Televízna adaptácia románu dánskeho spisovateľa K. Sönderbyho. Realistický, presvedčivý, bez idealizovania spracovaný príbeh sa dotýka veľmi závažného ľudského problému - postoja detí k rodičom, ktorí nechcú brať na vedomie ich túžbu po samostatnosti. Príbeh sa odohráva v rodinnom kruhu istej ovdovelej ženy, ktorá sa stará o dve dospievajúce deti. Jej vyčerpávajúci život má za následok nervové zrútenie. Deti sa postarajú o to, aby sa liečila v sanatóriu. Chcú sa postaviť na vlastné nohy a každú náklonnosť považujú za nepotrebnú, ba priam ruší ich spôsob nazerania na život. V konfliktnej situácii absolvuje rodina náročnú skúšku charakteru i dospelosti, v ktorej rozhoduje o spôsobe ďalšieho života detí. (RTVS)

Autogram

Medzigeneračné nezhody, alebo skôr obyčajné ľudské nezhody, len tie prinášajú do tejto inscenácie nejaký život. Prvá ukecaná polovica je slabšia, druhá polovica vo výbornej trojici Prechovská, Jamrich, Kocúriková už lepšia s jednou dobre vygradovanou scénou. –––– Ty si prvý z mojich obdivovateľov, ktorému som otvorila brány paláca. ()