Ve vysoké trávě

• Kanada In the Tall Grass

Těhotná žena a její bratr zaslechnou volání o pomoc. Vydají se za chlapeckým hlasem do travnatého lánu, jen aby zjistili, že možná není cesty zpět. (Netflix)

Beckett51

Parádní režie, casting a kamera, je to pomalé, atmosférou strašidelné, napínavé a symbolická rovina příběhu skoro na úrovni Midsommaru. Chápu, že někoho to mohlo nudit - o to víc jsem však rád, že jsem v tom dokázal najít pro mnohé skrytý masterpiece. ()

Cappuccino

Nevedel som si predstaviť, ako môže vyzerať horor, ktorý je v podstate celý o tom, že sa ľudia stratili vo veľkej tráve. Spočiatku to na moje prekvapenie fungovalo, ale postupom času som si uvedomil, že tvorcovia nemajú do detailov premyslenú mytológiu, a tak na záver nezostalo nič iné, než celkom atmosferický mišmaš. ()

Ruut

Další klasický Netflix, který nám představuje další nedotažený projekt a další zpestření během covid karantény. Nebýt nesmyslně přeplácané poslední třetiny spolu s přílišným hleděním na "tajemný" vizuál, je to solidní pekce. Bohužel takhle klasicky zapadá mezi většinu nezvládnutých Netflixovek a zbabraných adaptací povídek Stephena Kinga. ()

Allien.9

Komentář obsahuje spoilery. Po zhlédnutí další zfilmované hilloviny mě napadá jen jedno slovo a to slovo je PROČ. Zeptejte se hororových fanoušků, zda preferují happy-endy či špatné konce. Co vám 99 % dotazovaných odpoví? Samozřejmě to druhé. Tak proč má sakra Netflix tendenci všechno změkčovat? (Copak nestačí, jakým do nebe volajícím způsobem pokřivil celý "Zámek a klíč", jehož brutální komiksová předloha je na hony vzdálená té jeho family nablblotině?!?) Jestli je důvodem extrémně křehká duše dnešních dospívajících, kteří by mohli mít ze špatných konců trauma (protože reálný svět je přece slunce a duha, že...), tak nechápu, jak mohla soft kontrolou projít taková věc jako například sežrání šestiměsíčního plodu. ()

misterz

Tak tomu poviem teda solídne prekvapenie. Nečakal som, že to bude tak fajn. Síce dalo sa to čakať, vzhľadom na to ako mám rád všakovaký dejový mišung a hrátky s časom. Tu je síce všetko v jednom, no miestami sa mi to zdalo už moc prepletené a dopletené... a možno aj sám som sa doplietol. Každopádne chcelo to ešte nejakú vysvetľovačku, alebo pár náznakov, ktoré by do toho vniesli trochu poriadku. No atmosféra super, len škoda, že sa v rámci mysteriózneho základu trochu bližšie nevysvetlila existencia toho kameňa - čo to bolo? na čo to bolo? A zmenil by som hudbu, takto mi to pripomínalo skôr nejaké inštrumentálne nacvičovanie kapely na koncert. Chcelo to niečo podmanivejšie, niečo čo chytí za srdce a už nepustí. Na slabší nadpriemer to ale stačí. 70/100 ()

Goldbeater

Žánrových snímků s časoprostorovým paradoxem je velká spousta a Ve vysoké trávě by muselo přijít s něčím opravdu novým a zajímavým, aby se prosadilo. Jde ale o nepříliš nápaditý a hodně repetitivní film, jehož sledování může přinést v nejlepším případě jen nějaké mírné uspokojení z naprosto zapomenutelné hororové jednohubky. V horším případě přinese rozhořčení nad promrhaným obsazením (Patrick Wilson zde má docela děsnou roli) a angažováním kdysi nadějného hororového režiséra, který dnes nicméně tak nějak postrádá tvář. ()

pornogrind

Silnej rozjezd, strašnej dojezd. Počáteční nadšení brzo vyprchává a vy už jen čekáte co z toho nakonec vyleze. Určitě má tenhle film pár světlejch chvilek, ale jako celek selhává. ()

