Nová ředitelka se snaží srovnat do latě neukázněné studenty na „škole sexu“, o které si už cvrlikají i vrabci na střeše. Otis nechce, aby se provalily jeho tajné pletky. (Netflix)

EvilPhoEniX

První polovina za 5, druhá za 4, ale velmi dobré. Sice ubývá humor a základní koncept je taky víceméně FUČ, ale díky skvělým postavám, to dobře drží pohromadě a slzy tekly nemálokrát. Nejsem však příliš spokojen s tím jak se jednotlivé vztahy vyvrbily a hodně to pro mě tahala Ruby, která v druhé půlce neměla už žádný prostor, škoda, přesto příjemně strávených 8 hodin. 8/10. ()

Malarkey

Jestli někdo umí dobře mluvit o dnešních tématech jako jsou LBGT, binarita, nebinarita, komunita, nekomunita, různé množství pohlaví a nepohlaví, tak pak jsou to tvůrci tohoto seriálu. Na rovinu, bez skrupulí, upřímně a zábavnou formou. Od první série bez ztráty úrovně kvality. ()

Spiker01

I ve třetí řadě stále vrchol netflixácké produkce. Stále největší klenot ve feel good žánru a ačkoliv chápu výtky a přílišné tlačení do popředí nejrůznějších minorit, já si to i tentokrát strašně užil a moc se těším na čtvrtou sérii.  PS : Jsem tým Ruby a nejen já, ale nejspíš ani tvůrci netušili, jak se ta postava stane oblíbenou (něco jako Steve Harrington ve druhé řadě Stranger Things), proto v druhé půlce třetí si ji už moc neužijeme, nicméně pevně doufám, že ve čtvrté to bude do sytosti. ()

DJ_bart

"Rodičům našich potenciálních studentů mohu slíbit, že pokud pro ně vyberete naši akademii, získá kvalitní vzdělání v bezpečném prostředí bez sexu." "Bez sexu? Vždyť lidi tady šukaj i ve křoví." ________ Aneb cumarád taky rád. Zatímco první série 'Sex Education' byla skvělým úvodem do perverzního městečka Moordale, a druhá série byla zase báječnou dramedií, třetí série se mi líbila zcela nejvíc hlavně kvůli tomu, že čím víc se oddaluju od teenagerských let (přestože je mi teprav 20, kill me pls), tím větší mám tendenci si myslet, jako kdybych v několika situacích vyobrazených v seriálu sledoval sám sebe...... Inu, 'Sex Education' neztratilo takřka nic ze svýho půvabu, suchýho britskýho humoru, jedinečnýho charismatu, božího soundtracku, sympatických postav, a opět dokazuje, že jde o esenci současný vlny subžánru teenage seriálů. Seriál totiž kombinuje superlativa obou sérii, a zejména má mnohem víc koherentní děj, přestože dokáže zaujmout hafo příběhovými podzápletkami, u nichž se divák dočká náležitý emocionální katarze a nedokáže si jednoduše vybrat, která z nich je víc poutavější – ať už jde o přátelství Aimee a Maev, těhotenství Gillian Anderson, milostný vztah mezi Ericem a Adamem/Olivií a Lily, krizi středního věku bývalého ředitele Groffa, anebo konflikt nebinární Cal s konformní většinovou společností...... V čem 'Sex Education' nadále vyniká je akcent relativně aktuálního tématu kulturních válek – tedy konfliktu konzervativních a liberálních hodnot, kdy se potlačuje individualita jedince na úkor práva, pořádku, a zachování rádoby "tradic" – škola, do níž naši hrdinové chodí, se totiž ocitne pod diktaturou nové ředitelky Hope, která se pokusí revoltující studenty postavit zpátky do latě. Seriál se zároveň velice autentickou a přesto poutavou formou zabývá hledáním vlastní sexuální/genderové identity, a v neposlední řadě nejde opomenout velmi citlivě implementovaný motiv strastí a radostí dospívání. Tvůrci se navíc velmi intimně zaměřují na dílčí aspekty životů postav – přitom nemají potřebu sklouzávat ke karikaturám, přílišným klišé, anebo bezbřehým vztahovým kličkám. A kupříkladu proměnlivý vztah Otise a Ruby je za mě jedna z nejvíc atraktivních dějových linií co jsem na poli seriálový produkce za poslední dobu viděl – o to víc mě mrzí, že právě tenhle etalon třetí řady tak trochu vyšuměl naprosto zbytečně do ztracena...... Byť si v rezoluci myslím, že třetí řada mohla lukrativněji využít svůj unikátní potenciál, je tu jedno velké ALE: stále jde o seriál, v němž (ne)obyčejní teenageři řeší obyčejný životní problémy – a dle mě právě v tomhle aspektu tkví ono kouzlo, díky němuž považuju 'Sex Education' nejen v rámci mainstreamu za jeden z nejkvalitnějších ekvivalentů svýho subžánru. Přičtěte si k tomu ještě hodnotný poselství o tom, že se nemáme stydět za naše pocity a za to, kým jsme, a máte vymalováno. Už delší dobu jsem navíc skutečně neviděl seriál, který by mě tak extrémně dopoval endorfiny. Prcání zdar! ...... [VERDIKT: 8,6 simpů z 10] () (menej) (viac)

