Policajný dôstojník z Philadelphie bojuje s celoživotnou posadnutosťou, aby vystopoval tajomného sériového vraha, ktorého zločiny vzdorujú vysvetleniu. (dixx)

drozdy1

Musím uznat, že jsem mile překvapený, protože zdejší hodnocení, je docela průměrné a ani komentáře uživatelů se nijak neliší. Nicméně mne zaujal trailer a po delší době jsem měl už fakt docela chuť na nějakou ponurou a mysteriózní podívanou. A v první části příběhu jsem opravdu chrochtal blahem. Hned z nájezdu vás uchvátí atmosféra jako střižená z devadesátkových detektivek. První polovina snímku si prakticky vyžádala moji nepřetržitou pozornost a měla parádní tempo. To se bohužel nedá říci o polovině druhé. Ta razantně sundává nohu z plynu, dost přešlapuje na místě a má málo co říct. To se nezmění ani ve finále, kdy jsem si myslel, že příběh vytáhne nějaké poslední eso z rukávu. Místo toho snímek skončil twistem, který nenadchl ani neurazil. Boyd Holbrook je v hlavní roli přesvědčivý a spolehlivě dokáže utáhnout celý film. S hodnocením jsem dost váhal. Zejména druhá půle je sice dobře natočená, ale dosti průměrná podívaná. Ale za tu mistrovsky vtahující podívanou, v první polovině, to na tu čtvrtou hvězdu dá. Hodnocení:70%. ()

warrenur

Zaujimave a neotrele scificko. Trochu ma rozladila posledna tretina, ako i mnohych dalsich. A pravom. Inak mierny nadpriemer, ktory ma vsak obcas i herecke trhliny. I tak odporucam. ()

Untentrauer

Téměř celá první polovina filmu mi připomínala svou atmosférou Maxe Payna (hru). Ústřední a musím podotknout že velmi povedená leč nedotažená dvojice policistů a jejich nadřízený byli velmi dobře ztvárněni, včetně jejich hlášek - v podstatě do ponuré atmosféry vnášeli světlo. Bohužel však tato rovina byla jen lehce nakouslá a málo rozvinutá. Potěšili mě některé scény, jako třeba naprosto profesionální policejní jednání v hangáru. Čekal jsem, že se to potáhne v tomto duchu celý film, dokud nepřišel zlom v podobě určité události a film se tak přesunul do své horší poloviny. Sice již opadla ta ponurost prostředí, ale tvůrci ji předali v podobě beznaděje a fanatismu na hlavního hrdinu. Jak film plynul, rozplétal se i příběh, jehož námět byl řekněme velmi, velmi klasický a tím pádem neoriginální, což mě mrzelo nejvíc. Snad každého člověka, který přemýšlel o cestování v čase to napadlo! Druhá polovina na mě tak působila velmi prázdně a uspěchaně. Už nebylo co vyprávět, co vyšetřovat. Zbylo jen čekat a bohužel si autoři to čekání krátili hloupostmi ve scénáři. Škoda. I přes to dávám 4*, které si film nezaslouží, ale nic mezi 3 a 4 zde není… ()

BOURQUE

V prípade toho filmu už je aspoň trošku vidieť, že Netflix pri výrobe vlastného obsahu sa snažil vytvoriť niečo „vlastného“. Postupné vybudovanie príbehu nie je zlá, ale je príliš jednoduchá a bez väčších ambícií. Kombinácia krimi/thriller so sci-fi je nádejná, ale nemali by zabuúdať na detaily. Z hereckej stránky absolútny priemer, v prípade M. C Hall dokonca podpriemer. Celkovo: nádejný pokus, ale v tejto forme „len pokus“. Osobné hodnotenie: 65% (**) ()

strikeman

No nevím, sci-fi je můj oblíbený žánr, ale tohle bylo takové nemastné, neslané. Holbrook byl rozhodně lepší v Narcos. Film vypadá dost levně až televizně... 55% PS: Ale hlavně že tam byl běloch, černoch, silná ženská postava a Ind, takže na novodobého Oscara zaděláno :-) ()

misbos

SJW 12 OPIC - aneb - mileniální oslava cenzury, propagandy, orwellovských paměťových děr, a "preventivních" poprav. Tohle JE ryze fašistickej blábol, protože jakmile připustíme byť jen na moment, že některý myšlenky!! by vůbec neměli vzniknout (přesná citace filmu), jsme v prdeli. Kdo o tom rozhodne, který jo a který ne? Kdo to bude určovat? Hlasování na twitteru??? Paradoxně by se dalo říct, že autoři tohodle díkla jsou stejný hovada, jako ta zlá milice v něm, a je jedno, do jakejch vzletejch hávů ten svůj svinčík zabalej. Ta jedna je za řemeslnou stránku věci. ()

