Gotóbun no hanajome

• Japonsko 五等分の花嫁 (viac)

Kdo ví, jak je to dlouho, co se středoškolák Uesugi Fuutarou naposledy pořádně naobědval. Jenže co jiného má dělat, když musí šetřit každý ¥, aby splatil rodinné dluhy. Vypadá to ale, že by se vše mohlo již brzy obrátit k lepšímu. A to tehdy, když se do města přistěhují noví bohatí sousedé, kteří mají dceru v jeho věku, pro niž shání doučování. A protože je Fuutarou jedničkář, vypadá to jako ideální brigáda. Jak se ale již brzy ukáže, onou dívkou není nikdo jiný, než Nakano Itsuki – kráska, která právě přestoupila na jeho školu, dokonce i byla přiřazena do jeho třídy, a se kterou měl menší konflikt hned při jejich prvním setkání ve školní jídelně. Tohle nebude snadné. Tím spíš, že se dívka prakticky ihned začlenila do dívčího kolektivu, zatímco on zastává pozici absolutního samotáře. Nebo to je trošku jinak? Ony dívky, které kolem Itsuki krouží, totiž nejsou jen spolužačky, ale rovnou její sestry. Pochází totiž z paterčat. Najednou se tak Fuutarou musí postarat nejen o zlepšení známek nazlobené Itsuki, ale i jejích čtyř sester (Ichika, Miku, Nino, Yotsuba), které ho považují za úchyla a které jeho snahy absolutně sabotují. Tohle budou těžce vydělané peníze. (EMIA)

RoyBatty444

Milé, občas hĺbavé a ako väčšina anime. Postavy sú milé a príbeh je aj veselý. Napriek málo skúsenostiam sú postavy dosť rozhľadené hlavne  Futaro Uesugi. Zalúbenie sa všetkých je trochu pritiahnuté za vlasy, ale umožňuje to sledovať seriál ako detektívku alebo hlavolam. ()

AtomCZ

Moje nejoblíbenější harém a zároveň nejspíše i romantic anime. Je vzácné aby v harémovce mělo ženské obecenstvo nějaký charakter, natož tak dobrý. Každou postavu si oblíbíte i najdete svého favorita. První série je skvělá jakožto úvod, druhá má jen jedinou vadu.... zmenšili sestrám jejich poprsí. TRAGÉDIE! 9/10. Bod ubírám jen protože nevyhrála má oblíbená sestra. ()

DaweForeman

Tohle anime bylo celkem slušný překvapením v zimní sezóně 2018. Očekával jsem trochu nudnou rádoby narážkovou komedii (typicky japonský přiblblý smysl pro humor), ale vyšla z toho spíše romanťárná s trochu lehkým normálním humorem a spoře zvolenými ecchi prvky (jak tomu může být u velké části komedií v přemrštěném měřítku a největším lákadlu). Příběh jako takový je celkem zajímavý s prvkem určité mystérie v podobě neodhalené minulosti. Budoucnost se tu řeší také, protože sice se tu odvážně ukáže co se stane, ale přesto z toho člověk není moudřejší, protože autor stejnak neprozradí důležité detaily, které by vedly k jasné identifikaci a tak je divák držen v suspenzi, jak to asi může být. Svým způsobem se to dalo čekat - vzhledem k dbání na reálnost japonských zákonů a dílků, které se v průběhu série postupně odhalují. Každopádně si myslím, že zároveň je to také na divákově představivosti a co on by si zvolil (jak tomu kolikrát bývá u visual novel). Dále ony osobnosti a pohnutky každé holčiny z oněch paterčat jsou lákadlem, na které se člověk těší, až je pozná lépe, protože i když jsou každá jiná (uvnitř), tak tu není ani jedna otravná postava - to se týče i ostatních postav. Jen škodou je onen konec, který silně přeskočí a to mezitím a různé neobjasněné věci nechává záhadou a nevyrčeno (tím myslím jednotlivy z celé sérii a ne jen posledního dílu, o kterém jsem se vyjadřoval výše). Animace a hudba je nádherná (ale na samostatné poslouchání to ještě není). ()

Gallienus

Narazil jsem na tohle dílko náhodou (https://www.youtube.com/watch?v=eOnSQU9BPn0), dal jsem mu šanci a nelitoval, bavilo mě to. Líbil se mi ten boj hlavního hrdiny, ono doučovat někoho rozhodně není žádná slast, kór když ten dotyčný, v tomto případě pět sester nejsou zrovna intelektuální typy. Každé z paterčat mělo něco do sebe, ale já měl nejraději Ichiku (byla nejosobitější a šla si tvrdě za svým) a pak především Miku, což byla taková Dandere, kterou opravdu nešlo nemít v oblibě. Navíc si myslím, že právě Miku si prošla největším charakterovým růstem (společně s Ninou). První série je taková seznamovací a je to o nucení těch holek se učit, ale především o tom, aby si hlavní hrdina získal jejich důvěru. Ta druhá prohlubuje vztahy mezi ním a paterčaty, je zde ukázán ten jejich pohled Fuutaroa a to, jak důležitý se pro ně stal. Teď z mé strany přijde takový malý nářek a snad i stížnost k závěru, mám na mysli identitu nevěsty. Nepovažuji se za úplného ignoranta, ale která z dívek se jí stane jsem opravdu z příběhu nevyvodil... Netvrdím, že tu nejsou žádné náznaky, ale nepomohou mi... Wiki už ano, nevěstu bych správně netipoval, byla pro mě překvapením. ()

Katakimiku

Nejsem rozhodně typ člověka co by cíleně vyhledával harémovky, dalo by se i říct, že se jim vyhýbám dokud to jenom jde. Ale tady jsem byla hodně překvapená, jak zajímavá a zábavná série to může být, když do ní jde o něco víc snahy než bývá zvykem. Hlavní hrdinky na mě nepůsobily jako seznam ,,Dere typů", které tam autor chtěl nacpat za každou cenu, jen aby si někdo nestěžoval, že si nenašel waifu svých snů. Jsou sympatické, rozdíly v jejich osobnostech dávají v rámci děje smysl a super je i vzájemná chemie. Hlavní hrdina mi taky sednul. Pořád se sice více méně drží v kategorii klasických protagonistů rom-com anime, ale taky má dost vlastního, čím mě zaujal. Ani ten harém, co se kolem něj vytváří není odbytý, vztahy postav se budují postupně a uvěřitelně, každá z hrdinek v tomhle dostane svůj prostor a zároveň žádnou z nich seriál vyloženě neupřednostňuje a vy si můžete vybrat vlastní favoritku. Ani vzniklé ,,drama" mezi sestrami na konci nepůsobilo nuceně, dokonce mi přišlo, že podobné věci by se stejně musely v budoucnu řešit, i kdyby se zrovna na scéně neobjevil hlavní hrdina. Ale i komedie funguje na jedničku. Animačně a hudebně by to sice mohlo být o dost lepší, ale taky horší. Obě dvě série mají trochu jiný art style, ale v obou případech mi sednul, i když ten první asi o něco víc. V tuhle chvíli moje nejoblíbenější harém anime. PS: Nino byla nejlepší :) 7.4/10 ()