Disk

I třetí řada mého milovaného seriálu je totální bomba. Hlavně oživující francouzská a nigerijská odbočka. Celé je to totálně boží a moc mě těší, že tvůrčí tým dává velké prostory nejen hetero a LGBT+ lidem, ale i lidem nebinárním. Celé je to navíc totálně britské a kousavé, je to obrovsky spontánní a představa, že na čtvrtou řadu budu zase čekat minimálně celý rok, mě naplňuje smutkem. A ten geniální soundtrack... ()

Cappuccino

Rozvoj niektorých postáv, ktoré boli doposiaľ nie príliš zaujímavé, sa rozbehol skutočne pozoruhodným smerom – Michael a Adam Groffovci. Na druhej strane sa mi však zdalo, že tvorcovia posunuli Meave a Otisa a trocho do úzadia, kvôli čomu bol záver série príliš urýchlený. Stále však ide o skvelú oddychovú zábavu. ()

DwayneJohnson

Pro mě o malinký kousek lepší, než druhá série, přesto výš nepůjdu ani náhodou. Místy je to hodně zábavné, mnohdy to však strašně tlačí na pilu, hlavně co se týká všech možných sexuálních menšin. Takže už tu nemáme jen několik gayů a leseb, ale dokonce i dvě nebinární osoby. A to už je moc i na Dwejna! Mám rád filmy s podobnou tématikou a neřadím se absolutně mezi homofobní osoby, ale čeho je moc, toho je příliš. Jestli je tohle opravdu jedno z hlavních témat na západě, tak jsem nakonec moc rád, kde jsem se narodil. Co se týče ostatních věcí, je to pořád dokola Meave s Otisem, stále strašně přehrávající Eric a hodně uspěchaný konec, který mě jen utvrdil v dojmu, co jsem napsal v mojí první větě. ()

Marthos

Třetí řada překonává veškerá očekávání. Všechny důležité postavy jsou znovu vystaveny tvrdým zkouškám, v nichž obstojí jen ti nejsilnější. Otis a Maeve, Eric a Adam, Jackson a Cal, Jean a její neplánované těhotenství, nová ředitelka Hope a její teror, školní výlet, který se zvrtne, rozchody a nová sblížení... Přestože seriál výrazně zvážněl a dávno překročil stín nezávazné zábavy, o situace ve stylu funny and crazy není nouze ani tentokrát. Jo, a na závěrečnou epizodu si připravte balík kapesníků. ()

Chrustyn

I v třetí sérii pořád svěží, výborně natočený a skvěle zahraný inteligentní seriál o sexu a všem kolem něj. Už to není tak svižné a originální jako na začátku, ale fanoušky předchozích sérií určitě nezklame a dokáže jako rozesmát, tak i dojmout. Jeden z mála seriálu, který si svou laťku kvality drží a klidně si dám další sérii. ()

