Mali ste odísť

• USA You Should Have Left

S manželstvom Thea a jeho oveľa mladšej manželky Susanny to nevyzerá dobre. Už dlho si navzájom nedôverujú a majú tajomstvá. Víkend s dcérou v odľahlom prázdninovom dome je posledným pokusom o záchranu ich krehkého vzťahu. Tam sa však Theo ocitne tvárou v tvár tajomnej sile, ktorá, ako sa zdá, vie o ňom a Susanne všetko. A začína sa hra na mačku a myš, v ktorej sa ocitnú oni dvaja. (TV JOJ)

EvilPhoEniX

Decentní psychologický Thriller s tradičně dobrým Kevinem Baconem a nádhernou Amandou Seyfried. Film plyne hodně pomalým tempem a krom závěrečné třetiny se nic moc zajímavého nestane, což já samozřejmě nemusím. Mělo/mohlo to být strašidelnější i atmosféričtější a ono se film o Horor spíše jen opírá. Alespoň řemeslo je zvládnuto s přehledem, snové sekvence jsou slušné a rozuzlení je poměrně zajímavé. Lehce zapomenutelný film, na který si nejspíš za týden už nevzpomenu. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 5.5. ()

Tom Hardy

Osvícení v Pokoji 1408, ovšem s laxním scénářem, zmatenými stopami a ve výsledku i nefunkčně dávkovaným napětím. Navíc s nejméně šťastnou úvodní scénou, která je pro pozorné spoiler maximálních rozměrů. Z lákavé variace na "Když se airbnb změní v hororové peklo" se stal rutinní a ve svých mechanismech a nastaveních extrémně nedotažený thriller. Škoda. ()

LIVINGDEAD

Spíš psychologické drama. A nevím co bylo strašnější, dům, který měl spoustu místností, nebo zkostnatělý strhaný bulimik Kevin Bacon. ()

ricci.s

Mám z toho rozporuplné pocity. Režisér sa tu na môj vkus až príliš dlho zahráva s divákovou trpezlivosťou. Síce vytvorí celkom dobrú atmosféru neistoty, že niečo visí vo vzduchu a nie je v poriadku (buď so samotným domčekom, alebo s mysľou hlavného hrdinu... príp. aj aj), ale je to celé strašne spomalené, a pomalé horory nemám rád, lebo pri nich zaspávam. Bacon je našťastie kvalitný herec a ťahá tento film ako sa len dá, samotná pointa je taktiež zaujímavá a do mierneho nadpriemeru to vytiahla predovšetkým záverečná tretina, v ktorej sa konečne niečo začalo diať. V hodine dvanástej teda, lebo už som začínal rezignovať. Sklamaniu sa neubránim, čakal som to celkovo strašidelnejšie. ()

tron

„Svojmu tieňu neutečieš.“ Nemám rád, keď vo filme hrá starý herec a za partnerku má o 30 rokov mladšiu herečku. Je to trápne. Môj miláčik Kevin Bacon na to síce nevyzerá (fakt neviem, ako to robí, že od 80. rokov vyzerá rovnako), ale ide do dôchodcovského veku. A za partnerku tu má herečku mladšiu o niekoľko generácií. Pred pozeraním som si vzdychol. „Ach, Kevin, aj ty?“ Kevin ma našťastie nesklamal a ako jeden z minima preukázal sebareflexiu a vo filme ohľadom vekového rozdielu nielenže zaznie viacero vtipov, ale je to svojím spôsobom aj dôležitá téma v scenári, kvôli ktorej sa od istého momentu príbeh začne uberať istým smerom. Na tento film som sa dosť tešil. Jednak kvôli Kevinovi a jednak kvôli jeho spojeniu s jedným z mojich najobľúbenejších hollywoodskych scenáristov, Davidom Koeppom. David je zároveň režisér a tam to už s ním až také slávne nie je. No minimálne musím spomenúť podľa mňa značne vydarené Tajomné okno podľa Kinga a Ozveny mŕtvych, taktiež s Baconom. Toto nie je až také dobré. Spočiatku je atmosféra hustá, ale strašidelných scén je málo a chýba im skoro všetko, čo by z nich robilo niečo nezabudnuteľné. Bacon (aj s tými svojimi neskutočnými vlasmi) to v titulnej úlohe zvláda, ale všetci ostatní sú ďaleko za ním. Obávam sa, že vrátane režiséra (a zároveň scenáristu v jednej osobe). Ku koncu už to celé bezradne šumí do prázdna a je vidieť, že nikto na 100% nevedel, čo robí. Potom to už nezachráni ani slušný koniec, ktorý sa (asi?) dal čakať. Fajn, neurážajúci priemer. Ale vlastne ani neviem, či horor. Skôr také mysteriózne čosi. ()