kingik

Co se dá chytnout i potkat ve vysoké trávě. Dost možná na jednom takovém zarostlém poli potkáte Patricka Wilsona a ještě pět dalších lidí, co mají mezi sebou příbuzenské vztahy, a psa. A chytnete pořádné mystérium. Počáteční bloudění v kruhu a nemožnost vystoupit z bludné travnaté plochy se náhle změní v naprostý boj o život, když se přátelská výpomoc změní na fanatickou posedlost, že tak originální a dynamicky plynoucí film nebude mít pokračování. A tak se nám skupinka šesti lidí může rozrůst ještě o jednoho človíčka, neb mladá hrdinka je v požehnaném stavu, možný incest s bratrem, ke kterému se schylovalo, je seškrtán a nemilovníci alergií na trávy všeho druhu se mohou obávat nejhorších muk. Kdo by si byl pomyslel, že nadějný Vincenzo Natali po delším útlumu dostane druhou kariérní šanci od Netflixu a zrežíruje román ze společné rodinné dílny slavné značky Stephen King. A zrežíruje jej tak, že je z něj "kingovina" značně cítit, načež to celé snažení má spád a nenásilné kombinovaní různorodých žánrových prvků je zajímavě a poměrně temně zvládnuto. Přehlídce méně známých hereckých tváří, ve které na diváky jukají kupříkladu solidně hrající Laysla De Oliveira a Harrison Gilbertson, velí horory ošlehaný Patrick Wilson, jenž má za úkol svoji postavu dotlačit k negativnímu vyznění, což mu nečiní nejmenší problémy. Útlocitní diváci by film neměli vidět raději vůbec, přece jen čtyřnohý kamarád v rozkladu, to už můžou propuknout až stavy mdloby, ke všemu nejhoršímu se film neobešel bez drastických scén na dvounohých tvorečcích. Ovšem je to vesměs příjemně sofistikovaná jízda na bázi časové smyčky, kde se nikdo nezabývá vysvětlením, co to v tom čertovském poli vlastně řádí za zlé mocnosti. A technické zázemí s patřičnou dávkou (působivých) speciálních efektů je dostatečně ošetřené, i když je evidentní, že velkým rozpočtem film nepřekypoval. Takže směle do této džungle trav vstupte. 10/10 ()

Omnibus

"Ve vysoké trávě, leží svinské hrábě. Kdo si na ně šlápne, tomu z filmu hrábne. Trsy trávy, buďtež zdrávy! Jak se vám dnes ševelí? Chocholoušek se tu pase, s rozumem je v prdeli." A já se na ten výlet tak těšil. Bohužel natáčeno ve frankofonní části Kanady, kde nemají ánung, jaké blahodárné účinky na pocuchané nervy má kvalitní anglický trávník. Navíc kanadské kukuřičné děti to přehnaly s trávou a zhulené jak australský lenochod si nedaly pozor na Toho, kterému jebe mezi řádky. S dovolením citát z Grass bible: "Trávou jsi a v trávu se obrátíš, člověče hříšný. Neboť vězte, vy malověrní, potratoví, že dostihne vás hněv humusu a třetí tráva zprava i zleva, pročež dny vaše budou sečeny i sečteny. Kdož bez viny, hoď sebou do trávy, kde povalujíc se, okusován mravenci Kinga, vyčkej na poslední soudnou senoseč, kdy hříšník mnohý nečekaně spasen bude krávou nebeskou." (Pavel 30,7) Náhodou, samotná džungle přehnojené trávy byla fajn, výlet bych hodnotil třemi, možná i čtyřmi trsy otavy, ale bez zmateného děje a dialogů, zkrátka úplně bez lidí. Jen zombie chlapečka Tobina bych si nechal, jako průvodce se osvědčil. Bohužel, k pochopení a strávení zápletky mi asi chybí kniha. A taky bachor, čepec a slez. Odborné zhodnocení filmu: No ty krávo.... ()

dr.horrible

Že som si, ja debil, neprečítal meno režiséra. Premárnený dobrý nápad, ako všetko, načo kedy siahli Nataliho neschopné ruky. Za nápad prižmúrené tri oči. ()

HoneyBunny

Kdo má rád dobré adaptace povídek Stephena Kinga, tak tohle je nutnost. Skvělá atmosféra, zajímavá záhada, démonický Patrick Wilson, body horror... Tenhle film nemá obří ambice, ale pokud vám chybí zajímavé a napínavé filmy s trochu divnými hrdiny, tak tady nešlápnete vedle. Nízké hodnocení tady nechápu, jako žánrový film je tohle nadprůměr. ()

