas, Maggie Civantos, Ramiro Blas (viac)

Macarena Ferreiro (Maggie Civantos) je obviněna z podvodu, který spáchala z lásky ke svému šéfovi. Svůj trest si má odsedět ve vězení Cruz del Sur, kde však vládnou pravidla zcela odlišná od běžného světa. Aby Macarena přežila, musí se místním pořádkům rychle přizpůsobit. Zároveň však bojuje za své propuštění, protože je přesvědčená o tom, že je nevinná. (FIAT 500)

JBMAVERICK

Jméno Macarena Ferreiro už si budu navždycky pamatovat, stejně jako Saga Nórenová z policie Malmo. Dal sem to s chutí až do konce, což třeba o Prison Break říct nemůžu. Bloncka táhne celej seriál a i když jí na čtvrtou sérii trochu vyšachovali, tak žezlo bez problémů přebírá Zulema, která už ho nepustí až do konce. Poslední série by sama o sobě byla skvělěj film! Španělština se skvělě poslouchá... ()

Pajky3

Vis a vis nabízí pohled do věznice ve Španělsku, kde se naivní Macarena ocitne za mřížemi a musí se vyrovnat s novou denní realitou. Problémy vězeňské hierarchie, dozorci, spoluvězeňkyně, ale i šance na cestu ven, to vše potřebuje vstřebat. A to rychle. Okamžitě se tak nabízí porovnání s Orange Is the New Black, přesto je seriál temnější a věci nabírají spád mnohem rychleji. První série je solidní drama, které si drží spád a překvapivě slušně šlape na plyn. Navíc díky svému evropskému zasazení může být o něco bližší než vzdálená Amerika. Vzhledem k zajímavému závěru jsem zvědav na to, jak to bude pokračovat. ()

Vera2613

Seriál si ma získal od začiatku. Narozdiel od Orange is the new black je Vis a Vis omnoho temnejší, drsnejší a surovejší. A napriek tomu, že Orange is the new black milujem musím uznať, že tento seriál mal lepšiu zápletku. Hlavná postava Macarena je veľmi zaujímavá, čo som nečakala a spravilo mi to radosť. Ešte zaujímavejšou je však šialená (a keď poviem šialená, tak naozaj šialená) Zulema, ktorá si kradne takmer každú scénu pre seba. Postavy vo Vis a Vis buď milujete alebo nenávidíte a nič medzi tým. Niektoré časti sú lepšie niektoré sú možno slabšie, no stále to šliape a baví. Zvraty sú tu veľmi dobré a tiež niektoré momenty sú naozaj stresujúce :D V konečnom dôsledku som veľmi rada, že som tento seriál videla a pravdepodobne si ho ešte niekedy pozriem. A hoci to nie vždy bolo na plný počet, postavy mi prirástli k srdcu a preto dávam Vis a Vis 5*. ()

KajusaK

Oblíbené postavy: Zulema, Tere, Maca. S1 - 100 %, S2 - 100 %, S3 - 95 %, S4 - 100%. Top momenty: smrt Casper, útěk z vězení, zapálená garáž, držení Macy a Palaciose v cele, smrt Encarny, Zulema u zubaře, bitka Zule s Macou proti Anabeliným holkám, Maca škrtí Zule na WC, Maca napadá Anabel v cele, Radeckého pochod, Roman napadá Fabia, Maca mučí Zule, Anabel přichází o spojence, Zulema & Alta boj proti převozu do jiné věznice, útěk Zulemy, útěk Saray, Sole s Tere a Kudrnkou ovládly vězení a pomohly utéct Saray, Zule na maškarním - pirát, glycerin a výbuchy slepic, Saray a její napadání tácem, válka v jídelně, "Sole nikam nepůjde", Maca se zbraní zachraňuje Zule, vzpoura ve věznici, závěr. ()

Fr

„MACARENO FERREIROVÁ, VÍTE, Z JAKÝCH ZLOČINŮ JSTE OBVINĚNA?...“ /// Příběh jedný kreténský blondýny, která je místama tak blbá, že to snad musí bejt podle skutečnosti. Bohužel není…Děj je zajímavej a postupně ty osudy v ženský věznici mají něco do sebe. Skoro jako když z vězení utíkal Michael Scofield, Samostatnou kapitolou jsou scénáristi. Vytvářejí totiž neuvěřitelně pitomý oslí můstky. Často mi z toho běhá hrůzou mráz po zádech. Macarena je jeblá… a asi proto je to tak zajímavý. Často mně sere. Rozhodně to není pro slabší povahy, protože třeba já, ty debilní činy a rozhodnutí moc nedávám. A jít do další série? Nejsu masochista! I když nikdy neříkej… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Pravidelně kouřím svýmu doktorovi. 2.) Hledám příběh „pro blondýnu“. 3.) Thx za titule „vasabi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

• Najwa Nimri požiadala producentov, aby sa jej postava nemusela vyzliekať, nakoľko sa necíti dobre nahá pri takej veľkej skupine ľudí. Producenti jej vyšli v ústrety. (Game90)
  • V seriálu používají auta české značky Škoda. (Monishka91)