Mali ste odísť

• USA You Should Have Left

S manželstvom Thea a jeho oveľa mladšej manželky Susanny to nevyzerá dobre. Už dlho si navzájom nedôverujú a majú tajomstvá. Víkend s dcérou v odľahlom prázdninovom dome je posledným pokusom o záchranu ich krehkého vzťahu. Tam sa však Theo ocitne tvárou v tvár tajomnej sile, ktorá, ako sa zdá, vie o ňom a Susanne všetko. A začína sa hra na mačku a myš, v ktorej sa ocitnú oni dvaja. (TV JOJ)

SOLOM.

Do tohoto filmu jsem šel s mírnými obavami, protože filmů o podivných domech s pochmurnou minulostí existuje už celá řada a hlavně v poslední době jsou jejich „příběhy“ jak přes kopírák. Tady jsem se však stejně jak většina diváků nechal hlavně zlákat zajímavým hereckým obsazením ústřední dvojice a pak samozřejmě jménem režiséra. David Koepp mě už dvakrát dokázal přesvědčit, že opravdu svému řemeslu rozumí, ale tady jsem byl z jeho výtvoru nakonec poněkud rozčarován. Razítko horor to dostalo zřejmě jen omylem (no budu-li s přivřeným okem počítat cca závěrečných 15-20 minut, tak možná…), jinak jde jen o velmi průměrné mysteriózní drama, které mě povětšinu svého času dost nudilo.     Nezáživné tempo i děj se snažili zachránit svými výkony jak Kevin Bacon tak i Amanda Seyfried a viditelně se dost nadřeli, aby se to udrželo alespoň v průměrných vodách. Kevin je pán herec a na Amandu se vážně pěkně dívá – je to celkem pěkná holka s hezkým kukučem a ženskými křivkami, nicméně jak tak nějak pořád čekal tu hororovou podívanou a ona mrcha furt nikde. Těch pár okoukaných rádoby lekaček a hrátky se stíny rozhodně nedokázaly uspokojit můj rozmlsaný jazýček.   Ke konci filmu by si jako uvědomili, že točí vlastně horor a tak je nám nabídnuto pár „nočních můr“, bloudění po domě, jenž je ohybný a pružný jako elasťáky, jen z toho prostě nedokázali vymáčknout skoro nic navíc. Alespoň že ta atmosféra se na posledních pár minut zlepšila a nakonec to dávalo i jakžtakž smysl, i když jisté pochybnosti jsem měl i u toho. Tohle prostě nemá v dnešní době už šanci na úspěch a víc jak průměrné ohodnocení tomu prostě nelze ani při troše dobré vůle dát. A to ještě musím zavřít obě oči. Hodně slabých 50% ()

Pat.Ko

Ako chápem, že tvorcom nešlo o natočenie kvalitného snímku, ale vravím vám, je to strata času, ani neviem jak som to mohol dopozerať do konca. Veľmi slabý nábeh, skoro nič sa také hrôzostrašné neudeje, teda ak mám byť presnejší, vôbec nič sa tam neudeje. Ak by nebolo toho dievčatka, tak nič príjemné by na tomto filme nebolo. 2/10. ()

mzss1

(60%) Ale jo, navzdory tomu, že byla první půle filmu celkem, co se týče tempa pomalá, tak mě to to nakonec bavilo. V druhé části filmu se to už rozjede a musím uznat, že to bylo chvílemi i napínavé. Žánrem je to trochu překombinované, ale v dobrém slova smyslu. Částečně to horor je, ale spíš bych to zařadil do nenápadného, temného thrilleru, ale to je fuk. Finální pointa je celkem předvídatelný, stejně tak jako větší část snímku, v podstatě jsem jej uhodl, což ale mi nijak ale zásadně nevadí …. Pravda, úplné rozuzlení mohlo být ve finále ještě víc vysvětlené, ale svojí logiku to má. Hlavně mě bavil Kevin Bacon – zahrál to solidně. Amanda Seyfried mě tolik nebrala, vyjma toho, že jsem se mohl kochat na tu její hezkou tvářičku, to joo! ;) V té první půli filmu se toho mohlo dít víc, kdyby to bylo jako celek svižnější a mělo to nějaký nápad navíc, hned bych byl spokojenější. Takto je to taková přijatelná jednohubka. PS: Nevím proč, ale námětem mi to lehce připomnělo film DREAM HOUSE s Danielem Craigem! ;)Ten byl teda o dost lepší, ale to je jen nepatrné přirovnání. ()

Flipnic-RE

Tak já nevím ... Mě se to strašně líbilo. Atmosféra parádní, strašidelnej barák parádní, herecký výkony úplně super, Samanda samozřejmě kus, škoda že se víc neodvázala v koupací a šukací scéně, ale tak google to jistí kdykoliv a kdekoliv ... :-P Bál jsem se, fakt jsem měl strach, hlavně po 70. minutě. Konec v pohodě, to mi taky sedlo. A bylo to takový spíš mysteriozní drama bych řekl, horor ani moc ne. Ale fakt dobrý, fakt kvalitní. Před tím (když kouknete do mýho hodnocení před tímto filmem) jsem viděl samý srágory. Tohle byla kvalita. Místní mileniáni tomu nerozumí... A Husákovi děti ty už vůbec ne ... ()

Tom Hardy

Osvícení v Pokoji 1408, ovšem s laxním scénářem, zmatenými stopami a ve výsledku i nefunkčně dávkovaným napětím. Navíc s nejméně šťastnou úvodní scénou, která je pro pozorné spoiler maximálních rozměrů. Z lákavé variace na "Když se airbnb změní v hororové peklo" se stal rutinní a ve svých mechanismech a nastaveních extrémně nedotažený thriller. Škoda. ()

• Keď sa Theo (Kevin Bacon) pozrie na telefón svojej manželky, vidíme, že poskytovateľom siete je EE. Kevin Bacon je tvárou EE a vo svojich reklamách vystupuje od roku 2012. (Pat.Ko)
  • Film je natočen na základě stejnojmenné knihy „You Should Have Left“ od Daniela Kehlmanna, která vyšla v roce 2017. (SONY_)