Happy Farmers

• angličtina Happy Farmers
všetky plagáty
Krátkometrážny / Dokumentárny
Česko, 2018, 34 min

Happy Farmers je krátký dokumentární film o jednom okouzlujícím místě v jižní Francii. Happy Farm, zeleninová ekofarma, je součástí zen-buddhistického kláštera zvaného Plum Village, jehož zakladatel Thich Nhat Hanh byl nominovaný na Nobelovu cenu míru. Místní komunita laiků založila farmu na jílovité půdě, ale díky jejich zaujetí (a spoustě kompostu) farma každý rok vzkvétá víc a víc. Jejich život a práce s rostlinami zpřítomňuje metafory mezi péčí o zeleninu a péčí o vlastní nitro i o celé společenství. Vizuálně poetický dokument živě zprostředkovává atmosféru výjimečného místa. (Doc Alliance Films)

Diskusia

Pejpr

Pejpr (hodnotenie, recenzie)

Marze

V dokumentu je řečeno, že pracují 30 hodin týdně. Z čeho usuzuješ, že se pracuje od 5 do 11?

Marze

Marze (hodnotenie, recenzie)

Blahodárné účinky přírodního prostředí na člověka jsou široce popisovány. Komunitní obyvatelé co se vyjádřili jsou zde od 4 let po 14 měsíců což není mnoho. V dokumentu to zaznělo jen jednou, ale práce na farmě začíná v pět ráno a končí v jedenáct večer včetně víkendů a svátků. Zde tedy nechovají zvířata, nevyrábějí sýry apod. Pobavilo mě jak ty chlapi dokázali ze svých životů i z tohoto dokumentu vyeliminovat ženy.

na príspevok reagoval Pejpr