Anderton

Tvorca Kocky alebo Splice vie rozhodne slušne režírovať, navodiť tajuplnú atmosféru a vyvolať dojem, že točí filmovo a nie len zákazku pre stream. Bohužiaľ adaptovať príliš nevie a ak je náhodou aj predloha nedovarená, tak príbeh mohol pre svoj film dopiecť podľa vlastného receptu. Ak si pozriete ľubovoľnú scénu z filmu, budete mať pocit, že ide o veľmi slušný horor, avšak ako celok kvôli poriadne nevysvetlenej mytológii a nejasným pravidlám fikčného sveta zlyháva. Wilson ako hlavná hviezda sa sem príliš nehodil, avšak cítiť, že sa skutočne snažil. ()

Frajer42

Kdybych byl býval nepřehlédl, že film vychází z předlohy mistra antistrašidelných hororů Kinga, tak bych ušetřil 100 minut čekání na to, kdy tento film konečně začne být hororem. Většina filmu se odehrává za denního světla a noční pasáže se vyloženě přeskakují. Jednotliví účastníci pobytu v trávě jsou extrémně nesympatičtí a dokonce ani Patrick Wilson mě zde nijak nezaujal. 3x jsem během snímku usnul, tak strašně zajímavé to bylo. 80 % stopáže někdo chodí v trávě a volá něčí jméno. Velmi špatná a velmi chaotická píčovina, která nedokáže zaujmout natolik, abyste ději věnovali dostatek pozornosti, respektive jakoukoli pozornost. Po pár minutách totiž film pohltí stereotyp a nic se v podstatě od té doby neděje. [13 %] ()

Kudly4

Na film jsem narazil úplnou náhodou, hned pustil a vůbec nelituji. Ta atmosféra mě pohltila od samého začátku. Dlouho jsem neviděl tak originální Horor, jako je právě In the Tall Grass. Hodně na kvalitě přidává i herecké obsazení, hlavně Patrick Wilson, který je tu opravdu .. no ... posuďte sami. Až se jednou nedejbože ocitnu někde v poli, ve vysoké trávě, vzpomenu si na tenhle film a zda budu brečet nebo se tomu smát, to se uvidí. Naprostá spokojenost. Netflix opět zabodoval. (2. komentář, 20. hodnocení) ()

RUSSELL

V prvé řadě mi strašně vadil ten hnusný vizuál a kamera – digitální tráva, opravdu? Prolínání časových rovin zajímavé, ale ve výsledku nepřineslo nic, z čeho by si měl divák sednout na prdel – vše navíc korunovalo neuspokojivé rozuzlení. In the Tall Grass je v jádru dvacetiminutový kraťas zbytečně roztažený na 101 minut, ve kterém Patrick Wilson ztvárňuje doposud nejhorší roli své kariéry. Předlohu jsem zatím nečetl, ale asi předněji zvolím jiné Kingovky, které ještě neznám, jelikož tohle mě ani námětem příliš nezaujalo – a to mám minimalistické filmy/horory dost rád. Ale tenhle prazvláštní mix mezi Cube a Children of the Corn mě neodkázal ničím oslovit. Vlastně ani pořádně nevím proč, ale od Nataliho jsem čekal víc. ()

