Nedůvěřivá agentka CIA vyslýchá charismatického muže, který založil duchovní hnutí a vyvolal politické nepokoje. Co je přesně zač? A o co mu jde? (Netflix)

lemonova

O čom je tento príbeh a kto je Al-Masih? Je to veľmi ťažká otázka. Dozvedela som sa, že toto meno je pre Moslimov buď označením Ježiša, alebo aj falošného proroka. To sú dva protipóly, medzi ktorými balansujeme a nevieme, kde presne je pravda. Tento veľmi netypický prorok, ktorý sám o sebe hovorí, že je Božím poslom, či správou (čiže za druhé vtelenie sám seba neoznačuje), sa správa pozoruhodne, dokonca by sme povedali: nepochopiteľne pasívne. Nevieme, o čo mu ide. Väčšinu času ľudí nevyhľadáva. Avšak nastanú momenty, kedy prehovorí a dáva sa čiastočne poznať. Aj vtedy viac kladie otázok, než prináša odpovedí. A presne o tom ten príbeh je. O našich perspektívach viery. Kto je vlastne pre mňa Boh? Ten, kto mi má pribehnúť na pomoc okamžite, ako k Nemu zavolám? Je to záchranár s čarovnou brašňou, z ktorej vytiahne nástroje na uhasenie každého požiaru? Je to kúzelník, ktorému uverím tým viac, čím viac kúziel predvedie? Je tu od toho, aby splnil moje očakávania? Alebo je to nepreniknuteľné Tajomstvo, ktorému zverím svoj život? Tento seriál je naším zrkadlom a nie vždy v ňom uvidíme krásnu tvár. Oplatí sa vidieť. ()

JohnCZ

Prvních pár epizod, kdy to vypadalo a chovalo se to jako Homeland, navíc občas zmiňující stále ještě poměrně aktuální geopolitickou situaci, mě to fest bavilo - i přes tu přemíru panbíčkářských keců, které ze sebe postavy občas chrlí. Mrtě zajímavý námět, který měl sakra potenciál, tu ale zůstal poměrně nevyužit. Tvůrci se logicky mohli vydat dvěma různými směry, přičemž se nakonec vyloženě nevydali ani jedním a, i když se k jedné straně dost často přikláněli, názor poslední scénou zase trochu pootočili a nechali otevřený pro případnou další sérii (která nebude). Mehdi Dehbi v roli novodobého Ježíše je ovšem výborný a minimálně ze začátku buduje svým hereckým projevem přesně tu potřebnou auru, u které divák skutečně uvěří, že by třeba i dokázala strhnout davy. Formálně je to natočené taktéž dobře a, i přes pomalé tempo, to díky dobré režii, zábavným postavám, solidní výpravě a celkovému vizualu rychle uteče. Jen škoda, že to ze strany scénáře není dotaženější. ()

Morholt

Když k izraelské hranici připochoduje dlouhovlasý mladík v doprovodu davu následovníků, tajné služby zpozorní, protože z Damašku, odkud dotyční přišli, nelze čekat nic dobrého. Vzápětí se nervozita přesune i do centrály CIA, která v tom vidí předzvěst muslimského teroru a nevraživě se tváří i muslimové přesvědčení o tom, že se jedná o kacířství. Když se údajný Mesiáš objeví v Americe, zvrhne se zpočátku lokální mánie do celosvětového bordelu. Je to opravu Spasitel, nebo se jedná o podvodníka? Řídí ho teroristé či Rusové? A pokud ne, o co mu vlastně jde? Za mě vynikající nápad a seriál jsem zhltnul od začátku do konce takřka jedním dechem. Tvůrcům se podařilo takřka přesně vystihnout společenské klima, kdy se za Mesiášův příchod všichni modlí, ale ve skutečnosti si ho nikdo nepřeje. Výborně napsané postavy zahráli vynikající herci na čele s mě neznámým Mehdim Dehbím, ke kterému bych se snad dokázal i modlit. Co je ale asi největším plusem je nejistota, na kterou tvůrci zhusta sází. Člověk prostě neví, jestli je muž, kolem kterého se vše točí, opravdu tím, za koho je považován. To mě hodně bavilo a někdy i trochu štvalo, myšleno v dobrém. Mám snad jen jedinou výtku a to je málo prostoru pro Ronu-Lee Shim'on, kterou jsem si oblíbil ve Faudě. Ale jinak pecka a Netflix zase zaválel. 100% ()

bari68

Predne píšem, že plný počet dávam z princípu a nie filmovej kvality ( tam by som hodnotil o triedu nižšie ). Asi sa pýtate prečo z princípu ? .... Pretože si myslím, že v súčastnosti , tj. začiatok roku 2020 tento seriál sedí ako hrniec na prdel a má šancu sa stať akýmsi mementom tejto doby. Musíme sa zamyslieť. Bezverci, či veriaci. Seriál výborne ukazuje, že náboženstvá očakávajú Mesiáša, no a ten keď príde, tak sa vlastne zistí, že je nežiadúci. Po filmárskej stránke sa dá Mesiáš čítať z viacero uhlov pohľadu, každý si v ňom nájde niečo svoje. Dokonalé zobrazenie amerických židov, CIA, ruskej propagandy, kresťanov, či muslimov. ()

higuain

Rozporuplná záležitost. Za prvé se jedná o materiál, který by byl daleko vhodnější pro film. Na prostoru deseti epizod je zde přespříliš omáčky a zbytečných vedlejších linek (např. Jibril a Samer, naprosto zbytečná zápletka, kterou bych komplet vystříhal). Je to škoda zejména proto, že ta ústřední zápletka je sama o sobě hodně zajímavá, alespoň teda její premisa, provedení už pokulhává, čímž se dostávám k druhému bodu. Rozjezd je velice slušný a z prvních dílů vyvstane dost otázek, na které rozhodně chcete znát odpovědi. Těch se ovšem z větší části nedočkáte a místo pořádného finále tvůrci v posledních dílech bezradně přešlapují na místě a nevědí, jak příběh ukončit, nebo ho lépe řečeno ani nechtějí ukončit - je zřejmé, že cílem byla druhá série, tu ovšem Netflix neposvětil, takže je z toho jen další "neukončený" seriál. 70%. ()

• Okolo 30. minúty sa protagonisti vezú na československom aute Škoda Forman. (shushen)

Zemřel herec Philip Baker Hall

Zemřel herec Philip Baker Hall

13.06.2022

Smutná zpráva z filmového světa. V úctyhodném věku 90 let zemřel herec Philip Baker Hall, známý z jeho mnoha vedlejších rolí i jako jedna z nejvýraznějších tváří své generace. Diváci si jej mohou… (viac)