Za deset dní je čeká konec střední školy, ale vypadá to, že to nebudou poklidné dny. Když se všichni usadí na svá místa, zazní výbuch. I kdyby chtěli žáci 3. A utéct, tak nemohou – výbuch je odřízl od jediné únikové cesty. Ale to není všechno. Učitel Hiiragi jim totiž ohlásil, že jsou nyní jeho rukojmími. Tím začíná šílený sled událostí, který vyústí v něčí smrt? (Zíza)

matolas

Dráma ma niekoľko logických lapsusov a záverečný zvrat sa dá cítiť už od polovice seriálu, ale aj napriek tomu ide o nesmierne zábavné divadlo s perfektným Masaki Sudom v roli učiteľa Hiiragiho, ktorý sa jedného dňa rozhodne, že sa jeho študenti stanú rukojemníkmi v príbehu s morálnym posolstvom za použitia jemne amorálnych prostriedkov. Zrejme aj takáto bude doba deep fake news. Preto "Let's think!" ()

Zíza

Co vám budu povídat, během prvního dílu jsem se neuvěřitelně nadchla; je to prostě skvělé! Zápletka, výborné herecké výkony – Suda Masaki exceluje a to nemluvě o celé třídě studentů, kde nikdo není plonkový, všichni mají slovo, nikdo není ignorován, jako to obvykle bývá u středoškolských seriálů, kde ze třídy poznáme tak tři čtyři lidi a konec. Každý má svou roli, motivaci, nadání i slabiny. Kromě studentíků seriál naprosto adekvátně seznámí diváka i s policisty, případně dalšími postavami. Neříkám, že to bude hluboké seznámení, ale každá postava dostane tak akorát prostoru, abychom my diváci pochopili její motivaci k činům, které udělá. Mutó Šógo opravdu překonal má očekávání, protože nenapsal vlastně nic složitého, v podstatě je to téma, ke kterému se obrací v současné době dost seriálů či filmů, ale on tomu nasadil povedený háv a celou dobu dává narážky, náznaky, o co vlastně jde a jak to celé vyústí. Rozhodně nečekejte kdovíjaké úžasné vyvrcholení, kde se odhalí hlava americké zločinecké organizace... kdepak, je to mnohem přízemnější a lidštější. O to to vlastně umí mnohem víc zasáhnout. V podstatě k nám Mutó promlouvá skrze Hiiragiho v posledním díle, kde říká, že doufá, že to alespoň někoho, aspoň jednoho zasáhne. Sám nevěří, že se to zalíbí všem, ale věří, že to aspoň někoho zasáhne. A já mohu s klidem říct, že mě tenhle seriál dostal. Ani ne tak svým posláním, jako spíš zpracováním, soundrackem a hlavně hereckými výkony. Chcete neobvyklé drama ze střední? Jděte do toho, protože tady novou generaci herců vyučuje současná hvězda a dělá to skvěle. Bavila jsem se, těšila se každý týden na další díl, nechala se překvapovat a napínat. Po dlouhé době seriál, který mě bavil od začátku až do konce, líbilo se mi zpracování a chci se na něj hned podívat znovu. Moje jednička pro rok 2019. Přeloženo. ()

Jirka_Šč

Neuvěřitelné. První epizody, kdy vzal učitel třídu jako rukojmí, mě štvala určitá z mého pohledu přehnaná emotivnost a přehnané chování. Říkal jsem si, že tři hvězdičky. Pak se děj začal vyvíjet a bylo to na čtyři. A nakonec přišel závěr, pointa a já si uvědomil, že dát méně, než pět, bych se styděl. Seriál, který mě osobně něco dal. Budu se usilovat to aplikovat v praxi. ■ Ending Song https://www.youtube.com/watch?v=6bOeOhVYpx0 ()