Řád

• USA The Order
USA, (2019–2020), 15 h 55 min (Minutáž: 42–51 min)

Student chce pomstít smrt své matky, a tak přísahá věrnost tajnému řádu. Rázem se ocitá uprostřed války mezi vlkodlaky a bytostmi, které se neštítí černé magie. (Netflix)

zbyshek

I přes hodně nedostatků a divného pocitu po pár prvních dílech tu musím nakonec zanechat vcelku pozitivní hodnocení. Zpočátku možná moc nebudete chápat, ale postupem času se vám svět, kde na jedné straně je "prohnaný" čarodějnický Řád a na druhé rytíři von vlkodlak, bude zamlouvat. Prvků magie a různých nadpřirozených vjemů se tu objevuje nespočet, to rozhodně zvyšuje zajímavost, jelikož jsme úplně všichni fanoušci Harryho Pottera. Celkově příběh a děj je plný někdy i trochu laciných zvratů, které se dají snadno předvídat. Ruku v ruce to scenáristicky taky není žádná sláva, to však napravují některé herecké výkony. Obsazení jsem po prvním seznámení také proklínal, nicméně postupem času se dá zvyknout na všechno. Což není tak úplně dobrá věc, ale musím říct, že ke konci, kdy zápletky byly hodně citově zabarvený, mi to nepřišlo tak kýčovité a o tom to je. Konečná část byla jen celkovém vyústění situace, nic převratného. Pokud nemáte na co koukat,"The Order" je určitě dobrá volba na zabití času. 66%. ()

kaylin

První sezóna amerického seriálu „The Order“ za mě rozhodně nesplnila očekávání, a to jsem jich moc neměl. Skupina vlkodlaků je zase jen nudnou skupinou teenagerů, kdy by popravdě bylo nejlepší, pokud by se tu více řešilo třeba nějaké homosexuální téma, než bojůvky. Více sociálního než akčního by podobným seriálům prospělo, ale je jasné, že tady se cílilo na docela mladé diváky. ()

zodiak217

Úprimne pozeral som to ako oddychovku a to som aj dostal. Seriál pôsobil veľmi lacno, low budgetovo na čo nie som od Netflix zvyknutý, no napriek tomu nenudil avšak chýbalo mu napätie. Vďaka tým menším a väčším detailom tento seriál upadol do priemeru, no bola to taká pohodovka s neopozeranymi hercami. Zakončil by som to v štýle neublíži, neurazí, ale ani neohuri. Budete mať pocit, že ste v tomto žánri videli už lepší seriál. ()

Chen

Velmi, ale opravdu velmi sympatické překvapení. Námět čarodějové vs vlkodlaci je sice ohraný, ale tentokrát je podán s nadhledem, postavy jsou zapamatovatelné (ať už je milujete, nebo nenávidíte), humor štiplavý a nechybí ani trocha násilí. Vynikající směsice, která je svěžím větrem v trošku omšelém žánru. Jasně, triky nejsou ideální, ale jinak nemám větších výhrad. Po konci Teen Wolfa jsem přesně tohle potřeboval. ()

E´Tonno

Keď som pozeral tento seriál prvý-krát, ihneď sa mi zapáčil a ako celku som mu po jeho dopozeraní udelil ****. Kombinácia kúziel, vlkodlakov, sympatických postáv a štipky (občas čierneho) humoru ma však opäť primäli vrátiť sa k nemu ...a ja som sa znova pri ňom dobre bavil. Áno, je mi jasné, že triky nie sú nejako dych-vyrážajúce a ani sa tu neútočí na prestížne ceny, ale v rámci teen-fantasy-seriálov je to veľmi príjemné a nenásilné pozeranie. Takže ani po repríze nemám dôvod upraviť svoje pôvodné hodnotenie smerom nadol a začínam trošku ľutovať, že sa nenatočilo viac sérií. ()

• Univerzita „Belgrave“, na které studují hlavní představitelé, je ve skutečnosti University of British Columbia ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (zbyshek)