TheEvilTwin

Třetí série Sex Education se nese ve stejném duchu a kvalitě jako předchozí dvě a už tohle vlastně stačí ke spokojenosti a záruce kvality, protože pravidlem nejednoho seriálu je, že s přibývající řadou jde kvalita dolů, takže díkybohu. Stále zde sledujeme extrémně bizarní charakterové archetypy, které se moc nemění a jedou si pořád to své dokola, což ve výsledku není ani výtka, protože některé postavy jsou tak zábavné, až je potěšení je sledovat. Pořád mám trochu pocit, že humoru od první řady postupně ubývá a přibývá příběhové drama až k posledním dílům, kdy už se z komediální stránky téměr upouští a jde čistě o drama, ale naštěstí to vůbec nevadí, protože S.E. si za ty 3 řady vytvořilo tak stabilní, poutavé a zábavné postavy, že divák nemůže jinak, než prostě hltat jejich osudy co to jde. Jedinou výtku mám k až přílišné (ne)korektnosti ohledně LGBTQ a bůhví co ještě. Jasně, takový seriál se bez toho neobejde, ale aby doslova v každém díle MUSELA být zmínka o jakékoli lgbt či nebinární postavě a jejím problémem se zařazením do kategorie muži/ženy, no nevím nevím, trochu mi to vadí. Ve výsledku slušná a zábavná série, která si drží svou kvalitu a která opět navnadila na další řadu poctivým dramatickým cliffhangerem, ale chtělo by to větší dějový boom, ať časem nesklouzne do seriálového stereotypu ()

ScarPoul

Ja mám tie postavy rád. A teším na ne a prežívam s nimi každý nezdar aj každý úspech. Sex Education si našťastie stále drží vysokú úroveň. Scenáristicky je to neprekonateľné. Hlavne v rámci témy akú rozoberá. To, že dokážu herci veľmi prirodzene prechádzať zo silných emócií na humor je dôkazom veľmi silného kreatívneho tímu. Všetko tam funguje ako má. A hoci sa to občas skĺzne po cliffhangeroch, ktoré sú očakávané, to neustále balansovanie medzi čiernou a bielou a ukazovanie, že postavy, zo začiatku nesympatické, majú na svoju povahu tiež svoje dôvody posúva tento film do roviny sociálnej štúdie. Má pobaviť, možno trošku aj pomôcť, ale myslím si, že každý si v nej dokáže niečo nájsť a s niečím sa stotožniť. 3. séria 100% ()

Bordoshut

3. řada – 75/80 % Za mě jednoznačně nejslabší série. Začínám mít pocit, že můj výsledný dojem se utváří podle toho, jaký spolu mají vztah Otis a Maeve. A tady byl na bodu mrazu. Zrovna tak jako v minulé sérii bylo zajímavým zpestřením podívat se na kobylku i vedlejším postavám, zde už se divákova pozornost natolik tříští mezi jednotlivé leckdy i zbytečné charaktery, že už je toho moc a výsledkem je lehce výstřední směs bez zjeveného spojovacího prvku a já jsem z toho teda jelen. Otisovi a Maeve je tady přes veškerou snahu věnováno vlastně strašně málo prostoru, divák se o nich nic nového nedozví, závěrečný zvrat působí jako parádní marcipán na dortu, který někdo zapomněl osladit. Celá zápletka s trans lidma mě teda neokouzlila a za sebe musím říct, že tohle téma tvůrci neprodali (ani herci, abych byl fér). Kde se však musím autorů zastat, je celá "epizodka" s Ruby, která se moc povedla a nesouhlasím s tím, že by pak po Ruby neštěkl ani pes, jednoduše už v seriálu nedostala prostor – epizodičnost, kdy klidně v průběhu jedné epizody vznikne i se vyřeší něco sexuální problém, je jeden ze základních atributů seriálu, který se táhne napříč sériemi už od vzniku "kliniky", tak nechápu, na co si teď lidé najednou stěžují. Zřejmě je to jen důkaz toho, že tvůrci odvedli dobrou práci a z relativně slepé odbočky od Maeve se stala opěvovaná aférka se zástupem fandů. Teď proč jsem takto klesl s hodnocením: mám pocit, že se tady toho až tolik neděje, spoustu scén vnímám vyloženě jako vatu mezi hlavním příběhem Otis a Maeve, které jsem si v 1. řadě tak zamiloval a nemůžu se zbavit pocitu, že celá ta věc s krutou autoritářskou upjatou mrchou... ehm ředitelkou je tu jen proto, aby se něco dělo. Za prvé je to v dnešní době poměrně nereálné a za druhé mám pocit, že se nám tu seriál už příliš okatě snaží tlačit před nos různé utlačované menšiny a nedejbože nám i předat nějakou message, což mě jako prostinkému divákovi leze na nervy a taky bych řekl, že by si to "Sexuální výchova" klidně mohla odpustit. ()

