Hrdiny malé komedie O. Daňka jsou tři důchodci, tři Josefové (O. Sklenčka, J. Kemr a Z. Řehoř), žijící na sídlišti, kteří se nudí. Nemají co na práci, a tak si vymýšlejí různá alotria a vzájemně se pošťuchují. Když jednoho z nich osloví sousedka (I. Devátá), jestli by nevypátral, kdo si z kočárkárny půjčuje její kolo. On zjistí, že je to malý kluk, který nemá tátu, a máma na kolo nemá peníze. Tak si kolo vypůjčí a vždycky ho pak nechá někde na sídlišti. Důchodcům je kluka líto, a tak vezme jeden z nich vinu na sebe a mamince chlapce se nabídnou za náhradní dědečky. (Česká televize)

NinadeL

Žánr, který by se dal označit jako kulturní film. Cosi poučného na bázi hrané miniatury. Trojice důchodců se nudí na sídlišti (jejich jedinou vzpruhou je funkce v Akci Z) a výsledkem je náhradní péče o kluka z neúplné rodiny. Některé reálie jsou vlastně docela kouzelné, důchodci se znali už v době krize, prožili okupaci a na sklonku života si hrají na detektivní kancelář ve stylu kriminálek s Jeanem Gabinem. ()

Marthos

Tři strejci na penzi a ukradený bicykl. Vyčpělá moralita, která navíc není ani kdovíjak vtipná. Inu, i mistr Daněk se někdy utne. ()

HonzaBez

Tak tahle malá komedie se mistru Daňkovi moc nepovedla. Příběh tří dědků, z nichž jeden má nemocná játra, druhý je nahluchlý a z třetího jeho přátelé dělají takového "otloukánka", nemá podle mě moc čím zaujmout. Vše tak leží jen na třech hereckých bardech (Sklenčka, Řehoř a Kemr), kteří si ty své dědkovské role museli zjevně pěkně užít. To já si mohl tak maximálně užít hezky hravou hudbu J.F: Fischera (s výraznou harmonikou). ()

Karlos80

Nezapomenutelný Kemr v šátku staré báby projíždějící se na kole na sídlišti. :) Docela vtipná a oddechová polozapomenutá jednohubka. ()

sator

Všechno co víte jste řekli už před půl stoletím a po mě se tady budou žádat novinky :-) Konec je krásně dojemný ... Klasické sídliště mého dětství, včetně lamp... ()

• Když si dědkové vyčítají výše důchodů, tak zazní: „No jo ty se máš, máš dvěstěpětapadeátku.“ Jedná se o příplatek za odbojovou činnost. (sator)
  • Kolo, které bylo ukradeno, je model Sobi 20 a pochází z Velamosu Sobotín, jeho výjimečnost spočívala v možnosti jej jednoduše a rychle rozložit na dvě části. (sator)