Policajný dôstojník z Philadelphie bojuje s celoživotnou posadnutosťou, aby vystopoval tajomného sériového vraha, ktorého zločiny vzdorujú vysvetleniu. (dixx)

Gimli

Rozjede se to jako napínavá mysteriózní detektivka, ale pak se to celé rozplyne do podprůměrného existenciálního dramatu. Velká škoda! ()

Enšpígl

Začátek byl naprosto mitrosvský a já prvních 30 prožil filmu prožil s výrazem Hurvínka, před kterým se právě slíkla Mánička, bohužel další dvě devítiletky nebyly zrovna oáza dynamiky a nápadu a až poslední devítiletka, která na vše hodila světlo byla opět hodně dobře promyšlená. ()

Cervenak

Fajn námet, fajn rozbeh, kvalitná filmárčina... a potom tomu spadne reťaz a na konci vznikne časový paradox, ktorý vlastne nedáva zmysel. Plus teda nechápem dôvod, prečo tú vedľajšiu postavičku hral Dexter. ()

Malarkey

Pane jo, tolik tří hvězd, na tak mysteriózní thriller, jsem v průměru dlouho za sebou neviděl. Na druhou stranu se není čemu divit, protože to, co tady režisér předvádí, to je na Chocholouška. Scénáristicky je totiž tento film absolutní úlet. Dějí se tam divné věci a hrátky s časem tu nemají vůbec žádnou kontinuitu. Na jeho obranu ale musím říct, že řemeslo v tom cítit je. I proto jsem neměl pražádný problém tento kousek dokoukat a uznat, že na film podobného ražení je technicky poměrně na úrovni. ()

T2

Rozpočet $-miliónov║ Občas dokáže Netflix milo prekvapiť. Aspoň raz za čas príde z niečím konzistentným, čo za niečo stojí. Pre mňa jeden z mála projektov, ktorý im skutočne vyšiel. Cestovanie v čase tu má poriadne grády. Herecky a vizuálne pútavé. /80%/ ()

EvilPhoEniX

Jim Mickle režisér Stake Landu a Cold in July mě opět potěšil a natočil originální thriller se sériovým vrahem, který se vrací každých 9 let. Hlavním hrdinou je detektiv Boyd Holbrook ( Narcos, Predator), který po záhadném vrahovi pátrá celý svůj život, ale zjistit pravdu kolikrát může stát kariéru, práci i vlastní rozum. Film má perfektní hudební doprovod, slušné tempo, hezkou kameru, dojde i na napínavé naháněčky a na trochu krve. Slušně zvládnuté řemeslo s hezkým vizuálem i atmosférou a byť si na film za rok nejspíš nikdo nevzpomene já se opravdu bavil. 70% ()

dO_od

// Žánrový kolotoč, který chvíli funguje, chvíli vůbec, jehož celá myšlenka ještě navíc spočívá v tom, že některý věci prostě nezměníš. I fucking hate that. Dovedete si tak představit moje překvapení, když jsem si na konci říkal, že mě ten film paradoxně vlastně docela bavil. Dvojka Boyd Holbrook a Bokeem Woodbine, kterej si toho stereotypního černýho policajta vychutnal naprosto maximálně, to táhne v první detektivní polovině hrozně dopředu, jenom aby se to v druhé přeplo do pomalejšího sci-fi módu s poměrně ambiciózním konceptem cestování v čase, kterej upřímně chvíli trvá, než prohlídnete, a i po tom nutí trochu přemýšlet. Jen to na pár místech utáhnout, režijně si s tím maličko víc pohrát, a klidně se tu mohla zrodit další žánrová pecka ala Looper. Takhle bohužel "jen" 6/10. ()

3DD!3

Časová naháněčka tak jak to mám rád, s kvalitními herci a zajímavou zápletkou ala Predestination. Kdo zná pravidla žánru nebude překvapen a spíš si vychutná kvalitní atmosféru. Mickleho specifický styl dodává terminátorovské sci-fi punc reality. Nasynťákovaný soundtrack potěší, stejně jako Dexter v jedné z podpůrných roli. Pointa o zabíjení myšlenky v zárodku je cool, ale je taky hodně nebezpečná. Kdo bude určovat co je v pořádku si myslet a co ne? ()

castor

Prvních třicet minut bylo výtečných. Fakt jo. Budoucí otec a řadový strážník s detektivními ambicemi, konec osmdesátých let, noční Philadelphia, slušná atmosféra, sympatická kamera Davida Lanzenberga, oběti silně krvácející z nosu, očí i uší a cosi vpíchnuté do krku. A někde v dáli tajemné děvče v modré mikině. O devět let později se situace opakuje. V dynamickém podání jsou tu spojitosti s někdejšími událostmi, přicházejí další oběti bez zjevných spojitostí. Z našeho hrdiny je detektiv, ač má policie případ někde na čtvrté koleji, on si jde zarputile za svým, až z toho zanedbává svou již devítiletou dceru, na kterou je navíc sám. Jenže pak se stroj, tedy režisér a jeho tým zasekne. Zavětříme sci-fi stopu a dějí se podivné věci. I tempo zvolní. Kvalitní atmosféra i velmi dobrý Boyd Holbrook naštěstí zůstávají. I režisérův předchozí flák (Pachuť pomsty) nabídl první polovinu, ze které jsem byl nadšený. Druhá půlka chtěla pečlivější dohled. Každopádně kdo má rád temnější příběhy, v nichž je potřeba si na akci počkat, spokojený bude. ()

