A to je špatně, když se chodím seznamovat do kobek? Orionův šíp

(festivalový názov)
  • Japonsko Gekidžóban Dungeon ni deai o motomeru no wa mačigatteiru daróka: Orion no ja (viac)

Ve městě Orario, kde vedle sebe žijí bohové a obyčejní smrtelníci a kde se uprostřed tyčí obrovská věž, pod kterou se nachází spletitý systém chodeb plný pokladů a monster, je na první pohled vše ve starých kolejích. Hrdina Bell Cranel se každé ráno se svými partnery Lilly a Werfem vydávají, stejně jako mnozí další hrdinové, do hlubin zdejšího dungeonu, aby hledali bohatství a slávu. Zaběhnutý režim naruší až jeden z místních festivalů, kde je hlavní atrakcí kopí zabodnuté v obrovském krystalu, u kterého bůh Hermes nabízí tomu, kdo jej vytáhne, velikou odměnu a cestu plnou dobrodružství. Sponzorem této výpravy je bohyně Artemis a tím, kdo nakonec kopí vytáhne, je k překvapení všech právě Bell Cranel. Tak začíná nové dobrodružství, které mladého hrdinu zavede velmi daleko od domova... (Jeoffrey)

Blackhand47

Jak už je tradicí, film doprovázející anime je vlastně jen nataženým fillerem, který nepřináší nic nového. Film se dá brát víceméně akorát jako takový oslí můstek mezi první a druhou sérií seriálu a také spinoffu, na který je tu v pár bodech také odkázáno. Začátek se slavností se mi opravdu líbil, ale nakonec to spadlo k tradiční nudě a šedi, jakou tyto filmy oplývají. Ve výsledku tu pak máme ještě otřesného digitálního bosse a jeho miniony, kvůli jejichž tvorbě museli tvůrci zřejmě zakrýt Hestiino poprsí, aby si je vůbec mohli dovolit. Artemis nezajímavá, všechno tahají jen staré postavy v čele s Hermem a chvíli také Ganešou. Jinak na to vlastně ani nemá moc cenu koukat. 65% ()

DaweForeman

Velice překrásný příběh. Autoři se totiž tentokrát zaměřili na něj, než na souboje, které tu sice jsou, ale nehrají tak velkou roli, jako v minulých počinech. Příběhově je to něco mezi první a druhou hlavní sérií. Člověk by si tu prožil úplně unikátní příběh o Artemis, jen kdyby nebylo typicky otravné postavy Hestie (tedy alespoň v první části filmu). Když se ještě vrátím k soubojům, tak samozřejmě i po téhle stránce by si to zasloužilo trochu lepšího zpracování, kdy mi to přišlo, že tam bylo pouze pár schopných postav a také mohla trošku vyzdvihnout kritickou situaci v Orariru. Po animační stránce to bylo tak nějak barevně vybledlé, ale jinak se to drželo na svém a po hudební stránce to bylo pěkné. ()

Jeoffrey

Zabíjení přerostlého počítačem vygenerovaného a šeredného škorpióna je rozhodně záslužná činnost, alespoň už se příště na obrazovku nevrátí... Ať se na to dívám, jak chci, tak to hlavní, co mi tenhle film přinesl, je zjištění, že Ryuu je nejzajímavější a nejschopnější postava celého Danmachi universa a měla by dostat vlastní seriál, který by nejspíš dopadl lépe než jiný, ne zrovna povedený spin off. Ale zpátky k filmu. Další zjištění, kterého se mi dostalo je, že už asi vážně stárnu, protože Hestia i Lillly a jejich záchvaty žárlivosti mě tu vlastně vůbec nebavily... Werf byl opět fajn, měl tam minimálně jeden povedený moment, kdy jsem si vzpomněl, proč ho považuji za nejlepší mužskou postavu. No a Bell je pořád Bell. Sní o velkých věcech, hodně to všechno prožívá (jako správný shounen hrdina) a ženy mu z nějakého záhadného důvodu padají k nohám. Kdyby to byl jiný bělovlasý hrdina, tak ty zástupy fanynek chápu, ale u Bella mi to prostě nějak nesedí, i když se pořád tak (ne)snaží... Ale i tak to byla docela dobrá fantasy podívaná, nebo spíš jedna z těch trochu lepších, ovšem víc jak 6/10 ze mě ani při všech bozích nedostanete. ()