classic

Bývalú country hviezdu Maca Sledgea akurát spoznávam v texaskom moteli - Mariposa, ktorý patrí vdove Rose Lee, pričom jej chlap zahynul pomerne za zvláštnych okolností vo Vietname, nikto sa nikdy nechcel o tom príliš baviť, ba ani jej syn Sonny, sa poriadne nedozvedel, ako vlastne zomrel jeho tatko ? Inak pre zaujímavosť, Rose má k dispozícii i ubytovanie, kde sa môže potenciálny opilec doružova vyspať, ako Šípková Ruženka, alebo si aj zároveň natankovať - plnú, a vydať sa po panoramatickej Amerike, krížom-krážom. Určite nespomínam nadarmo všetky súvislosti, do seba zapadajúce, pretože sa týkajú našich postáv. Tak najprv Maca nechal kamarát totálne na holičkách, aby ani on nebol následne za grázla, opýta sa gazdinej: „Či si môže svoj rest odpracovať” ? Našťastie prikývne a súhlasí, a tým sa začína rozvíjať línia udalostí, kedy sa postupne dozvedám, že voľakedy si sám písal pesničky, ktoré si aj zároveň fenomenálne odspieval, to isté robil i pre svoju ex - Dixie, ktorá je aktuálne stále speváčkou, má 18-ročnú, peknú dcéru Sue Anne, ktorú už niekoľko rokov nevidel. Skrátka, mal veľmi dobre rozbehnutú spevácku kariéru, ktorú zabrzdil démon zvaný alkohol, ktorý je, ako sa tradične hovorieva: „Dobrý pán, ale zlý sluha” . Čoraz intenzívnejšie sa zbližuje s mladou vdovicou, s chľastom sa už bohvieako nekamaráti, dokonca pomýšľa i nad takým comebackom, a toho bude ešte veľa, t. j. spoilerovať už ďalej nemôžem. _ Bruce nakrútil primeraný, sentimentálny snímok, ktorý je taktiež aj zvláštne pospájaný (zostrihaný) do jedného celku, ktorý vďaka tomu nefunguje na plné obrátky, ako som si trochu naivne, zo začiatku, predstavoval. V podstate, Bob Duvall síce podáva naprosto presvedčivý, herecký výkon v hlavnej úlohe, no pevne verím tomu, že toto určite nie je jeho najlepší film !? Na to je Beresford až extra nezaujímavý, aby sa to mohlo vôbec zmeniť k lepšiemu. Bohužiaľ, jeho réžia je veľmi prostoduchá, z ktorej absolútne nedokázal vykresať ešte viac, než sa patrilo ! » Nežné milosrdenstvá « sú vo väčšine divnou zlátaninou (po režisérskej a strihovej stránke), ale Duvall a spol držali film nad vodou. ()

Houdini

Oscar 2 : Herec HR - Robert Duvall, Scénář + 3 nominace: Nejlepší film, Režie, Píseň - "Over You" . . . . . . Zlatá Palma - výběr ()

JosefKamil

Líbí se mi atmosféra amerického venkova osmdesátých let, lidé jsou slušní, je cítit vzájemná úcta a respekt. Líbí se mi herecké výkony Roberta Duvalla i Tess Harper. Líbí se mi příběh filmu i jeho podobnost s Crazy Heart, který jsem viděl předtím, takže tak trochu deja vu v obráceném gardu. Jsem rád, že jsem na tenhle film po letech narazil. ()

NinonL

Příjemný film o ztrátě a znovunalezení smyslu života. Dříve slavný country zpěvák propadl alkoholu a plouží se Amerikou. Pracuje za stravu a nocleh, na víc kvůli alkoholismu nemá. Jednou dostane práci u mladé vdovy s malým synem, benzinovou pumpou a malým motorestem. Tady se pomalu usadí a zdá se, že všechno bude v pořádku. Jenže se ve městě objeví jeho bývalá žena a Mac zatouží setkat se s ní i se svou už plnoletou dcerou. Tím si ale zadělá na velké problémy. ()

tahit

Mám rád příběhy zabývající se lidskými vztahy, ale ne ty, které dennodenně servíruje televize, prostoduché až hloupé. Ovšem tahle story, to je jiné kafe. Skoro tak jak se říká, že náhodné setkání může rozhodnout celý náš život. Možná na tomhle je něco pravdy, jenže pak stojí za úvahu, kde vzít manuál, který bych si představoval jako tlustou bichli. Ale to předbíhám. Na první pohled se dá opravdu říci, že Robert Duvall vytvořil postavu, která nemá chybu. Koukám a říkám si, tohle mělo opravdu hloubku, myslím tu skutečnou, ne předstíranou, kde žádná není. A pak je tady vynikající Tess Harper, která do filmu krásně zapadla jako střípek do mozaiky. Jsem tomu rád, protože dobrých snímků není nikdy dost. ()