Harryho odvaha projde zkouškou v Lovani. Kasiina odbojová činnost ve Varšavě nabývá na intenzitě. (Viasat)

Necrotongue

Už, už jsem si myslel, že si u mě čtvrtá epizoda vyslouží třetí hvězdičku, jenže pak se začaly kupit tvůrčí nesmysly, a já jsem pochopil, že tudy cesta nevede. Na oba lovce Němců ve Varšavě nikdo nereaguje; kdyby nepoužívali střelné zbraně, pochopil bych, ale takto? Pochybuji, že by všichni Němci ve Varšavě byli hluší. Ale úplně nejvíc by mě zajímalo, kde ti dva Poláci na útěku narazili na Brity. Z toho jsem fakt mimo. Chvíli jsem si myslel, že jsem usnul, a ty dva dostal někdo letecky do Francie, pak mi ale došlo, že jsem na rozdíl od scénáristů duševně v pořádku. ()

prezdivaka

Zatím nejslabší epizoda. Povahové rysy jednotlivých postav naplňují známé stereotypy a děj se odvíjí podle předvídatelného schéma. Nesmí chybět klišé s prvním zabitím, které nemůže být jednoduché a hrdina po něm dospěje přes slzy k morálnímu dilema, po jehož překonání se obrodí v hrdinu, schopného se zcela obětovat pro druhé. Nesmí chybět zachránění černochů na pláži u Dunkerque. ()