PEN15

• Austrália PEN15
USA, (2019–2021), 9 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Hudba:

Leo Birenberg

Maya Erskine, Anna Konkle, Mutsuko Erskine, Taylor Nichols, Anna Pniowsky, Brady Allen, Dylan Gage, Tony Espinosa, Mason McNulty, Mieko Hillman (viac)

Real Tom Hardy

Obavy zo sledovania seriálu od Hulu, ktorý sa žánrovo radil do cringe comedy, boli zmetené zo stola v rozmedzí úvodných piatich minút, keď PEN15 odštartoval zvukom AOL telefonického pripojenia k internetu, teen magazínom s mladou Sarah Michelle Gellar na titulke a dátumom 01/2000, no najmä momentom, kedy sa rozozvučali bubny a gitara kapely Lit so skladbou 'My Own Worst Enemy,' ktorú keď počujem, zabúdam, že mám už skarhaných 25 rokov. Za týmto pozlátkom nostalgického charakteru sa však skrýva obsah celého seriálu, ktorý mimo spomienkového pohľadu späť na staré časy nemá moc čo ponúknuť. I keď možno ide o jeho jediný výhradný účel. Každá epizóda sa venuje určitým "problémom" vtedajších časov a ich reáliám a prekrýva/spája ich s hlavnou dejovou linkou – ako prežiť strednú a nebyť v nej nepopulárny škaredý stokár. V epizódach a predmetných strastiach sa divák v "správnom" veku dokáže určite nájsť a možno aj viackrát. A hoci neprešlo tak veľa času (neviem, je 15-20 r. veľa?), minulá dekáda znamenala s príchodom nových technológii aj väčšie sociálne zmeny, iný charakter medziľudských interakcií a spôsob života, no dozaista nie je hlúpe povedať, že mladší násťroční dneška sa nenájdu ani v jednej? (x) (x) (x) (x) ()