Cinematrix

Parádní sci-fi od Netflixu. Dostal mě komentář uživatele husak_k, kterej píše, že Boyd Holbrook je takovej Brad Pitt pro chudý. Ale budiž mu odpuštěno, protože tohle obšlehl z komentáře uživatele Sushika. Jinak kluci, nebojte se chodit do kina i na filmy s Bradem Pittem, přestože máte hluboko do kapsy, lístky stojej stejně jak na Pitta tak Holbrooka. Tohle byla sice televizní produkce, ale měla parádní vizuál i atmosféru, která by strčila do kapsy lecjakej blockbuster s hercema pro bohatý. Jedinou výtku bych měl k tomu, že časový příběh, který se odehrává v rozmezí let 1988 až 2024, by si od Netflixu zasloužil spíš minisérii, protože ke konci to působilo až příliš zkratkovitě, aby se to všechno vtěsnalo do délky celovečerního filmu, i když v mém případě se jednalo spíš o film čtvrtodpolední. ()

Dogfish

Dost to připomíná 12 opic. V budoucnu se stane s lidstvem nějaký velký průser, proto pošlem posla, co zlikviduje ty zlé týpky. Vyšperkované je to tím, že ten posel je vnučka poldy, který po tom roky pase. Bohužel spousta nelogických věcí, která ten film dost srážejí dolů. ()

Stíba

Začíná to slibně a s očekáváním zajímavé zápletky, ale dějově z toho nakonec vyjde v podstatě prázdný film bez nějakého vyznění. ()

rublik05

Zpočátku jsem měl dojem, že se mi to snad jenom zdá. Že by konečně někdo natočil poctivý krimi thriller? Netflix natočil jeden ze svých nejlepších filmů? První půl hodina filmu naprostá paráda, zajímavý námět, vraždy, napětí, krev, akční scény, prostě vše co nasvědčuje kvalitní detektivce. Ovšem mezi první půl hodinou a hodinou filmu nastává zlom, kdy tvůrci přetransformovali slibný krimi-thriller v nějaký mysteriózní sci-fi snímek, který absolutně ztrácí kouzlo první části filmu a nastává jenom nuda, absolutně nezajímavé sci-fi scény a totálně nezajímavý a odfláknutý závěr, který vůbec nepřekvapí a spíš diváka akorát tak naštve. Těžko říct, jestli to vyústění ve sci-fi a totální zazdění původního námětu měli tvůrci v plánu od začátku, každopádně se jim to moc nepovedlo. Kdyby se drželi původního námětu a natočili kvalitní krimi-thriller, udělali by daleko líp. 4/10. ()

Acrobat odpad!

Slecna, slecna presadnite si do vedlajsej premietacej miestnosti. Ozaj vam dobre radim. Tak svetsky, planovane. Netflix totizto sa snazi byt az velmi originalny a je az vo svojom jadre pri tehto utopii az hlupucky. A co davaju vedla mlady pan ? No tak klasiky. Minority report a Looper. Tolko k tomu. K comu ti je prizemnost a zmena vizaze, ked prasce sa valaju v aute. To skor mohli tam dat opice. A rovno 12. (videne 16.10.2019, BDrip) ()

Maximilianus

Zaujímavý nápad a malo to potenciál, avšak chcelo to dotiahnúť na to, aby to mohlo byť niečim viac. Koniec bol urobený tak narýchlo a aj niektoré nelogické veci boli prepáčené. Jediné zaujímavé bola interakcia hlavného hrdinu a hlavnej antihrdinky, všetko okolo bola omáčka. 6,3/10. ()

baddass01

Jedna hvězda za akci a zajímavou hudbu.  Fakt to začalo zajímavě, ale asi ve třetině začínalo být jasné, kam to celé směřuje .... BLM propagandu nepodporuji a nechci, děkuji ! Opět zlí běloši, kteří nenávistí k černým vyvolají občanskou válku ? Jako opravdu ? Apropo logika toho cestování časem skřípala, jak Pražský orloj na Sahaře. ()

ER

Další příspěvek s tématem změny budoucnosti zásahem do minulosti. Jde o snaživý snímek, jenž pracuje se sci-fi linkou osobněji v rámci postavy policisty a jeho rodiny.. Je škoda, že osudové finále nekoresponduje s komornějším průběhem děje. Ten se totiž více přiklání na stranu vyšetřování a následnému zhoubnému vlivu na postavu policisty,otce a teprve v posledních minutách vysvětluje, k čemu dochází. Ne zcela ideálně jsou podány navazující věci (odchod od policie, postava vědce, průběh vyšetřování mezi dalšími 9 lety), ale příběh pořád drží pohromadě, je reálně vypadající a kvalitně zpracovaný. ()