Policajný dôstojník z Philadelphie bojuje s celoživotnou posadnutosťou, aby vystopoval tajomného sériového vraha, ktorého zločiny vzdorujú vysvetleniu. (dixx)

SeBig

Za mě naprosto špičkovej thriller, který má skvělý námět i atmosféru. Charismatické obsazení, nejlepší byl Woodbine, hudba špičková a prostě pecka. Má to ve čtvrtce sice takovou slabší chvilku, ale pak se začne dávat film dohromady jako puzzle a to mě bavilo. Netflix nezklamal ani jsem nevěděl, že to je od Mickleho, kterej natočil tu sračku Pachuť pomsty, no tohle se mu pro změnu dost povedlo. ()

Marze

v měsíčním světle (v originále "In the Shadow of the Moon") dává mocný vzkaz o kořenech nenávisti a nebezpečí, které z toho plyne pro společnost. Nenechte tento film dlouho ve stínu. Politické téma nemusí být pro každého jeho šálek kafe, ale zápletka je zajímavá. Tento thriller má prvky z jiných žánrů jako sci-fi, akční, noir, mysteriózní, nebo je prostě jen sociálním komentářem. ()

honajz

Ten film žel neví, čím chce být. Kritikou posedlosti (případem, mstou, čímkoliv), klonem Terminátora, rodinným filmem s důrazem na rodinné hodnoty, či liberálně demokratickým zdviženým prstem před americkými rasisty a pro jistotu i "rasisty"? A vůbec - je demokratické našim oponentům "vymýt" mozek? Ta celková neujasněnost tříští jakýkoliv možný prožitek z filmu, a to srdceryvné finále na pláži, nakolik chápu, jak se tvůrci nadřeli na tom, aby tu časovou smyčku vymysleli, mi přišlo nejen nezajímavé, ale taky vlastně směšné (á la cimrmanovské "Nejsem tvůj otec, jsem tvůj syn). Vlastně i ta časová smyčka je překombinovaná jen proto, aby vznikl ten wow efekt na konci, ale popravdě, napadlo mne to někdy po první třetině filmu, a ejhle, ono jo. Jsem z toho filmu rozpačitý - skvělý vizuál, svým způsobem zajímavé, i když hodně provařené téma (a to tady nikdo nezabil Einsteina, pánové), ale ty dvě hodiny se vlečou jako jízda po slavné D1 v pátek odpoledne. ()

ARI50

Tyhle typy mám rad, zajímavý film, minuty běží ale zárověň čas se krátí. Rozluštit velkou věc, skvělý konec, působivý příběh, ale k dokonalejší verzi bych přidal víc akce a větší drama, jinak bomba. ()

JASON_X

Produkce Netflixu mi dělá radost. Tohle scífko byla mnohem kvalitnější záležitost než jsem čekal. S dobrým nápadem, se zajímavým časovým paradoxem, s dobře vystavěným dějem, který diváka udrží v napětí a nejistotě (nebo aspoň ve zvědavosti) až téměř do konce a ve své kategorii i s dobrými triky. A to jsem si přitom ze začátku myslel, že půjde o nějakou slabomyslnější verzi Lethal Weaponů, protože ti dva fízli se zjevně moc moc chtěli podobat Gibsonovi a Gloverovi. Něco mi v té zápletce sice nebylo úplně jasné, ale to přičítám tomu, že mám v hlavě bramboračku, scénárista to měl tutově dobře dotažený a vyšpekulovaný. Otrávily mě leda nějaké ty (dnes už takřka povinné) tóny hrané na strunu kritiky bělošského rasismu, tvůrci asi nemají rádi Trumpa, a tak se snažili vlézt do zadku americké obdobě našich kavárenských pravdoláskařů. ()

luka4615

Zhruba první půlhodinu jsem sledoval mrazivý thriller s krásnou atmosférou a příběhem, u něhož jsem byl napjatý jak struna. Bohužel, téměř ihned po úvodní půlhodince se to režisérovi začne poměrně značně rozpadat pod rukama. Je to dáno zejména scénářem, který na sebe začne vršit jednu nelogičnost za druhou, přičemž celý snímek vyústí velmi předvídatelným způsobem, o jakém jsem začal uvažovat téměř hned na začátku. Je vážně velká škoda, že snímek In the Shadow of the Moon dopadl zrovna takto. Potenciál na další povedený krystalicky čistý thriller zde vážně byl. Tak snad příště! (Netflix) „You will love, and you will heal. You will teach me how to live, and you will make me who I am - a fighter, just like you. Because right now, both of our lives are about to begin.“ ()

