Cesta späť

• Česko Cesta zpátky (viac)

Jack Cunningham (Ben Affleck) mal kedysi pred sebou žiarivú budúcnosť. Na strednej škole bol basketbalovou hviezdou a mal v rukách vysokoškolské štipendium. Potom však bez vysvetlenia zanechal štúdium a pripravil sa tak o sľubné vyhliadky. Teraz, po rokoch, uviazol v práci, ktorá ho nenapĺňa, a utápa sa v alkohole. Už kvôli tomu prišiel o manželstvo a akúkoľvek nádej na lepší život. Keď ho požiadajú, aby trénoval basketbalový tím na škole, kde kedysi sám hrával, a vzkriesil jeho niekdajšiu slávu, neochotne súhlasí, čím prekvapí predovšetkým sám seba. Keď sa chlapci zomknú a začnú vyhrávať, Jack možno konečne nájde dôvod postaviť sa démonom minulosti, ktorí ho zrážajú na kolená. Dokáže však zaplniť prázdnotu, zahojiť staré rany a nastúpiť na cestu k vykúpeniu? (TV Markíza)

mzss1

(49%) The Way Back mě trailerem docela zaujmul, na Bena Afflecka jsem se těšil. Ve výsledku to dopadlo dost divně. Rozhodně to tady nebudu kritizovat do aleluja, přesto se to moc nezdařilo – jako celek to nefunguje. Téma: Basketbal, ok – máme tu hráče, Affleck hraje postavu opileckého trenéra, jenže od začátku bylo vše špatně. Hned se šlo na věc, trenér je začal trénovat, bez toho aby jednotlivé hráče nějak poznal. No, to možná trochu kecám, pár kontaktů s nimi měl – spíš mám na mysli skutečnost, že mezi trenérem a hráči neexistoval žádný vztah – a to je podle mě zásadní problém. Takže cca ty první 2/3 mě moc neoslovily, závěrečná se už vylepšila, soustředila se víc po dramatické ose na postavu Afflecka a tím to končí. Finále dopadlo úplně debilně. Přeci jen jsem čekal, že se s hráči ten onen opilecký trenér setká a ono to skončilo úplně jinak. Ben Affleck mě ale bavil, hrál to obstojně, víc kladů ale moc najít nemůžu. Ostatní herci bez připomínek, včetně nevýrazné hudby. Ani nemůžu hledat vyloženě zápory. Jen jsem čekal mnohem víc, tohle bylo takové nudné, uhozené, do hodiny jsem na ten film zapomněl. ()

klukluka

Film sám o sobě mě neoslnil- viděl jsem lepší kusy o kolektivních sportech, o svérázných trenérech, o alkoholismu, i o tragických ztrátách blízké osoby. Dvakrát jsem se při jeho sledování dojal, ale ani to nepovažuju za jeho přednost, zvlášť když za to jedno dojetí vyplázli odhadem tak milión dolarů, aby poplatili ty stovky lidí, co k tomu byly potřeba. Ty čtyři pecky jsou pro Bena, kterej má v reálu stejnej problém jako jím ztvárněnej Jack, a protože to trápení znám takříkajíc z první, umím si představit, jak to musí mít v životě těžký, navzdory všemu svému talentu, pracovitosti, majetku... Tahle role pro něj byla určitě speciální a vystřihl ji bravurně. ()

Aljak

Veľké prekvapenie, avšak v negatívnom zmysle slova. Aj vy ste mali ten pocit deja vu , že obdobných športových filmov ste už videli viacero? A to som si sľuboval od toho nejaký kvalitný film, ktorý by bol aspoň v niečom odlišný. Teda iný bol asi tak tým, že tréner bol chodiaca alkoholická troska. Inak klasická schéma = klub šikovných a energických individualít, ktoré sa nevedia skoordinovať do úspešného teamu - a tu zrazu prichádza "spasiteľ", ktorý to všetko dá dokopy a zrazu sa chalanom darí a valcujú všetko rad radom. A zvyšok už poznáte... ()

kolemjdouc

pohádka o tom jak jeden ožralka prozřel.Začátek filmu ,kdy to chlastivo do sebe nestačil házet a cestou pro něj do lednice se potkával ,byl otravný.Myslím, že Affleck moc dobře věděl, jak to hrát.Sám s alkoholem měl v soukromí problémy.Jsem si jistá že Afflecka ani nějaké role ve kterých zazáří,nečekají.Obávám se ,že je za zenitem. ()

salalala

Naprosto standardní drama, které vůbec ničím nepřekvapí a už od úvodních minut je jasné, jakým směrem se bude ubírat. Gavin O’Connor tentokráte jede spíše na jistotu a diváky nedokáže úplně strhnout, protože se trochu zbytečně drží při zemi. I když je film z basketbalového prostředí, samotné zápasy nejsou moc zajímavé, chybí jim náboj a napětí a nemají ten adrenalin, který by asi měly mít. Dáno to může být tím, že snímek není primárně o sportu jako spíš o postavě samotného trenéra, který bojuje se svými démony a hledá cestu ven ze svého alkoholismu. Je až fascinující, jak se O’Connor po celou dobu drží zpátky a diváka nikdy úplně emočně nezasáhne a nepředloží byť jen jedinou emočně silnou scénu, která by ho "odrovnala". Prostor tak nechává Benu Affleckovi, který je v hlavní roli na své poměry více než dobrý a velmi pravděpodobně moc nehraje, jen emocionální scény mu stále nejdou a působí v nich hodně toporně. Je to ale právě on, kdo drží snímek nad vodou v těch nejslabších momentech a dokáže přenést přes tunu klišé a naprosto očekávaný vývoj. The Way Back je vesměs obyčejný počin, který byl v určité životní etapě pro Afflecka hodně důležitý, kdo ale zná předchozí O’Connorovy filmy bude spíše zklamán, protože tady se moc neprojevil a působil více jako nájemný režisér, jemuž na výsledku až tak nezáleží. 60 % ()

• Ben Affleck pred týmto filmom tiež bojoval s alkoholizmom. Affleck sa pred natáčaním vrátil do rehabilitácie a svoj program dokončil práve včas. Režisér Gavin O'Connor spomenul: "Ben sa doslova dostal z rehabilitácie v deň, keď sme začali nakrúcať film." Ben Affleck uviedol, že prešiel podobnou cestou ako postava, ktorú stvárňoval, a že si myslel, že mu táto rola pomohla zlepšiť jeho vlastný život. (Pat.Ko)
  • Ben Affleck kvôli role v tomto filme pribral 30 libier (cca 13,6 kilogramov). (Pat.Ko)

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

Vynechá Wonder Woman komplet kina?

21.03.2020

Podle interních zdrojů to vypadá, že studio Warner Bros. seriózně zvažuje, jestli by nebylo lepší vynechat kina, a poslat snímek Wonder Woman 1984 rovnou na domácí nosiče a k digitální koupi. Důvodem… (viac)

Frčíme v kinech zaostává

Frčíme v kinech zaostává

09.03.2020

Ještě před víkendem panovala jistá obava ohledně toho, jakým způsobem si povede nejnovější pixarovka Frčíme ve chvíli, kdy světová panika z koronaviru víceméně vrcholí. I napříč pár děsivým odhadům… (viac)