Hororová antológia zložená z viacerých segmentov, ktoré sú medzi sebou vzájomne prepojené. "The Way Out And The Way In". Dvojica previnilcov sa snaží uniknúť pred spravodlivosťou a vyhnúť sa trestu za svoj čin. Ich osud sa však stále zamotáva a postupne zisťujú, že pred svojou minulosťou nemôžu utiecť, a budú kvôli nej brutálne trpieť.
"Siren". Tri mladé dievčatá, ktoré tvoria hudobnú skupinu, sa vybrali na výlet. Počas dlhej cesty nehostinnou púšťou však dostanú defekt a zostanú odrezané od sveta, pretože nemajú potuchy, ako ďaleko je najbližšie mesto, a taktiež nemajú náhradnú pneumatiku. Našťastie sa po dlhom čakaní objaví auto a zhodou náhod sú jeho majitelia veľmi prívetiví. Dievčatá dokonca pozvú do svojho domu, kde im poskytnú plný komfort. Po príjemnej večeri s rodinou, ktorá ich prijala s otvorenou náručou, sa však pobyt mení na najhoršiu nočnú moru.
"The Accident". Lucas cestuje počas noci opustenými cestami a dlhú cestu si kráti telefonátom s priateľkou. Znenazdajky sa však pred jeho autom z tmy vynorí postava a on už nemá šancu zabrzdiť. Dochádza k zrážke a neznáma osoba má na tele mnohopočetné zranenia. Lucas je však ochotný urobiť čokoľvek, aby jej pomohol. Po príchode do blízkeho mesta má šťastie, keď nájde nemocnicu. Problémom je, že v tejto nemocnici sa využívajú naozaj netradičné liečebné metódy.
"Jailbreak". Starší muž prichádza do mesta, aby tu našiel sestru, ktorá sa stratila už pred trinástimi rokmi. Po malej chvíli však zisťuje, že mesto je plné zvláštnych obyvateľov, a nájdenie sestry jeho sestry bude oveľa komplikovanejšie, ako sa spočiatku zdalo. V záverečnej časti prichádza mladá rodina po prvýkrát do svojho nového domu. Plánovaná večera a oslava sa však nekoná, pretože uprostred večera zaklope na dvere neznámy návštevník, ktorý sa do ich domu snaží dostať za každú cenu. Rodina tak musí čeliť obrovskému nebezpečenstvu hneď po príchode. (Marceloo)

Corpsegrinder

Nejlepší povídkáč od druhýho VHS, a možná že i lepší. Tak suprovou atmosféru jsem už dlouho ve filmu neviděl, od první minuty to do vás film pere naplno a až do konce nepoleví. Jednotlivý segmenty se do sebe krásně přelejvaj a nemaj jasně daný začátky ani konce což výrazně pomáhá pohodovýmu plynutí filmu. Prostředí pouštního městečka je pro takovej horor jak dělaný. Vyzdvihnout musim taky luxusní soundtrack od The Gifted. Pokud máte rádi Twilight Zone nebo Outer Limits tak tohle je film pro vás. ()

darkrobyk

Mysteriozní, halucinogenní, surrealistické, metaforické bubu vyprávění. Cesty, vedoucí do míst, která nejsou na mapě, do paralelních světů, zkrátka do jinam, nejsou ve filmech ničím neobvyklým. A klidně by šlo vypustit satanskou symboliku, jelikož jen trochu vnímavý divák pozná, kam se hlavní postavy dostaly. Dva muži ujíždějí krajinou a cosi je sleduje....nejsou to Marťani, jak by se mohlo zpočátku zdát, ale Mozkomorové, kteří se nespokojí jen s duší... Občas sklouzne film do zábavné polohy, nejlepší je tak resuscitace přejeté slečny, již řídí po telefonu snad samotný Asmodeus. Pokud se zpočátku divák neorientuje, pak směrem k závěru se kruh hezky uzavře. Občasné gore (polibek Mozkomora, zlomená noha či umělé dýchání) potěšilo, nad nepříliš dokonalými závěrečnými triky jsem milosrdně přivřel oči. The Gifted zní místy jako hudba J.Carpentera, což nebylo na škodu..... Vydařené. ()

