Předělávači

(relácia)
všetky plagáty
Dokumentárny / Reality-TV
Česko, 2018, 25 min

Současná docureality o filmových nadšencích, kteří se rozhodli zlepšit tvář města, v němž bydlí, a přenést lásku k popkulturním ikonám přímo do ulic. Sledujte za jakých punkových okolností se v parku u Nuselského mostu zjevil slavný robot ze Star Wars R2-D2 a dotáhl to až na na stránky britské BBC. (TV Prima Cool)

Tom_Lachtan

S tímhle mám dva problémy, ten první je, že je tu příliš mnoho sentimentu a úžasu nad něčím, co není zas tak neotřelé a originální a podobné úpravy (byť ne tak medializované) nejsou ničím výjimečným a druhým problémem je, že jakmile se tu začne Cival dojímat a sypat ze sebe tunu patosu, cítím bezbřehou trapnost, jen se na to dívám (na rozdíl od MZ live, tam tenhle problém není). A jako dokument je to ryze podprůměrné. ()

filmmovier

Vynikající záležitost. K obsahu filmu a jeho celkové podobě bych asi přistoupil jinak, ale celá ta akce je prostě mimořádná. A konečně víme, kdo za tím stojí! A to bylo taky solidní překvapení - Díky, Civale! 90%. ()

husokachna

Hodnotím nápad, odhodlání a snahu. Dokument to moc není, ale když člověk aspoň trochu ví, kolik je práce natočit a sestříhat něco, tak OK, na to, že to je nevýdělečná věc, je to udělaný pěkně. ()

PEZ

Tak tomuto ja vravím občianský prístup. Niekto by to nazval rebéliou. Ale jedná sa o aktivizmus v pozitívnom zmysle, kedy totálne nevyužitý a chátrajúci priestor je dobrým nápadom a dobrovoľným pričinením sa zmenený na niečo pekné, na niečo (pop)kultúrne a na niečo, čo okoloidúcich prinúti sa (po)zastaviť a zamyslieť sa (minimálne nad tým, kto a prečo niekto dané miesto takto pomenil/okrášlil). Super inšpirujúce. ()

JosefTomas

Pěkně natočený a svižně pojatý dokument, který nemusí být nutně dlouhý, aby dokázal říci vše potřebné. Zajímavým doplňkem je i nostalgicky zvolený filtr, který reprezentuje krásu starých VHS kazet a to vše provázeno starým(nebo mladým, nechci ho naštvat :) ) známým Civalem. ()

Pitryx

Tak u toho mne potěšily jen dvě věci. Že jsem konečně viděl Civala, a že ti mládenci chtěli udělat ten svět hezčí. Byť jen nastříkáním betonu. Ale proč o tom natočili tuhle kravinu, to věru nechápu. A také nechápu, který mamlas to jejich dílo musel hned začít ničit. ()

ESNYR

Zajímavý nápad "zkrášlit" nevzhledný kopeček z betonu, který dost hyzdil okolí. Přiznám se že jak jsem se dozvěděl že v tom má prsty ta odporná kreatura a opodebil cival, ani se mi na to nechtělo podívat, protože toho člověka fakt z celého srdce nenávidím. Jenže tady se cení nápad a provedení, a to si určitě zaslouží pochvalu, stejně jako si zaslouží jakési poplácání po rameni, že měl snahu to jen nepočmárat fixkama ale najal na to někoho kdo tomu rozumí a ví co a jak. Jakékoli "graffiti" když je provedeno hezky a do jisté míry umělecky, je vždy hezkou podívanou. Rozhodně bych byl rád kdyby se takových zajímavých věcí dělalo víc. U nás dostala parta lidí povolení pomalovat starou budovu školky, která nebyla nic než plocha betonu. Z ohledem na to že je to školka, se kluci hodně krotily a udělaly hezkou dětskou fasádu. Měl jsem nutkání ubrat hvězdy za primitiva a kreaturu, ale tentokrát se budu držet a dám hezké 4 hvězdy. Tu pátou nedám, za zbytečné keci a zbytečnou délku, která nebyla potřeba. Být to o takových 8 minutek kratší, tak 5 by bylo jistých. Myslím že je lepší se dívat na R2D2, než na betonový nesmysl, který k ničemu není. Závěr dokumentu, jen ukazuje lidskou demenci, kdy všechno musí zničit a ničeho si neváží. Smutný konec. Lidstvo si nezaslouží žádné další šance a bylo by potřeba aby se konečně vesmír rozhoupal a nahradil nás něčím lepším. ()

Black.Adder

"Přátelé, váš mladistvý elán a půvab i životní zralost jsou zárukou kvality. Oné kvality po které stále tolik voláme. Já vás nebudu zdržovat, sám mám ještě další schůzi..." Tím jsem chtěl říct, že hluboce smekám před Civalem a kolegy, jen víc takových projektů. Vzhledem k tomu, že na facebooku sleduju Banksyho nebo aspoň stránky street artu, budu vždycky hlasovat pro takovouhle formu umění s nádechem rebelství, samozřejmě v mezích zákona, že. ()

Marty.McFly

Výborný nápad, nezbytná odvaha riskovat, zainvestování, realizace a nakonec zasloužená radost z výsledku práce. Skutečně drobné nedostatky ve filmařském řemesle bohatě vyvažuje očekávání diváka a jeho první pohled na hotové dílo a neskrývanou radost a pýchu autorů. Gratuluji. ()

Lucasfilm zachránil fanouškovský film

Lucasfilm zachránil fanouškovský film

17.01.2019

Pokud patříte mezi příznivce Star Wars, pravděpodobně jste zaznamenali nedávný neoficiální fanouškovský film Vader: Shards of the Past. Povedený krátkometrážní snímek je prací youtubového channelu… (viac)