Konflikt mezi gangy Hop Wei a Long Zii se vyhrotí a Ah Sahm se chce pomstít. Ve městě sílí diskriminace Číňanů. (Netflix)

warrenur

Druha seria je rozhodne vyraznym posunom vpred. A to som po nej siahol s pocitom, ze mozno i motyka vystreli. Prijemne prekvapenie, hoci samozrejme este v mnohom zdiela neduhy tej prvej. Ako naivitu, zamery postav, ci nelogickosti. Avsak tentokrat to viac drzi pohromade a pribeh i akcia je zabavna. 65% a silne trojhviezdie. Pobavilo. ()

Yoshitsune

O trochu lepší než první série, nicméně je škoda že zde tvůrci dali přednost tomu, že v každém díle musí být za každou cenu násilí, sex a nutnost za každou cenu šokovat, než aby víc vyprávěli příběhy postav. A tak jako v první sérii, i zde se mi líbila linka Ah Toy a Wang Chao, oba dva se naučili přežívat a na všem vydělat, nicméně ve druhé sérii nacházejí i důvod žít a hlavně u Ah Toy je to hodně silné. Zde se objevuje nová postava Nellie Davenport, která má výbornou realistickou linku a její provázání s Ah Toy je naprosto perfektní. Zajímavý vývoj zde má i Li Yong (Joe Taslim) který se zde snaží o to aby, se sourozenci usmířili než aby mezi sebou bojovali. Kdo mi tak nejvíc vadí je Ah Sahm který, všem a hlavně mladému Junovi způsobuje problémy a tlačího do slušných problémů, místo toho aby hlas rozumu a rozvážnosti. On a jeho sestra Mai Ling, regulérně zde soupěří jak v nějaké dětsé hře, to že přitom umírají lidé a ohrožují lidi okolo sebe je jim jedno, tohle hodně táhlo seriál dolů. Po akční stránce, se mí víc líbilo to s Ah Toy, bylo to lepší, než to co zde předvádí Ah Sahm, jako jo v deváté epizodě je to všechno fajn a byla to velkolepá podívaná, ale jinak zde akce je spíše taková cool a nářez, ale nic co bych si pamatoval i druhý den, o to víc vynikne to s Ah Toy. Nebýt hloupého sourozeneckého soupeření a kdyby zde tvůrci více kladli důraz na historii, tak by to bylo i za pět, ale hádám že reálná historie San Francisca a Čínské čtvrti, neni dostatečně krvavá, depresivní a zajímavá a to je škoda. ()

kenkaku

Druhá řada už není úplně ono. Sice soubojů je víc a jsou velkolepější, nicméně začínám mít pocit, že budeme sledovat nekonečný seriál. Osobně nemám rád neuzavřené série (kdo si má po roce pamatovat kde se skončilo). Navíc mi přišlo pár epizod zbytečně samoůčelových (a čitelných). Jako bych už je někde viděl. ()

kolda1990

To je poprvé kdy komentuju nějakou sérii, ale tady prostě musím. Nejakčnější, nejbrutálnější, nejsurovější věc za poslední sakra dlouhou dobu (možná od dob Banshee a opět u toho byl Hoon Lee). Perfektně natočené bojové scény, zároveň napínavé, že by se atmosféra dala krájet. A musím dát za pravdu Evilovi, že 9.díl je totální masakr, u kterého jsem měl husinu a musel to stopnout abych to vydýchal. Vynikající zvraty, velmi zajímavé postavy ať už mezi Číňany, nebo Iry. Každý si přijde na své. Každopádně tenkrát se s tím teprve nesrali. To byl rasismus jako prase. Ne jak dnes když vás označí za rasistu, pokud řeknete černochovi, že je černej. No, ale to jsem kapku odbočil. Úžasná podívaná, dle mého trošku nedoceněný seriál. Netflix holt táhne víc:) ()

vyfuk

Druhá série se trochu nese ve formě zklamání. A takového nic v podstatě. První série mě zasáhla minulé léto velmi tvrdě a já měl pocit, že je tu opět náběh na nový zajímavý seriál, který kombinuje zajímavé téma z mého dětství do nové doby a vlastně z doby sto let zpět. Jenže toto kouzlo se až zvláštním způsobem opět ztrácí. Seriál ve druhé série nenabízí nic, co by mě nějak zajímalo. Jenom dává příběhy a zápletky z minulé série a snaží se je udělat znovu a jinak. Ale nic víc v tom nevidím. Téměř nic si z nové série nepamatuji, jelikož se v ní nedělo nic, co by mě chytilo za mysl, že bych si tuto sérii užil stejně jako před rokem. O to více je zajímavé, že to pocítilo více lidí a seriál bude asi po druhé sérii zrušen, s čímž skoro nikdo nepočítal v rámci rozjeté série, které nekončí úplně uzavřeně. Moc to tomu nepřeji, věřím, že věrní byli i teď, ale já alespoň budu mít čisté svědomí, že to skončilo se mnou. Případnou šanci druhé sérii totiž vskutku nedám. ()

• Když sedí Dylan (Dean Jagger) s Ah Sahmem (Andrew Koji) u stolu, tak má před sebou sklenici s pitím. Později ale bude sklenice prázdná, i když jí nedopil. (Duoscop)
  • Když Wang (Hoon Lee) zaútočí na muže v nevěstinci kladivem, tak na něho dvakrát po sobě stříkne krev. (Duoscop)
  • V této sérii se objevuje postava Nellie Davenport (Miranda Raison). Tato postava byla inspirována skutečnou ženskou hrdinkou Donaldinou Cameron. Ta zasvětila svůj život zachraňování dívek z čínských nevěstinců, které tam byly vězněny a pravidelně znásilňovány, odhaduje se, že Donaldina zachránila okolo tří tisíce dívek. V roce 1942 nechala Donaldina v Čínské čvrti postavit Presbyteriánský domov a po její smrti byla budova pojmenována po ní a dodnes slouží jako nezisková organizace, která pomáhá mladým Asiatům. Donaldina Cameron zemřela ve svém domě 4. ledna v roce 1968, a to ve věku 98 let. (Yoshitsune)