Není náhodou, že se Theron v sedmnácti ještě pořád drží máminy sukně. Jeho otec, kapitán a vážený texaský občan Wade Hunnicutt, je mu docela cizí člověk. Žijí ve stejném domě, ale Theronovu výchovu převzala matka, a Wade do života svého syna nezasahuje. Kdysi se tak dohodli, když se s ním Hannah přestala intimně stýkat po té co vyšlo najevo, že Wade nedokáže žádnou sukni nechat na pokoji. Když nezkušený Theron naletí lacinému vtipu místních lovců, rozhodne se Wade zasáhnout a vychovat ze syna muže. Jeho pověst je ale nečekanou překážkou. (dopitak)

vitekpe

Typicke rodinne sedesatkove dramicko, plne predpokladanych vet a dejovych obratu, aneb - zapletka by se dala prevypravet peti vetama, tady to zabere 150 minut. Hodne divadelni. P.S.: Vynahrazuje to svou ucasti (i kdyz v divne figure) krasna Eleanor a take Luana Patten (ktera je mi dost povedoma, ale mozna je jen nekomu podobna. Nedokazu ji nikam zaradit.). Prumer. ()

ilclassico

Mírné zklamání. Vybroušené dialogy od Tennesee Williamse jsem nečekal, jen dobré rodinné psychologické drama. Po shlédnutí musím přiznat, že to zůstalo někde na půl cestě. Mám dojem, že všichni tvůrci, autor románu, herci i režisér, se snažili o vytvoření velkého amerického dramatu, ale na jeho vytvoření neměli dostatek uměleckého nadání. Film klame tělem, kvalitní příběh typu: Tramvaj do stanice Touha (1951), Kočka na rozpálené plechové střeše (1958), nebo Obr (1956) nečekejte. V rámci žánru za 3. ()

Aky

Velmi povedené drama na pomezí westernu pojednávající o rodinných vztazích a vazbách a o odpovědnosti vůči dětem. Robertu Mitchumovi se zde daří jako v mnoha jiných filmech ne. Celá konstrukce příběhu je neotřelá a mnohá tajemství překvapují v průběhu filmu jak postavy v ději tak diváka, který neměl šanci dopředu tušit, kudy vyprávění povede. ()

rikitiki

Pravověrný, ale nanicovatý syn, zplozený v oficiálním, teď už však vychladlém manželství, je jen zástěrkou, která není důležitá. Hlavní roli si pro sebe ukradl bastard. Zvláštní, když uvážíme, jak zdánlivě podružnou roli dlouhou dobu hraje. Ale pak, když dojde na lámání chleba, on je opravdovým chlapem! Ne jeho nezodpovědný otec, který se k němu nikdy nepřizná, a který nikdy nevyrostl v zajetí nepřetržitého honu na zvířata a na ženy. Muž, který se tváří dospěle, ale kterému nedošlo, že víc nerovná se líp. Své jediné manželské dítě, bázlivého syna, se snaží učit dospělosti tím, že mu ukazuje dovednosti s puškou, zabíjením zvířat, Ale nemá sílu přihlásit se ke svému nemanželskému dítěti. A oficiální syn následuje jeho stopy. Zatímco opovrhovaný bastard jde svojí vlastní cestou Napravuje, co otec a bratr pokazili. ()

Martin741

Vincente Minnelli - majster farieb a muzikalov natocil mimoriadne namakanu dramu, Kde Robert Mitchum /Big Steal, Pryc od Minulosti/ hraje rolu tvrdaka, ktory ma vychovat chlapa z akehosi mladeho cloveka. Film je to namakany, kulisy vyborne, dialogy este lepsie, Minnelli ako reziser sa vyznal do remesla, navyse Mitchum ako dobrak -a hodne svojrazny otec rodiny . Peppard /Snidane u Tiffanyho, Race for the Yankee Zephyr/ mi uplne prestal vadit : 100 % ()