silentname

"In The Tall Grass" je nová filmová adaptácia diela od Stephena Kinga, ktoré dal dokopy spolu so svojim synom Joeom Hillom. Nakoľko tento príbeh ešte nebol u nás preložený, tak mnohí predlohu nepoznajú. Ja predlohu poznám, nakoľko som sa niekedy v roku 2014 rozhodol, že sa pozriem na všetko čo majster hororu spracoval a tak som si vyhľadal aj niektoré jeho práce, ktoré sa k nám nedostali, alebo nevyšli v žiadnom zborníku. A tento príbeh je jedna z tých prác. Takže som sa k tomu dostal v angličtine. Počúval som to ako audiobook. A musím povedať, že napriek faktu, že nápad príbehu sa mi páčil, tak som nemal z príbehu pocit, že sa mu podarilo vybudovať dostatočnú atmosféru. A viac-menej mi to nič zásadné nepridalo. Filmové spracovanie sa rozhodlo ísť trošku inou cestou. Podľa toho čo si pamätám, tak museli tu toho veľmi veľa pridať. Príbeh je len o súrodencoch a rodine stratených v obrovskej tráve a magickom kameni v strede, ktorým dokážu všetci porozumieť tomu čo sa deje. Toto bude všetko čo sa udeje počas možno prvej tretiny, kým nepríde Travis. Potom sa začínajú úplne nové veci, ktoré som nepoznal a myslím si, že to celkom dobre oživili. Film mal zrazu dej, mal nápady, prichádzal s novými možnosťami a zaujímavými teóriami. A ja sa priznávam, že ma to bavilo. Nudiť ma to nenudilo ani na moment. A myslím si, že je super, keď aj naši hrdinovia v tejto situácii nie sú najhorší. Myslím si, že počas filmu ukážu svoje pozitívne aj negatívne stránky. Najlepšie to podľa mňa vystihli s Calom. Ako sa vo filme povie - má svoju sestru až príliš rád. A možno je to stránka, ktorú z neho práve táto situácia vydoluje, lebo veľa ľudí vie svoje temné stránky veľmi dobre skrývať. No hovorí sa, že hraničné situácie ukážu v ľuďoch buď to najlepšie alebo najhoršie čo v sebe majú. A je to tu dobre zachytené. Travis je podľa mňa dobrou postavou a dobre ho tu podľa mňa využili. Nie je len bývalý frajer, ktorý sa rozhodne napraviť svoju chybu. Hoci ... je aj to. Ale dokážem mu veľmi dobre porozumieť. A Patrick Wilson si rozhodne svoju rolu užíva. A vie byť miestami celkom hrozivý. Čo viac mám povedať? Možno by ma potešilo, keby existovala cesta von aj pre Natalie. Ale jej postava tu dokopy nemá žiadnu rolu. Myslím si, že mohla tomu niečo pridať, no reálne je tu len na to, aby na malý moment vyrušila scénku. Občas mám pocit, že Patrick Wilson rozpráva trošku moc a myslím si, že aj vysvetlenie konca je trošku divné. Vlastne... vôbec mu nerozumiem. Ideme trávou a zrazu sme niekde inde? Jak to? Film sa snaží trošku to zakamuflovať tým, že v tomto priestore nič nedáva zmysel, no aj to, že tam veci nedávajú zmysel mi nejaký zmysel dával. Tu to proste nedalo. Žiadny. Takže koniec mohol byť spracovaný lepšie. Ako celok si ale myslím, že ide o dobrú adaptáciu. Som rád, že som film videl, dokázal ma udržať v pozornosti, mal dobrú atmosféru a ako celok funguje. A myslím si, že je hodný tých 90 minút, ktoré s ním strávite. Hodnotenie: B+ ()

Yoshitsune

Celkem fajn záležitost, King kromě kuřice, má rád i vysokou trávu a já ji taky mám rád, tenhle film celkem dobře utíká a furt dokáže udržet napětí. A byť je to celkem na zamyšlení a dost věcí bylo nezodpovězeno, za což sem rád, né všechno se musí nutně vykecat, tak je to jednoduché bloudění a následná naháněčka ve vysoké trávě. Ed Warren který jindy všechno zvládá s klidem, to tady vůbec nezvládá a bylo celkem fajn vidět že Patrick Wilson, dokáže vybočit ze zaběhnuté role, přemoudřelého rádoby experta na duchy. A je to jeden z těch filmů, co se musí rozležet v hlavě a tu kvalitu sem docenit až časem. Má to sice svoje mouchy, ale sou to jenom drobnosti, takže čtyři hvězdičky určitě zaslouženě. ()

PetrPan

Poněkud zmatený horor s efektem věčně nakousnutého jablka. Ztratit se v široširých lánech přerostlé trávy je děsivé samo o sobě, ale tady jsem měl pocit, že všichni zúčastnění se zasekli v sousedovic zarostlé zahradě a jen nemůžou najít tu správnou díru v plotě. Novelu od Kingových jsem nečetl, inspirace otcovými Kukuřičnými dětmi je samozřejmě víc než zjevná, ale ten šutr z jiného světa (neviděli  oni kluci Létajícího Čestmíra?) tu na mě moc nefungoval. Možná v kratším formátu v rámci nějaké filmové antologie by to bylo mnohem lepší. Těsný, ale podprůměr. ()

SeBig

První půlka mě fakt bavila, působilo to zajímavě jak Nataliho dřívější počin Cube, ale druhá půlka se stála zbytečnou píčovinou, která postradá logiku, či nějakej pořádnej nápad. Netflix filmy mám rád, a tohle jsem si aspon z první části užil, jenže konec je prostě domrdanej až až. ()

Chrustyn

Další z řady slabých zpracování knihy Stephena Kinga. Prvotní atmosféra byla docela slušná, časem se ale dostaví ohromná jednotvárnost a film začne nudit i ve chvílích, kdy by měl nejvíce napínat. ()