Davies182

Mohla z toho bejt takhle výborná temná mysteriózní kriminálka, a stalo se z toho stokrát viděné sci-fi o hrátkách s časem, to vše pochopitelně zahaleno do patřičně osudového hávu. Ohlasy nelhaly, tenhle film můžete (musíte) po hodině vypnout, domyslet si vlastní konec (určitě se vám to podaří líp než scénáristům), a pogratulovat si k tomu, jak jste se bavili. ()

darkrobyk

Solidní thriller s mírným přesahem do artu je v první půli napínavým mysteriózním příběhem a ve druhé se překlopí do sci-fi s výhledem na možnou apokalypsu. Vydařený vizuál doprovází neméně kvalitní hudba navozující mrazivou atmosféru. Tajemný vrah se vrací pravidelně po devíti letech a nikdo netuší, kdo bude další obětí. Zastavit ho se stává téměř nemožné, což pozná důstojník Locke na vlastní kůži. Zhroucení vlastního světa, rozbití rodiny a fanatická posedlost vrahem z něj udělá santusáka s jediným cílem. Nejen na něj však čeká veliké překvapení. Kolísavé tempo mi nevadilo, jelikož ho přebíjela zvědavost, jak příběh dopadne. Zřejmě jisté zvolnění tempa a nutnost počkat si na konec vadily akčnějším divákům a podepsaly se na nižším hodnocení. Já byl spokojen. ()

Hunt

To jsou dva úplně jiné filmy v jednom, první je klasic kriminálka o hledání sériového vraha, druha část má úplně jinou atmosféru, jiný styl vyprávění, jinou náladu, ...jako hodně divný ()

Shakers

Zaujímavý príbeh, ale bavil ma len prvú hodinku, v závere už to šlo dolu vodou. Prvá hodinka mi prišla zaujímavá a viac detektívna, kde sme ešte nevedeli o čo presne ide. V tej druhej keď už sa karty vyložia na stôl ma to už toľko nebavilo, ale ako celok fajn a záver filmu ušiel. 70% - 3* ()

Big Bear

Ne, nebylo to špatné! Filmy o cestování mám rád a tady to bylo navíc okořeněno hodně zajímavými úmrtími, kdy dotyční umírají na masivní krvácení z hlavy. Všechno bylo fajn, všemu jsem rozuměl, jen ten přenos mi přišel zbytečně emzácký. Myšlenka velmi zajímavá, ale rozepisovat ji tu tak vykecám to hlavní a to nechci. Máte-li rádi mysteriózní thrillery s ,,cestováním'' :-) pak si tohle nenechte ujít neb to bylo velmi koukatelné ! Dávám za 3 vpichy. * * * ()

mzss1

[70%] Zpočátku se to tváří jako krimi thriller, který je dějově zasazený do 80 let. Postupem času se to dějově posouvá několikrát o 9 let napřed. Takže 1988,1997,2006,2015 a i letmý záběr na rok 2024. ;) No ještě tak ta první cca necelá hodina působí jako klasický thriller a docela mě to bavilo. Poté nastane zvrat, který naprosto mění žánr tohoto filmu do sci-fi. Je pravda, že jsem to ani moc nečekal. Spoustu lidí si tu stěžuje, že od tohoto zvratu to není už nic extra a nudí to do konce. Já se teda nenudil, sice to už poté neobsahovalo nic nečekaného, ale to ještě neznamená, že bych si snímek dál neužíval. Prostě to pak trochu tématem připomene terminátora a další jiné filmy. Cestování časem no a to konečné rozuzlení aspoň dává smysl. Já nevím, nic extra nemůžu vytknout, prostě tu nebylo nic, co by mě iritovalo. Hlavně Boyd Holbrook mě nečekaně chytl, zahrál tu postavu výborně. Třeba takový Michael C. Hall mi zde moc neseděl, resp. když se na toho herce podívám, vidím jednoznačně DEXTERA! ;) Ostatní herci bez problému včetně dobré filmové hudby. I po technické stránce to nebylo špatné. Sice v druhé půli už to dějově je takové bezvýznamné, ale i tak … Nicméně, neříkám, že tohle musím vidět opakovaně, ale v rámci nudného odpoledne v izolaci mě to zabavilo až až. ()

Sobis87

První půlhodina je nehorázná pecka, atmosférická režijní bravura, bohužel, od té doby to jde z kopce a finále stojí zaprd. ()

Socrates

Co se z toho vyklubalo za fašistickou zrůdnost, to bych při tom skvělým začátku vůbec nečekal. Netflix je prostě ideologicky nebezpečnej, normální sekta, jako Google nebo Zuckerbergovci. ()

Anderton

Všetko zdanlivo funguje; skvelá atmosféra minimálne v prvej hodine, výborný nápad, prekvapivé rozuzlenie. Bohužiaľ mi chýbalo lepšie spracovanie záverečného aktu, v podstate sa tu len rozpráva, či sa podstatné veci dozvedáme z monológu dôležitej postavy. Osobne nie som tak zaujatý proti druhej polovici snímky ako väčšina, pravdou ale je, že je nakrútená omnoho konvenčnejšie ako neo-noirová prvá hodina. Ide ale v prvom rade o sci-fi, pretože je to práve fantazijný prvok, ktorý uvedie udalosti do pohybu. Niečo málo mi tu ale chýba do vyššieho hodnotenia, mám dojem, že ak by bol tento námet spracovaný v osemdesiatkách, vznikol by kult. ()

AppleCore

Jakoby se někdo hrabal v trezoru filmového zapomnění a omylem v něm našel devadesátkovej hit, kterej nikdo nikdy neviděl, a dali tomu lehkej remaster, lepší efekty, zvuk a obraz a poslali to na Netflix. Vidět to v dobách, kdy mi bylo deset, asi bych to do dneška nosil v hlavě jako nepřiznanou oblíbenou sci-fi. Dneska to ale nikoho ničím nepřekvapí, byť to záhadně funguje ve všech směrech a ještě to stíhá být vcelku originální. ()