Kvílení vlkodlaků III

• Austrália Howling III (viac)

Vzejde z lásky člověka a vlkodlaka něco dobrého? Hluboko v Australské buši žije kmen domorodců, který se od těch ostatních v mnohém liší. Jeho příslušníci jsou do jednoho postiženi lykantropií, a jelikož se nacházíme u protinožců, je logické, že jde o vačnatce. Není divu, že taková skupina humanoidů neunikne pozornosti vědců. Krize nastává, když se jeden ze sociologů zamiluje do příslušnice kmene a z jejich milostného vztahu vzejde vlkodlačí dítě. Jak se lidská společnost vyrovná s novou rasou, vyzbrojenou drápy a tesáky? Podaří se zamilovanému páru uchránit své soukromí a přežít? Mají vlkodlaci právo na život? (oficiálny text distribútora)

choze

Voják ve stanu sleduje s narůstajícím strachem na stanovém plátně siluetu vlkodlaka promenujícího se táborem. Natáhne se pro bazuku a v momentě kdy vlkodlak vtrhne do stanu, mu vystřelí rovnou do tlamy a následná exploze je oba roztrhá... Tahle scéna mě nepokrytě nadchla a za ni dávám tu jednu hvězdičku, zbytek filmu, který se mimo internet honosí podtitulem Marsupials (Vačnatci), je ale odpadní. Moje první a poslední setkání se sérií HOWLING. ()

destroy83

Tak na třetí pokračování Howlingu jsem se docela těšil. Výsledný dojem sice není špatný, ale poměrné zklamání se přeci jen dostavilo. Oproti vyvedené dvojce, mimochodem také pod taktovkou Philippa Mory, je třetí pokračování znatelně slabší. Dějově se přeneseme do Austrálie, kde v zapadlé osadě žijí vačnatí vlkodlaci, ovšem rozpory uvnitř kmene donutí mladou vlkodlačí slečinku prchnout do Sydney. Ta se ve městě zamiluje do mladíka od filmu a zplodí spolu dítě. Ale mladý pár je nucen čelit nejen dalším vlkodlakům, kteří si do města přichází pro svou příslušnici, ale i nenechavým vědcům, policistům a armádě. Do všeho se navíc připlétá ruský druh vlkodlaka v podobě baletky Olgy. Skupinka hrdinů následně prchá do buše, aby našla vytoužený klid. Snímek disponuje zajímavým dějem, kde je nastíněna i problematika soužití lidí s dalším odlišným druhem. Dále slušnými maskami a celkem podařenými scénami útoků vlkodlaků, bohužel bez jediné kapky krve, což je velká škoda. Nejvíce ovšem film podkopaly křečovité romantické vsuvky. Takže u mě za slabší tři hvězdy. ()

kaylin

A tak on to vážný film prostě není. Nebere se příliš vážně a možná by chtěl i pobavit. Jenže se mu to daří tak na půl a baví spíše tím, že se jedná o strašný brak. Na druhou stranu trikově je snímek naprosto parádní a v tomhle směru jsem si ho hodně užil. Série ukazuje, že od každého filmu můžeme očekávat cokoli. A v tom je vlastně největší krása – alespoň prozatím – série „Kvílení vlkodlaků“. ()

K.I.N.G. odpad!

Když jsem byl malý, vždycky jsem toužil vidět některý z dílů této hororové série o vlkodlacích. No tehdy jsem samozřejmě ještě nemohl tušit, že se jedná o jednu z nejmizernějších a celkově nejhorších hororových trilogií všech dob. Už první díl byl žumpa a každý další je čím dál tím větší hnus. Tady už ale končím, na video-příživnická "pokračování" už vážně nemám žaludek. ()

TO

Spoiler! Tentokrát žádná pohádka o vlkodlacích. Tady jde o skutečný živočišný druh vačnatých savců žijících v Austrálii a Sovětském svazu. Do Sydney přijede z buše samička a zamiluje se do člověka a stane se herečkou. Tři „vlkodlačí“ jeptišky jí ovšem najdou a přivedou zpět do tlupy. Pak se jí narodí vlčí dítě, které nosí v kapse na břiše. Pak na ně zaútočí vojáci a ona s manželem a synkem uprchne. A za několik let jsou vlkodlaci uznáni jako regulérní živočišný druh, takže se již nemusejí skrývat. No a nakonec dostane Oscara za nejlepší herečku. To vám je taková ujetá podivnost, že jsem málem dal i 3hvězdičky, ale jen málem. A Dáša Bláhová jako ruská vlkodlačice. No, docela mě to bavilo. ()

• Nedlouho po začátku filmu, kdy hlavní postavy leží ne posteli, je možné všimnout si plakátu ke snímku V dosahu bestie (1982), který rovněž režíroval Philippe Mora. (Campbell)
  • Snímek byl natočen podle románové trilogie "Howling" z let 1979 až 1985 Garyho Brandnera. (Terva)