Lacike

Najlepší ja vďaka vydarenej technickej stránke úvod s pár peknými scénami havárie autobusu. Bohužiaľ od tej chvíle to s kvalitami filmu ide prudko dole vodou. Najväčším problémom je to, že divák je celý čas napred pred hlavným hrdinom, ktorý sa snaží vyriešiť záhadné vraždy. To že vrah bude mať niečo spoločné s cestovaním v čase dôjde vyšetrovateľovi konečne až po hodine filmu. Následne sa z toho zmagorí a stane sa z neho typický šupák posadnutý vyriešením prípadu vďaka čomu sa nie príliš napínavý film stane doslova neznesiteľným. Na konci nás čaká desaťminútová vysvetlovačka o čo tam teda akože išlo, pritom si to pozorný divák tak nejak dal dokopy už dávno aj keď je dobré príliš nad časovými paradoxami v tomto filme nerozmýšľať. Nejak extra im to nesedí. Výsledkom je ďalší nepodarený film od Netflixu. Pokiaľ chcete vidieť niečo podobné ale oveľa vydarenejšie, tak si pustite Predestination alebo Minority Report. 5/10. ()

SaNcHeZ_cz

Ze začátku parádní, že si až člověk říká, jak Netflix tentokrát zaskóroval. Bohužel s postupem času jak se snaží film být čím dál tím víc chytřejší, mu začíná docházet šťáva a všechno to začíná čím dál tím víc drhnout až se celá tahle záležitost v samotném závěru zvrhne v neskutečný paskvil který se snaží tak moc být originální až ona samotná pointa filmu ve výsledku vlastně nefunguje a stává se z něj paradox, kterému ani při sebevětší snaze prostě neuniknete. Vizuálně a vůbec řemeslně je to vlastně fajn (až na ty digitální triky) ale po slibném úvodu, který působil jak ty nejlepší věci z devadesátek, jsem čekal v závěru přeci jen něco víc. ()

agentmiky

Víte, během sledování jsem pořád čekal, že mě něco doopravdy překvapí, úplně se mnou zamává jako s malým klukem, ale tenhle popsaný moment se vůbec nekonal. Film začíná fakticky atmosféricky, osmdesátky podané věrohodně (až na ty letecké záběry, kde vidíte coby divák moderní auta, to jsem nepochopil, jak jim to mohlo utéct). Trochu jsem se obával, že to Boyd Holbrook coby hlavní hrdina neutáhně, nakonec byl on tím hlavním majákem, jenž film držel nad vodou. Vizuál nadstandardní, člověk v tom viděl ty tučné částky, které do toho Netflix zainvestoval. Všechno působí dobře, jen ten příběh je dost béčkový. Jak tady dost uživatelů zmiňovalo, tak s každými 9 uplynulými lety se ze scénáře stával čím dál tím větší cedník, tvůrci se snažili šokovat, jen jaksi zapomněli, že vše, s čím na nás vyrukují, musí náležitě na konci vysvětlit. Jasně, pokusili se o to, ale ten WOW efekt se nedostavil. Bohužel. Ale za první půlhodinku, špinavý vizuál a herecké výkony nakonec těch lehce nadprůměrných 60 % dám. Zdejší hodnocení přesně sedí. ()

Flipnic-RE

Milé překvapení. Jednak to má dobrej vizual (teď už tradičně), fajn temnej filtr. Je to na začátku docela brutální. Dlouho se neví, vo co gou. A konec je hezky emoiticní a dává diváku pocit vyššího rozměru. Je tam teda hroznej etnickej mix postav, což může divákům asi vadit ... A celkově to má anti-rasistický a anti-nacionalistický vyznění. To mě trochu nadzvedávalo a sralo, že každej druhej je tam černoch, ale jinak v pohodě ... ()

Trevor

Ono je to tak, že si opäť moralista z Netflixu vzal na paškál neznášanlivosť medzi ľuďmi a chcel vytvoriť dojem, ze cestovaním v čase a vraždami sa predišlo horším udalostiam v budúcnosti so záverečným preslovom o tom ako treba byť tolerantný a klasickým obrázkom blond ženy ochočenej potmavším samcom. Všetko by bolo v poriadku, ak by sám autor nebol rasista a v 2 scénach (demonštrácia proti polícii v 1997 a rozhovor pochôdzkárov v aute s rasistickým podtextom ako chudákovi v kariére bráni farba pleti a nie jeho neschopnosť chytiť páchatela) to nedal jednoznačne najavo. Ďalej poukázal v záverečnom prestrihu na deklaráciu nezávislosti a v podstate tlačil do mysli diváka ústrednú myšlienku liberálneho fašizmu - zrušme krajiny, hranice a vlády a bude dobre. Kam by sa chcel ale autor vrátiť? Určite pred vznik kresťanstva, lebo viac ako nacistov nenávidia liberálny fašisti iba katolíkov. Ale mozgový závit (viac ako jeden určite nemá) ktoréhokoľvek liberálneho chudáka nechápe, že už neandertálci zabíjali členov iných tlúp a že "stádo, roj, tlupa" sú základom prežitia živočíšnych druhov a žiadna ideológia na tom nedokáže nič zmeniť. Opäť pokus hrať sa na niečo viac a opäť prepadák, s niekoľkými lepšími momentami ale v konečnom dôsledku nič nehovoriaca kakofónia... ()

