Pořad plný hudby natočený u příležitosti 75. narozenin Václava Neckáře. V nečekaných rolích mu přišly popřát dvě desítky osobností, které se zároveň po svém zhostily jeho písní. Překvapením tak pro diváky jistě bude Jiří Korn, který v roli šíleného vědce zazpívá hit Lékořice nebo Lucie Bílá, jež si vybrala píseň Chci tě líbat. Ústřední postavu ztvárnil Jan Cina jako hotelový pikolík Miloš, je zajímavé ho vnímat i jako jakési alter ego samotného Václava Neckáře. V pořadu zazní celkem patnáct známých písní ve zcela nových aranžích. (Česká televize)

D.Moore

Dobrý nápad zadusilo nudné pojetí - takřka každý, kdo v pořadu zpívá, zpívá buď vsedě, vleže, vestoje o něco opřený nebo za chůze a až na světlé výjimky (třeba 4tet) se nic moc zajímavého neděje. Proč třeba nemohl údržbář Jaromír Nohavica zpívat na štaflích během vyměňování žárovek atd.? Proč třeba Ondřej Ruml netančil s uklízečkou a jen ji (během ošklivého swingového pojetí Mademoiselle Giselle) prkenně pozoroval? Proč Lucie Bílá třeba nezpívala Chci tě líbat Václavu Neckářovi do ucha? Proč Thom Artway třeba neprocházel s kytarou hotelem a při "teď stojím před tvým domem" nevyšel před dům? Pokud mělo vzniknout něco ve stylu pořadů Zdeňka Podskalského, což myslím mělo, nepovedlo se to ani zdaleka - chatrné oslí můstky propojující "děj" s písněmi byly mnohdy až pitomé, jakkoliv dobré pěvecké výkony (Debbi, Berenika Kohoutová a Jan Cina - perfektně imitující Neckářův tanec) v té utahané šedi takřka zanikaly... Jediný, kdo to trochu rozjel, byl Jiří Korn jako šílený vědec. Jenže co tam vlastně dělal? Bůh ví. ()

otík

Aniž bych to tušil, říkám si uprostřed pořadu: "To je přesně jak práce od Wehrenberga - hudebně jakž takž, ale ta výplň je naprostá tragédie." No a pak mrknu do databáze a ejhle, on to fakt břídil Wehrenberg. Ať se na mě tento pan režisér nezlobí, ale má extra talent na točení zcela bezkrevných pořadů. A černoch baleťák to fakt korunoval - co ten propána dělá v českém silvestrovském pořadu?! A na závěr Neckář - co ten tam chudák mohl dělat? Sedí, usmívá se a zazpívá jednu písničku. Jestli to měla být pocta Vaškovi Neckářovi, tak se to těžce nepovedlo a pokud to bylo něco jiného, tak se to nepovedlo taky. Uf, ach ten Silvestr. Hudební aranžmá: Petr Malásek & Martin Kumžák ()

rigby

Václava Neckáře mám moc rád, a tak jsem byl hodně zvědavý na tento pořad, protože se v televizi jinak moc neobjevuje. On sám moc prostoru nedostal, ale to je pochopitelné. Spíše se ukázala řádka starších pěveckých hvězd, ale i nováčků. Někoho jsem znal, ty mladší vůbec. Ale rád jsem si poslechl všechny písničky. A bohužel musím konstatovat, že i jinak nesympatická Lucie Bílá zdaleka předčila mladší ročníky, kteří nemají výraz a všechno jedou v jedné lajně. Takhle zpívat Neckář, tak z něho nikdy hvězda nebude. Bohužel i Cinovo nádherné taneční sólo díky jeho zpěvu zůstane zapomenuto. A to je škoda. Tak snad se příště podaří lépe vzdát hold naší české hvězdě, která má kvalitních písniček na rozdávání. ()

Big Bear

Tak nevím.. Asi jsem už starej. Vždycky jsem byl proti přezpívávání starých fláků omladinou... Ať má vlastní geniální věci a ty ať si pak zpívá. Dobrý hlas má dnes leckdo, ale dobrého skladatele a textaře skoro nikdo. A tak jsem u otázky... Legendární zpěváci nám stárnou a mají nárok na odpočinek a noví nemají pořádně zpívat co (bavíme se o popu a mainstreamu). Nechat odeznít klasiky a pouštět si je jen v MP3 a na CD a nebo dát možnost mladým hlasům, když už nemají vlastní písně je zazpívat jinak a třeba v jiném aranžmá? Doteď neznám odpověď. Když jsem včera koukal na ty mladé tváře a nepopírám šikovnost mladých zpěváků (až na šíleného Bártu!), říkal jsem si já ortodox - a vlastně proč ne. Ale zároveň jsem měl takový pocit jakoby se prznilo cosi krásného a to jen proto, že pořádné nové písně prostě nejsou. Také si říkám co by tu asi všechno vzniklo a rozkvetlo v těch našich šedesátkách, kdyby potenciál a chuť umělců nešrktili nebo rovnou nezadusili rudý komunisti ve všech těch schvalovacích komisích, kde se určovalo kdo bude zpívat a kdo ne a případně co se bude moci zpívat... Dávám tedy za dvě hvězdy už jen z nesmírné úcty k panu Neckářovi, nejen protože je legendou a jeho písničky mám rád, ale také pro to jak se na stará kolena porval s nemocí ! * * ()

Master19

Je zajímavé si pročítat v recenzích kdo se komu líbil a kdo komu ne. Vyjde to tak šul-nul. Mě se líbily všechny písničky, kde si interpret dodal něco svého (nového), protože snažit se to udělat jako originál je nesmysl. Proto vyhrál 4TET a Ondra Ruml. vycpávka mezi písničkami je hrozná a hodnocení jsem nesnížil jen díky Berenice, kterou mám rád. ()

• Natáčelo se na zámku Slapy. (Sagisia)