Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

PetrPan

Poněkud zmatený horor s efektem věčně nakousnutého jablka. Ztratit se v široširých lánech přerostlé trávy je děsivé samo o sobě, ale tady jsem měl pocit, že všichni zúčastnění se zasekli v sousedovic zarostlé zahradě a jen nemůžou najít tu správnou díru v plotě. Novelu od Kingových jsem nečetl, inspirace otcovými Kukuřičnými dětmi je samozřejmě víc než zjevná, ale ten šutr z jiného světa (neviděli  oni kluci Létajícího Čestmíra?) tu na mě moc nefungoval. Možná v kratším formátu v rámci nějaké filmové antologie by to bylo mnohem lepší. Těsný, ale podprůměr. ()

ledzepfan

Výchozí premisa je ve své jednoduchosti naprosto geniální (mrazivá iracionalita obyčejného pole které láká, vláká a už nepustí..) a první cca čtvrtina filmu je díky tomu fakt poutavá.. Potom to ale zachce mít ambici být sofistikované a paradoxní a mythologické a blablabla a každou další minutou mě to tak zajímalo méně a méně... Ještě v průběhu tam bliklo pár fajn momentů, ale jinak pruda... Takže za 3 s odřenýma ušina.. ()

Necrotongue

Stephen King svého času napsal Osvícení, Stanley Kubrick podle knihy natočil film, a včil se nemohu zbavit pocitu, že jsem právě viděl snímek, který se touto záležitostí inspiroval. Nebo se Stephen King prostě širokým obloukem vrátil do bodu nula a vzal na tento výlet v čase i syna. Uznávám, že atmosféru měla tato záležitost opravdu ponurou, zneklidňující a tím pádem výbornou, ale příběh samotný mě věru neoslovil. Tedy, abych nekecal, úvodních asi deset- patnáct minut to bylo zajímavé, pak se to celé začalo cyklit a prolínat a po čase jsem začal ztrácet pozornost a začal si připadat jako řidič, kterému se v průběhu dlouhé jízdy začínají zavírat víčka, a je tak vděčný za vylepšení postranní bílé čáry, díky němuž se vždycky probere k plnému vědomí (alespoň na čas). Mě, bohužel, nemělo co probrat, takže jsem měl v průběhu sledování vícero zhruba desetivteřinových výpadků. / Poučení: Vím, vyzní to jako rasový stereotyp, ale do vysoké trávy se vydej pouze se zkušeným vietnamským průvodcem. ()

M.i.k.e

další KIngovka a pro mě další kousek,který jen podtrhl to proč filmy podle jeho knížek/scénářů nepatří zrovna mezi moje oblíbené.Zhruba do poloviny tomu sice nechybí atmosféra a zajímalo mě co se děje a proč se to děje,ale pak se to z ničeho nic zvrhne v tak extrémní haluz,že vůbec netuším co tím chtěla tráva říct a ani nemám tendenci se na to podívat znova abych to zjistil.U Kingovek mám čestné výjimky na které se vždycky rád podívám znova,ale vysoká tráva mezi ně patřit nebude...50% ()

J*A*S*M

Divácky celkem dost vděčný dějový binec v prokletém poli, v němž se na začátku ztratí několik lidí, aby na sebe posléze různě naráželi a děly se jim divné věci. A divných věcí se posléze děje fakt hodně, díky čemuž se člověk nemá moc šancí nudit, na druhou stranu to celé začne působit dost random dojmem, jako bizár bez ladu a skladu, kterej se nijak nevysvětlí. Kdo se v tom bude chtít vrtat, bude moci snímek s klidným svědomím odstřelit. Já se bavil, takže neřeším. ()

• Velká část byla natočena v Kanadě a pole se nachází poblíž bowlingové dráhy, kterou můžeme ve filmu vidět. Kostel byl postavený pouze pro film. (Kudly4)
  • Natáčelo se od 24. července do 12. září 2018 v Torontu (Ontario, Kanada). (BMW12)
  • Píseň, kterou ve filmu několikrát zpívá Ross (Patrick Wilson) a která také hraje v závěrečných titulcích, nese název „Midnight Special“ a je od skupiny Creedence Clearwater Revival. (Matared)