Baboonek

Vesměs povedený sci:fi thriller, kde sem ocenila celou ústřední myšlenku u zpracování. Pojmenovala bych to spíš jako scifi detektivka, která odsýpá. Konec filmu je možná až moc rychlí a nechá pár otázek nezodpovezenych, ale ve směs povedené. ()

bourec

Začátek filmu naprosto parádní,mysteriózní,odsejpající,a člověk si až s úžasem povzdechne jak ten Jim dokáže skloubit žánrovej crossover.Jenže pak se film o devítiletku posune a najednou je z filmu utahaná,pomalá ,na konci banálně zakončená záležitost.prostě tentokrát to Jim neukočíroval.Škoda.Mohlo to bejt mistrovský.50%. ()

M.i.k.e

jeden z těch filmů,který na ty necelé dvě hodiny celkem pohodlně zabaví,nicméně tak za půl roku,pokud si budu pročítat zpětně svoje komentáře,budu matně tápat v paměti co,že to vlastně bylo.Samotná idea je ok a první třetina je opravdu povedená se solidní atmosférou,ale jak se začne hrát s časem přestane to trochu (byť ne úplně) dávat smysl.Vidět to tak před 10-15 lety,mohl jsem být nadšený,podobně jako jsem byl u Loopera,nicméně dnes je to "jen" lehounce nad průměrem...60% ()

Figu

Budu opakovat několik zdejších týpků... Začátek plnej potenciálu, akce, napětí a strachu z neznáma. Jakmile se začlo poskakovat o devítiletí, šel film ke dnu. Čím víc devítek, tím větší hovno. Nejhorší je, že se na to hovno neustále nabalovaly další, takže se netřeba divit, že na závěr nám tvůrci měsíčního světla předhodili maxi hovno! V tomhle případě, kdyby se chtělo míň jak moc, udělalo by se daleko líp! Bohužel 45% ()

honajz2

Mohl to být skvělý a svým způsobem krásný film, kdyby to bylo komornější, psychologické (a to především) a značně míň mainstreamové. Takhle to má něco do sebe, ale zároveň mi to přijde příliš jednoduché, laciné, chabě vykreslené a na dvě hodiny zbytečně roztahané. A přitom to mohlo být mnohem lepší, kdyby byly ambice nebo do toho nekecala produkce (nebo obojí), ale tohle je takový obyčejný, mírný průměr, který toho ve mě moc nezanechal, závěrečně vysvětlení bylo ukvapené a zjednodušené, silný konec na sílu, protože se k němu vůbec negradovalo. Hlavní hrdina má taky neskutečné štěstí - na dceru kašlal 18 let, ale ona chce, aby jí přijel pak na porod? Ale to se v tom moc pitvám, tomuhle filmu o to nejde a i když rozehraje víc témat, z žádného není nic a ze sci-fi o změně minulosti se mi víc líbí 11.22.63, které je sice předvídatelné až na půdu a taky zbytečně roztahané, ale jeho myšlenka mi je sympatičtější, než tahle nijaká, co přišla zde. Atmosféru to má, mysteriózní to je dobře, nemůžu říct, že by to bylo bůhvíjak špatné - ale nic výraznějšího to ve mě opravdu nezanechalo. Slabé 3* ()

Lenka.Vilka

Neměla jsem tušení, do čeho jdu a neměla žádná očekávání. A byl to vážně dobrý film. Začne to jako detektivka s vážně nechutným způsobem smrti obětí, které nic nespojuje, aby se to překulilo do temné scifi detektivky a taky trochu psycho. Ano, je tam pointa, která není originální, ale berme v potaz, že hlavní hrdina není divák, ale hlavní postava filmu a na mě to chvíli působilo jako hustej psychologickej film o cestování v čase. Možná proto je ta scéna u vody v poslední devítiletce tak silná a dojemná, a je jedno, že "vám to už dávno došlo". Film beru jako příjemné překvapení, který mi byl doporučen. Hodlám za to poděkovat, mě se líbilo :) ()