Tereza_T

Tuhle sérii jsem si užila zatím nejvíc a to díky tomu, že ústřední postavy Maeve a Otis jsou lehce sesazení ze svých trůnů a prostor se dostal i ostatním, za mě mnohem zajímavějším postavám. Dvojice Maeve a Otise mi k sobě neseděla už od první série a tím pádem nejsem tím šíleným fandou, co na to celé kouká jen aby viděl, kdy už se ty dva dají konečně dohromady. Upřímně, Otise s Olou jsem nedávala ještě víc než Otise s Maeve a proto jsem byla v téhle sérce nadšená z Ruby, která se mi k Oťáskovi líbila nejvíc ze všech... škoda. Co musí na tomhle seroši bavit všechny jsou ty jejich hadry, který obdivuju už od první série a hlava mi jde kolem z těch šílenejch, přesto prostě pěknejch kombinací. V téhle sérii mi teda šel i sluch kolem, protože co se týče výběru hudby to byl přesně můj šálek kávy a shazam na mém telefonu se nezastavil. Na konci se mi dostala i kýžená dávka dojetí a to z Adamovo úsměvu při psí soutěži. V příští sérii to dá dohromady s Rahimem, vsadím se a i v to doufám... Adam je pro Erika moc dobrej, prove me wrong. ()

M.i.k.e

mám sice trochu problém s tím jak tvůrci v rámci třetí série řeší některé situace (celá ta školní záležitost s Hope) a jak nakládají s některými vztahy (vztah Otise a Maeve,který začíná smrdět tím,že se nakonec Otis ožení a s Maeve bude až mu manželka umře,nebo vztah Jeane a Jakoba,kde mi přijde,že tvůrci musí za každou cenu přijít s nějakým zvratem),ale i tak jsem zjistil,že mi tahle partička dost chyběla a celou sérii jsme dali za 2 dny.Celá řada pak jde cestou kterou nastavila druhá série,takže i když je to pořád chvílemi dost vtipné,finální vyznění je spíš hořkosladké a častěji se hraje na vážnější notu.Jsem rád za potvrzení další řady a doufám,že tentokrát alespoň něco dopadne tak jak bych si představoval...85% ()

Chen

Třetí řada se je víc dějová roztříštěná, ale není to míněno jako zápor, ba právě naopak. Většina postav je natolik zajímavá, aby dokázala udělat své příběhové linky zajímavými. Humoru asi není tolik, jako v předchozích dvou řadách, je to o něco více dramatické, ale vůbec to nevadí, na kvalitě to seriálu neubírá a je dobře, že tvůrci zkusili něco jiného, než aby potřetí zkoušeli "to samé". ()

Streeper

Bála jsem se, že s třetí sérií to půjde dolů, ale naštěstí si seriál stále drží nějakou úroveň. Není to tak dobré jako první série a navíc se mi zdá, že vztah mezi Otisem a Maeve hodně protahují, ale i tak se na to pořád dobře divá. Pořád je to stejně návykové jako první a druhá série a pořád stejné zábavné. Těším se na další sérii. ()

dubinak

3. série. Ach jo, já nechápu, jak to ty Angláni dělaj, ale tohle vůbec nepolevuje. Opět úžasná citlivá sonda do života našich oblíbených hrdinů. Méně zajímavé nebo ty postavy, co už neměly do příběhu moc co přidat, šly trochu do ústraní a scénář dal prostor těm neprozkoumaným. Dočkáme se opět několika dramatičtějších momentů a vztahy se taky celkem dynamicky proměňují. Taky nám třetí řada přinesla motiv zlé ředitelky, který mi ale přišel, že nebyl ideálně dotažen až do konce a celkem překvapivě vyšuměl do prázdna. Jinak se mi třeba líbí, jak Sex Ed nenásilně a bez propagandy pojímá komunitu LGBTQ+ a není to jako pěst na oko, jako je zvyklá to prezentovat Amerika. Zkrátka opět nádherně sensitivní a oduševnělá série, která, jak je u ní zvykem, pohladila po duši. Prosím další sérii. ()

PavelVanekArt

Za mě podstatně horší než předcházející série. Z oblíbených postav jsou kreténi, z neoblíbených ti lepší a nebinární stvoření mi to spíš zhnusilo, nic proti nim, ať jsou třeba vrtulník, ale to já e e. Fekální a prcací humor už se začal přejídat. 3* a.k.a 55% ()