Asia_Power

On tenhle film je fakt těžkej průjem, teda průměr, každopádně mně se to líbilo už z toho důvodu, že žiju ve stejným domě a hned Vám vysvětlím proč. Proto. No dobře, tak obšírněji - Jelikož THC dýchám už skoro víc než kyslík a vyzkoušela sem víc modelů, než 99% zdejších uživatelů dohromady, tak se občas najde model, díky kterýmu se dostanu do úplně jinýho vesmíru a pak bloudím po domě, otevřu 50x jedny a ty samý dveře a pokaždý za nima vidím něco jinýho. Takže barák, ve kterým s Alíkem žiju, má vlastní jeskyně, katakomby, výhled na moře, zákopy nebo třeba sto pater. Dostat se v takovým stavu z domu je věc absolutně nereálná, protože ať jdu kam jdu, vždy skončím v šatně, která ale šatnou není, protože tam je vždy něco jinýho. Divný ale je, že pokaždý skončím tam. Každopádně z baráku se nedostanu, potkávám různý lidi, obry, zlobry, skřítky, elfy, zvířata, čarodějnice a nebo třeba čápa s prasečí hlavou. S každým z nich si dokážu skvěle a hlavně velmi dlouho povídat a Alík už je zvyklej, že když stojím v šatně a vášnivě diskutuju se skříní, která je zrovna v tu chvíli třebas Darth Vaderem, mě tam prostě zamknout a vrátit se pro mě tak za půl dne, pokud možno s jídlem. Takže tenhle film mě vlastně neměl čím překvapit, prostě sem vlastně koukala na svůj celkem běžný den. Takže jo, nebylo to špatný a hlavně dost reálný. Pro mě teda. ()

somnar

Kevin Bacon většinu času působí, jako kdyby ho trápila nějaká chronická bolest, nebo byl myšlenkami úplně jinde. Možná je to sofistikovaný způsob, jak se vtělit do role chlápka, co nemůže opustit nový barák, podobně "off" herecký výkon tady podle mě ale nebyl od Vala Kilmera ve Snowmanovi. Jinak je to úplně zapomenutelná Blumhouse duchařina. ()

Eliott

Příjemné překvapení. Zajímavé, napínavé i strašidelné. 51% bych sice nedal, ale na druhou stranu, tak trochu chápu co se některým divákům nezdálo. ()

*CARNIFEX*

Minimalistické, bez výrazných aspektov, vďaka ktorým by samotný snímok nepôsobil tak mdlým dojmom. Divák by nemal zaspať, počas sledovania hororu či thrilleru. Mne sa to podarilo dva krát. ()

darkrobyk

Příjemné mysteriózní drama o tom, že vlastní stín nás vždy nakonec dožene. Trojlístek Theo + Susanna + dcera Ella chce změnu, chvíli pro oddech, a tak si pronajmou v Anglii dům. I když má příběh pomalejší rozjezd, z drobných náznaků je jasné, že něco není v pořádku. Kdo z manželů dům na internetu skutečně našel? Mohou se Theovy noční můry stát skutečností, nebo zůstanou v říši fantazie? A proč vůbec Theo trpí úzkostnými stavy spojenými s nočními děsy? Tajemství, které si úzkostlivě střeží, začíná postupně prosakovat na světlo. A pak ten dům! Dům, co stojí na domu, který byl postaven na domu, co stál na domu, jehož základem byla kdysi věž, postupně ožívá a temnota se zdá být na dosah. Místy příjemná pochmurná atmosféra, solidní kamera, slušné herecké výkony, které táhne K. Bacon. Konec mě potěšil. Nic pro spěchající a milovníky třeskuté akce - 3,5* ()

Cappuccino

You Should Have Left poriadne trvá, kým sa rozbehne. Polovicu času sledujeme pomerne neuspokojivú partnerskú drámu a druhú časť priemerný mysteriózny triler s niekoľkými slušnými atmosferickými momentami. ()

misterz

Úvod bol zaujímavý, pričom i mysteriózne základy boli položené vcelku fajn. Tiež sa nemôžem ubrániť pocitu, že to malo myšlienku, takže nejde iba o duchovne prázdny horor. Na druhú stranu som čakal trochu lepšie hororové prvky. Tiež tu nefunguje chémia medzi postavami, aj keď Kevin Bacon hral celkom zaujímavo. Vcelku spokojnosť, lepší priemer. 65/100 ()

mzss1

(60%) Ale jo, navzdory tomu, že byla první půle filmu celkem, co se týče tempa pomalá, tak mě to to nakonec bavilo. V druhé části filmu se to už rozjede a musím uznat, že to bylo chvílemi i napínavé. Žánrem je to trochu překombinované, ale v dobrém slova smyslu. Částečně to horor je, ale spíš bych to zařadil do nenápadného, temného thrilleru, ale to je fuk. Finální pointa je celkem předvídatelný, stejně tak jako větší část snímku, v podstatě jsem jej uhodl, což ale mi nijak ale zásadně nevadí …. Pravda, úplné rozuzlení mohlo být ve finále ještě víc vysvětlené, ale svojí logiku to má. Hlavně mě bavil Kevin Bacon – zahrál to solidně. Amanda Seyfried mě tolik nebrala, vyjma toho, že jsem se mohl kochat na tu její hezkou tvářičku, to joo! ;) V té první půli filmu se toho mohlo dít víc, kdyby to bylo jako celek svižnější a mělo to nějaký nápad navíc, hned bych byl spokojenější. Takto je to taková přijatelná jednohubka. PS: Nevím proč, ale námětem mi to lehce připomnělo film DREAM HOUSE s Danielem Craigem! ;)Ten byl teda o dost lepší, ale to je jen nepatrné přirovnání. ()

