Pastel Memories

• Japonsko Pasuteru memorizu (viac)

Akihabara je v současnosti rájem pro milovníky mangy a anime, ovšem bude tomu tak i v budoucnu? Pastel Memories nás zavádí do blízké budoucnosti, kdy je Akihabara již jen stínem své slávy. Ve čtvrti zbývá jen posledních pár obchodů a zájem návštěvníků neustále upadá. Může za to přirozený vývoj japonské společnosti, nebo je důvodem něco mnohem tajemnějšího? V jedné zdejší kavárně pracují mladé dívky, které znají pravdu! (Jeoffrey)

Jeoffrey

Příliš se mi nechce nadávat na seriál, který má dle mého docela příjemný nápad o "zachraňování otaku komunity" a také má v sobě každý díl odkaz na nějakou velmi známou (např. Neon Genesis Evangelion) nebo i méně známou anime sérii (Gochūmon wa usagi desu ka? ; Rozen Maiden ; Ryūō no oshigoto! atd.). Vždyť je to příjemné připomenutí toho co už jsem viděl a bavilo mě hádat, který seriál je v epizodě vyobrazený tentokrát. Jenže bohužel to bylo asi tak to jediné, co mě bavilo! I když zde bylo hodně roztomilých děvčátek, tak za srdce mě nechytla ani jedna a nejspíš už za pár týdnů nejen že zapomenu jejich jména (už se dost možná i stalo), ale zapomenu je prostě celé. Ani styl jak byly jednotlivé manga/anime série dívkami zachraňovány, ani koncept protivníků v podobě různě vyvedených "virů" a ani ta "hlavní záporačka" mě také nezaujali. Navíc to většinou bylo stále stejné, asi jako Ashovo setkání s Rakeťáky v Pokémonech a to (Už zase mizíme ze scény...), řekněme si upřímně, časem dost omrzí... Na seriály (mnou viděné), na které tohle anime odkazovalo jsem nezapomněl, ale "Pastelové vzpomínky" mi z hlavy nejspíš časem vyprchají a proto, když si to srovnám a uvědomím si, že v momentě, kdy jsem uhádl, co máme v dnešním díle skryto za seriál, můj zájem sledovat dál rapidně opadl, tak musím dát jen nějakých 4,3/10. ()