Gilmour93

„In the end, we're all just trying to find our way home, right?“ Poměrně kompaktní antologie ze zlem prorostlého „Middle of No(return)where“, při které někdo zcizil Carpenterovi ze skříně synťáky (v poslední době zvýšenou četnost jejich krádeží beru s povděkem). Kompilát všemožných nervy drásajících subžánrů (scifi-horor, hixploitation, home invasion), který sice byl označen za „Twilight Zone indie-hororové generace“, ale krom poletujících kostnatých polednic a potměšilé chirurgie moc vzrušení nepřinesl. U jednoho ucha cedule „The Way In“, u druhého „The Way Out“.. ()

pornogrind

Předem podotýkám, že jsem sice o tomle filmu věděl, ale nečetl jsem zdejší komentáře, obsah a ani jsem neviděl trailer. Prostě jsem do toho šel téměř nepřipravenej a ńevěděl jsem co mě čeká. Teď už vím, že je to antalogie složená z kvalitních povídek, který tvoří fungující celek. Za celou stopáž není prostor pro nudu. Téměř pořád se něco děje. Všichni režiséři i kameramani se svých řemesel zhostili na výbornou. Hudba která ve filmu zazní je taky skvěle vybraná. Po herecký stránce je to taky skvělá podívaná. Teď už k samotným povídkám. Hned první příběh mě dokonale a rychle dokázal vtáhnout do děje. Navíc zlo, který je v dálce vidět působilo přinejmenším zajímavě. Jenže jakmile se zlo ukázalo z blízka a v plné své kráse veškerý napětí šlo k ledu. Příběh o dvou týpcích, kteří sice nemají kostlivce ve skříni, ale levitující polokostíky za prdelí si u mě vysloužil 3 hvězdy. Druhej příběh se točí okolo dívčí kapely, která má defekt na autě a trn z paty jim má vytrhnout projíždějící pár. Jenže divný postavy v tomhle příběhu přibývají a vše ( pro mě ) vrcholí večeří. Následný finále mi moc nesedlo a proto si tenhle příběh vysloužil 4 hvězdy. Třetí povídka je pecka. Docela solidní psychonátlak de nechybí ani kvalitní gore. 4 hvězdy. Další příběh je o pantátovi, kterej se vydal na ( 13iletou ) záchranou misi. I zde je dostatek gore a krve. Není důvod proč nedát slabší 4 hvězdy. No a závěrečná Home invasion je taky solidní masáž. Příběhy jsou prostě kvalitativně vyrovnaný a tak tvoří kompaktní a bavící film. Nechybí napětí, gradující atmosféra, krev a kvalitní gore. Navíc film ve mě vyvolal vlnu nostalgie, protože mi zlehka připomínal film Highway to Hell (1991). Hehe. A myslím si, že by to byl i trefnej název pro tenhle film. Protože on to totiž je takovej POZDRAV Z CESTY DO PEKLA. ()

Milky.

Asi jeden z nejlepších povídkových underground hororů co jsem viděl. Nejde ani tak o strach jako o naprosté WTF psycho. Navíc perfektní atmosféra, hudba, zvuky (se sluchátky jsem měl často pocit, že se něco děje v u mě v pokoji, což normálně u filmů nemívám)...perfektní bylo vlastně všechno. A k tomu krásně originální Mstiví démoni....nebo jak je nazvat...určitě doporučuju, v některých pasážích jsem ani nedýchal. Možná časem snížím hodnocení, zatím hodinu po shlédnutí dávám 5. ()

• Alternatívnym názvom filmu je aj názov Southbound - Highway to Hell. (MikaelSVK)