kingik

Kevin Bacon propadá v pronajatém nehostinném domě ve Walesu svým nočním můrám a symbolicky slaví návrat po více jak dvaceti letech, které uplynuly od jeho účasti na filmu "Ozvěny mrtvých", co je do jisté míry vzdálenou ozvěnou tohoto počinu, ke spolupráci se zkušeným tvůrcem Davidem Koeppem. Oběma asi bylo předem jasné, že tento skromně pojatý projekt nezastíní chystaný výstřik ze scenáristického péra Koeppa, jakým má být chystaný "Indiana Jones 5", tudíž kromě obstojně hrajícího Kevina Bacona a atraktivní herecké partnerky Amandy Seyfried už toho mnoho zajímavého v tomto filmu k vidění není. A je až s podivem, že se dvě hvězdy takového formátu do tohoto nevýrazného filmu nechaly uvrtat. Čekal bych spíše herecké osazenstvo nižší svítivosti. Děj filmu je opravdu hluboce o ničem, tedy hned ne, ovšem než se ve filmu něco podstatného stane, hrozí, že kolíbavé tempo diváka uspí. Až pak po drahné době dojde na rádoby hrůzostrašné úkazy, vzkazy a jiné výjevy, tak to zrovna moc imponující či impozantní není. A pointa i jakékoliv odhalení je naprosto průhledné, takže ani v tomto ohledu to neoslní nápaditostí. Přitažlivá Seyfried je naprosto sexuálně nevyužitá, sice kopuluje v autě se svým manželem, ale jak dál divák zjistí, tak jí to nestačí. Kupodivu mě tahle linie naznačené nevěry poměrně bavila více, než jalové a skromně pojaté hororové hody, co by víceméně stylem zapadly do devadesátek. Film je celkově unylý, nestrašidelný, psychologicky nevěrohodný, dobrých režijních nápadů má pomálu, režijně je průměrný, ovšem Bacon je solidní tahoun a odkroutil si svůj herecký úkol zdatně. Film to celkově dotáhl na průměrné známky. 5/10 ()

Goldbeater

David Koepp s Kevinem Baconem se po Ozvěnách mrtvých opět sešli na poli hororu, tentokrát jde ale o méně zářnou spolupráci. První polovina filmu funguje velmi dobře, seznamování s postavami probíhá v náznacích, herecké výkony jsou dobré a interakce hlavní postavy s divnými úkazy v domě a bizarním chováním lidí, se kterými přijde do styku, docela dobře baví. Po technické stránce jde taky o dobře odvedenou práci. Ovšem je to scénář, co v druhé polovině začíná silně pokašlávat a finální rozuzlení je pak už z čistě tradičního soudku a nemůže ničím nikoho překvapit. Nad průměrem to celé drží jen velmi dobrý Kevin Bacon, kterému bohužel měl David Koepp poskytnout víc materiálu, s kterým by mohl pracovat. ()

Kudly4

Do 3/4 snaživý Mysteriózní Thriller s výbornou hlavní dvojicí, ale čekal jsem, že alespoň v závěru přijde Hororovější atmosféra, no ve finále nepřišlo skoro nic. Pomalejší tempo mi až tak nevadilo, ale celkově mi You Should Have Left přijde, že je o ničem. Škoda, čekal jsem o něco víc. ()

Marze

Meli by jste vazne prehodnotit vase pronajmy pres AIRBNB. Nebo autorovi scenare pustit nejaky horor,aby vedel,jak ma vypadat.Dum je zajimavejsi nez pribeh. Desive maji byt narazky na jeho tajemstvi.Neprosvihnete spravny cas z kina odejit,nebo vypnout notebook. ()

Arsenal83

Čakanie na horor sa zmenilo na zakukanie sa do veľkých modrých očí Amandy a neblahú predtuchu že sa pánovi Slanina už rozpadne ksicht. Nestalo sa a tak najstrašidelnejšie, čo sme videli bol jeho vysušený krk. Tvrdenie, že Kevin Bacon vyzerá už 30 rokov rovnako je upozornením na akútny zápal očného nervu. Hoci nahatý prízrak sa mu snažil zlepšiť vizáž dávkou ústnej vody priamo do tváre, stále ostala len horká pachuť z nevydareného počinu, ktorému chýbala atmosféra a temné dusno. ()