Neustálé rozbroje a snaha donutit toho druhého k tomu, aby se jako první vyznal ze svých citů, přivedli Miyukiho a Kaguyu během uplynulých měsíců do spousty zvláštních situací. Výsledkem však je, že jejich láska stále sílí, a tak je pro oba pořád těžší udržet své city na uzdě a pokračovat v neustálé psychologické bitvě. Nyní ale přichází první obrovská krize, když studentské radě končí její mandát, což v praxi znamená, že oba přijdou o jediné místo, kde se mohou pravidelně scházet, což se dá ale vyložit i tak, že přijdou o své bojiště a tedy nikdo nezvítězí. Toto samozřejmě nemůže ani jeden z nich dopustit, a tak se Miyuki rozhodne opět kandidovat na předsedu studentské rady, aby zachoval status quo a Kaguya mu ze stejného důvodu bude muset být oporou. Sice díky své popularitě, kterou získali svým vybraným vystupováním i studijními výsledky, může vše vypadat, že mají vítězství v kapse, ale na škole se objevuje nový a velmi zdatný soupeř.
Studentka prvního ročníku, dcera významného soudce a členka komise pro dodržování morálky, Miko Iino, totiž nehodlá dát Miyukimu nic zadarmo a sama touží po tom stát se předsedkyní školní rady a školu přetvořit dle svých ideálů. Již během první vzájemné konfrontace Miko málem přetáhne na svou stranu Chiku Fujiwaru, Miyukiho asistentku, kterou ona sama velice obdivuje, a to je teprve začátek... Nová válka o post předsedy školní rady začíná! Kdo vyhraje a jak se tento konflikt podepíše na vztahu Miyukiho a Kaguyi? (Jeoffrey)

TomX2

Od naposledy výrazné zlepšenie - postavy si prekvapivo prešli akýmsi vývojom a nepôsobia tak ako jednorozmerné šablóny, má to o čosi vyváženejší a tým pádom aj lepší humor (tu som sa už vedel aj schuti zasmiať) a epizóda venovaná Išigamimu bola top-tier. Moje obľúbené anime to asi nebude, ale objektívne si to tie štyri hviezdy určite zaslúži. ()

Akireu

Zatímco první série byla o intrikování, které tak nějak vždycky nevyjde a byla kvalitou dost nevyrovnaná. Druhá série překvapila tím, že se místo toho stala jakousi oslavou nevinnosti, což není vůbec špatně, možná dokonce i naopak, ta nevinnost se nebývale povedla. K tomu skvělá hudba, vypravěč a předkládané různé pohledy, kde ani jeden není označen za ten správný či špatný (zvláště v dnešní době velice osvěžující), musím říci, že druhá série mne opravdu neobyčejně zaujala a už se těším na třetí. ()

Scalpelexis

Nevyhnu se velmi častému pokyvování nad Jeoffreyho komentářem. Má brada v 1. série nenašla jediný důvod k pádu a začátek té 2. tomu už vůbec nenapovídal, protože ústřední tématika elitního nepřiznávacího boje (která byla defakto hlavním motorem řady první, hlavně v rámci gagů) se nevítaně obrátila vzhůru nohama. Anime se přestalo schovávat za škatulkou vcelku obyčejného romcomu jakmile Kaguye přeci jen povolila kolínka a přišla na řadu pro tento žánr anime protřelá várka děsivě neoriginálního nedorozumění. Ale! I přes notnou mrzkost, že nové postavy dostávají minimální prostor, se naše oblíbené kvarteto relativně posouvalo a mělo stále co nabízet, ať už v rámci pošimrání bránic či náznaky zaujetí vůči jejich osobním příběhům, zvlášť jmenovitě Ishigamiho. Co také chtě nechtě musím ocenit jsou setsakra trefné narážky a výborné karikaturizování či komentování vtipnějších situací, umně doplněné ať už stylově zvolenou hudbou nebo rýpavým komentářem vypravěče. Svěžest zakomponovaných grafických hrátek nemá na poli aktuálního anime kvalitativní konkurenci a je třeba vyzvednout i výkon dabérky Kaguyi, výtečné Aoi Kogy. I přesto, že dějově to moc origoš není a podstatně se to (a to teda pořádně schválně) vleče, tak jsem s 2. sezónou "Láska je válka" relativně uspokojen. Slabé 4* ()

Jeoffrey

Jak mě první série příliš nebrala, tak ta druhá se mi už do vkusu trefuje mnohem víc. Bude to hlavně tím, že mi připadá, že se konečně vlastně něco děje, že je tady nějaký posun v charakterech, příběhu i té romantice. Také konečně přicházím na to, že i většina vedlejších postav tu není jen tak do počtu a hlavně Ishigami mě hodně zaujal a vůbec celý ten 11. díl, který se mu věnuje, považuji za sebe jako zatím nejlepší epizodu celého seriálu. Co se vtipů týká, je to podobné jako v první sezóně, občas jsem se něčemu zasmál, což je pro mě na komedii trochu málo, ale to bude spíš chyba mého smyslu pro humor, než naší Kaguji... 7/10 ()