Hrajú
Martin Růžek
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Kladivo na čarodějnice (1969)
Všichni dobří rodáci (1968) - rozprávač
Ladislav Pešek
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
Cesta do hlubin študákovy duše (1939)
Tři na lavičce (1978) (TV film)
Josef Beyvl
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Hrdinové okamžiku (1961) (seriál)
Čintamani & podvodník (1964)
Stella Zázvorková
Československo
Najlepšie filmy:
Pelíšky (1999)
Těžká Barbora (1960) (divadelný záznam)
Kolja (1996)
Vladimír Hlavatý
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Vyšší princip (1960)
Přišel na večeři (1981) (divadelný záznam)
Atentát (1964)
Jaroslav Moučka
Československo
Najlepšie filmy:
Světáci (1969)
Čarodějův učeň (1977)
Sňatky z rozumu (1968) (seriál)
Hana Maciuchová
Československo
Najlepšie filmy:
Cyrano z Bergeracu (1986) (divadelný záznam)
Dům na nebesích (1984) (divadelný záznam)
Mnoho povyku pro nic (1972) (divadelný záznam)
František Filipovský
Rakúsko-Uhorsko
Najlepšie filmy:
Hamlet (1986) (divadelný záznam)
Lišák Pseudolus (1960) (TV film)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Petr Haničinec
Československo
Najlepšie filmy:
Tažní ptáci (1983) (TV film)
Ubohý pan Kufalt (1981) (TV film)
Král Krysa (1979) (divadelný záznam)
František Vicena
Československo
Najlepšie filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Poslední dopis (1973) (TV film)
Nádej (1963)
Jiří Lír
Československo
Najlepšie filmy:
Amadeus (1984)
„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)
Spalovač mrtvol (1968)
Kateřina Burianová
Československo
Najlepšie filmy:
Prípady 1. oddelenia (2014) (seriál)
Rok na vsi (1995) (divadelný záznam)
Viktor Veliký (1988) (TV film)
Vlasta Vlasáková
Československo
Najlepšie filmy:
Půlpenny (1974) (TV film)
Ať hodí kamenem (1975) (TV film)
Němá barikáda (1949)
Zuzana Geislerová
Československo
Najlepšie filmy:
Smrť krásnych srncov (1986)
Borg/McEnroe (2017)
Deti Duny (2003) (seriál)
Jiří Wimmer
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Jára Cimrman ležící, spící (1983)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Chobotnice z II. poschodia (1986)
Alfred Strejček
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Divoká planéta (1973)
Veselé windsorské paničky (1974) (divadelný záznam)
Iluzionista (2006)
Karel Meister ml.
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Královská hra (1980) (TV film)
Jak přijít o život (1974) (TV film)
Uzavřený pavilón (1990) (TV film)
Consuela Morávková
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Utrpení mladého Boháčka (1969)
Kdyby tisíc klarinetů (1964)
Petřička (1976) (TV film)
Bohumila Dolejšová
Protektorát Čechy a Morava
Najlepšie filmy:
Smrť krásnych srncov (1986)
Četnícke humoresky (2001) (seriál)
Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (TV film)
Dana Hlaváčová
Československo
Najlepšie filmy:
Tri oriešky pre Popolušku (1973)
Lekár umierajúceho času (1983) (seriál)
Popelka (1969) (TV film)