Nevestin otec

• Česko Nevěstin otec (viac)

Spencer Tracy jako úspěšný právník Stanley, vdávající svou jedinou dceru Kay má nemalé starosti. Nejdřív si musí ověřit, zda nastávající ženich Buckley je vůbec hoden jeho pokladu a prověřit třeba samozřejmě i jeho rodiče. No a potom přichází zásnuby a samotná příprava svatby, kterou pevně chytí do rukou Stanleyho manželka Ellie. Z původně plánované malé svatby v rodinném kruhu najednou vzniká oslava pro více než pět set hostů s orchestrem a se vším, co k tomu patří. A Stanley se nestačí divit, jakou rychlostí se mění jeho těžce vydělané peníze... (oficiálny text distribútora)

Bluntman

V čem je NEVĚSTIN OTEC navzdory předpokladům (žánr, černobílá kamera) stejný jako ostatní celovečerní snímky Vincente Minnelliho a v čem je jiný (a ve výsledku vlastně lepší) než remake HLAVA RODINY, píšu v recenzi při příležitosti Blu-ray vydání na tuzemském trhu. ()

Sarkastic

„Kay mě ohromila. Počkala si na svou chvíli s takovým klidem jako generál před důležitou bitvou. Zato Buckley měl ztrhaný výraz muže, který zrovna zneškodnil nebezpečnou nálož.“ Názorný instruktážní dokument pro všechny otce, kteří by snad měli ten bláhový nápad uspořádat svým dceruškám svatbu aneb zachraň se kdo můžeš! Od Minnelliho se mi dosud nic vidět nepodařilo, ale konečně jsem to napravil a pro seznámení s jeho tvorbou zvolil Nevěstina otce. Takhle, film by byl spíš průměrnou romantickou komedií, to by ovšem nesměl mít tahouna jménem Spencer Tracy. Ten si snad každou scénu krade pro sebe, a hlavně diváka baví. Ať už zrovna profesionálně otevírá Coca-Colu, snaží se narvat do starého obleku, rozvíjí divoké domněnky o zeti či prožívá nefalšovanou noční můru. Atmosféra je navíc pohodová, sem tam nechybí nějaký ten dobrý fór, takže za mě slušné 4*. „Buckley říká, že by se lidi měli brát mladí.“ - „A nezmínil náhodou taky, kdo bude tyhle mladé rodiny živit?!“ - „Říkal, že by je měli podporovat rodiče.“ ()

kaylin

Celkem logicky jsem jako první viděl verzi se Stevem Martinem a bavila mě. Ale když jsem zjistil, že je zde i původní film, zjistil jsem, že Steve Martin je vedle Spencera Tracyho jednoduše šašek, který roli nedal nic moc víc. Starší film je vtipný, má emoce a povedenou situační komiku, kde se nikdo nemusí pitvořit. ()

classic

Obdivujem Spencera Tracyho a Liz Taylor, o to lepšie, keď sú spoločne v toľkých scénach ! Pôsobivý snímok o zhone, ktorý predznamenáva blížiaca sa SVADBA, Stanleyho dcéry, Kay. Otec vydáva mladú a krásnu, jedinú dcéru, kde zo začiatku, nie je nadšený, lebo to stojí strašné peniaze, či ženích mu dva - krát zrovna nesedí. Všetko postupne prechádza, negatívne nálady pominú potom, ako spoločne so ženou, spoznajú ženíchových rodičov, s ktorými si padnú do oka. Najzložitejšia a najťažšia pasáž, je ešte pred nimi, a to, ako a či dokážu zostrojiť špičkovú svadbu, za ktorú by sa nemuseli hanbiť... Okrem Liz, je očarujúca i Joan Bennett, ktorá si zahrala matku, Liz Taylor a ženu, Spencera Tracyho. Na začiatku je Spencer rozprávačom, ktorý je usadený v kresle, kde cez retrospektívu povie, ako to všetko prebiehalo, a je to, vskutku zaujímavé ! Minnelli skrýva niekoľko prekvapení, prečo ostáva divák v napätí, ako sa to celé skončí ? Skutočne dobrý film, ale v podstate sa nič v ňom zložité nedeje, ak nepočítam prípravy na svadbu, a to je The End. Aj keď, je to viac - menej, hollywoodska rozprávočka, to, čo mňa dostáva do kolien, je Elizabeth Taylor, ktorú považujem za najkrajšiu herečku všetkých čias, aká sa kedy objavila na striebornom plátne, mám pravdu ?: ()

kareen

Jeden z dalších příkladů toho, že nad originál zkrátka není. Hlavním důvodem je tentokrát skvělý Spencer Tracy, který je přeci jen jiná extratřída než popleta Steve Martin a také fakt, že oč méně se v této starší verzi tlačí na strunu prvoplánového humoru, o to zábavněji a civilněji to nakonec vyznívá. Jen tu opulentnost té svatby si v mém případě velmi ráda odpustím. :) ()

• Film bol nakrútený podľa rovnomenného románu Edwarda Streetera. (Michal74)
  • Premiéra filmu sa uskutočnila len niekoľko týždňov po skutočnom sobáši Elizabeth Taylor s jej prvým manželom Conradom Hiltonom, Jr. Publicita okolo tejto udalosti mala napomôcť filmu dosiahnuť úspech. (Michal74)

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

Elizabeth Taylor: 1932 – 2011

24.03.2011

Dlouhodobým problémům se srdcem včera podlehla jedna z největších filmových legend. Právě když se studio Sony Pictures snaží vrátit královnu Kleopatru na plátna kin (po Jamesi Cameronovi a Paulu… (viac)