Buty - František

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Česko, 1995, 3:57 min

MM_Ramone

Pieseň "František" je v poradí šiesta skladba z tretieho radového štúdiového albumu hudobnej skupiny Buty. Album nesie názov "Dřevo". Vyšiel v roku 1995 pod značkou vydavateľstva BMG Ariola. Song "František" patrí medzi najznámejšie skladby tejto ostravskej formácie. Býval to hit. Bol ku nemu vyprodukovaný aj oficiálny videoklip. Je vidno, že do profesionálne natočeného klipu bolo investovanej hodne kreatívnej energie a aj značné množstvo peňazí. Pôsobí to filmovým dojmom. Avšak mňa táto balabamba balada o Františkovi Dobrotovi, jeho nebohej babičke a topoľoch, ktoré vysadil pri rybníku, nechytila za srdce. *** ()

Dvojirakri

Tak nízké hodnocení?? A co byste vy rozežranci jako ještě chtěli??? Nahýho Ksindla? Vlasatýho Pokáče? Nalezenýho Ztracenýho?!?? Řekl jsem si že tu hudební klipy nebudu hodnotit a po tomto zjištění nebudu na jejich profily tady už ani koukat! ()

Nick321

Jedna z normálnějších písní skupiny Buty. Moc jich neměli. Viděl jsem naživo jeden z jejich koncertů v době těsně před rozpadem a můžu Vám sdělit: Pod pódiem bylo liduprázdno, jejich vystoupení lidé využili k občerstvení a k čůrací pauze. Já se tomu vůbec nedivím. ()