První příběh: Paula (Moira Shearer) je talentovaná tanečnice, která žije pouze tancem. Má ale vážnou srdeční chorobu, která jí neumožňuje věnovat se tanci celý život, což pro ni znamená vzdát se vysněného života.
Druhý příběh: Tommy (Ricky Nelson) opovrhuje svojí profesorkou francouzského jazyka (Leslie Caron) a nechce být dítětem. Chce být dospělým, aby si mohl dělat, co chce. Jeho přání se splní a přemění se do hezkého mladíka (Farley Granger) pouze na jeden večer a díky tomu se dozví o úplně nové stránce své francouzské profesorky.
Třetí příběh: Pierre Narval (Kirk Douglas) je trapézový umělec, který přestal vystupovat, když jeho partnerka zemřela při nebezpečném kousku, který vymyslel on. Jednoho dne zachrání Ninu (Pier Angeli), krásnou mladou ženu, když se vrhá do Seiny a přesvědčí ji, aby se stala jeho novou partnerkou. Její manžel byl během války zabit nacisty a ona se za to obviňuje. Zamilují se do sebe a svoji lásku otestují nebezpečným kouskem, při kterém Pierre přišel o svou první partnerku. (Streeper)

raroh

Hezky podaná klasická milostná romantika v typizovaných prostředí baletu, Itálie a francouzského cirkusu, jen mi maličko přišlo, že závěrečná povídka s Kirkem byla záměrně (neprávem) preferována na úkor dvou předešlých. Na filmu se scénaristicky podílel i brněnský rodák Jan Lustig, který je podepsán i pod Wilderovým debutem Mauvaise graine z roku 1934, natočeným ve Francii. ()

• Kirk Douglas (Pierre Narval) a Pier Angeli (Nina Burkhardt) sa počas nakrúcania do seba zamilovali. „Naša láska začala tridsať metrov nad zemou," povedal Kirk Douglas. (Michal74)
  • Kirk Douglas (Pierre Narval) sa naozaj naučil cviky na visutej hrazde a urobil aj niektoré vlastné akrobatické čísla. (Michal74)

Zemřel herec Kirk Douglas

Zemřel herec Kirk Douglas

06.02.2020

Ve 103 letech zemřel herec a ikona klasického Hollywoodu, Kirk Douglas. Herec byl třikrát nominovaný na Oscara za snímky Champion, Příběh tří lásek, nebo Žízeň po životě. Čestného Oscara přitom… (viac)