Ivan Luťanský v roli mladého muže, který hledá štěstí... Je nad ránem, všední den, a Lukáš (I. Luťanský) rekapituluje svůj dosavadní život. Když rodiče přišli o život při autonehodě, byl i s o hodně mladší sestrou poslán do dětského domova. Jenže pak sestru Danielu někdo adoptoval a Lukáš ji ztratil z dohledu. Od té doby, co dospěl, se ji usilovně snažil najít, ale adopce byly tajné a všechny pokusy marné. Pocit vykořeněnosti, chybějící domov, to všechno zmizelo, když potkal Markétu (L. Žulová). Zamiloval se, a i když věděl, že dívka čeká dítě s jiným mužem, oženil se s ní. Všechen čas a lásku chtěl dát své nové rodině, ženě a synovi. Jenže někdy ani to nestačí, zvláště když chybí vůle na druhé straně… Nakonec však Lukáš přece jen nezůstane sám, protože láska je to, proč stojí za to žít... Podle románu V. Adlové pro televizi upravila autorka a televizní dramaturgyně Eva Marie Kavanová. Zároveň je tento titul jedním z posledních, v nichž si zahrál mladý nadějný herec Ivan Luťanský hlavní roli. V létě 1983 v třiceti letech tragicky zahynul. (Česká televize)

Pitryx odpad!

Milého Lukáška, být šerifem, skopu se schodů a byl by pokoj. Jde o konverzační hru o nikom a o ničem. Mimo keců zde nic jiného neobjevíte. Táhne se to jako turecký med a prostě je to nuda. Mimochodem ta baba Markéta se taky chovala jako pytlem praštěná. Zajímalo by mne, kde bral autor inspiraci. Nebo raději ne. Za mne k ničemu a o ničem. ()

andrii

Vydal se na dlouhou cestu s mnoha zákrutami, do světa plného deště, kde ne vždy stěrače fungují, ale když se dva jedním a týmž směrem dívají, slunce se přece zase prodere mraky. Malý princ dospěje. Úsvitem úsměvů ze soumraku naděje. V noční zadumanosti, v něm Hamlet i Oněgin, bytím rozervaný. Recitátor básnivý, s paletou myšlenek, rezonuje. ()

milos.bradik

Typické socialistické televizní schéma, hodný, poctivý a zásadový hoch z dětského domova, samozřejmě obyčejný řidič a bezpáteřní intelektuálka, která jej připraví o milované dítě. Z celého filmu ten socialistický schématismus trčel na sto honů až z toho bolely oči. Jednu hvězdička za Peška, který při odchodu z jeho poslední směny před dúchodem nikomu nestál ani za rozloučení. Smutné. ()

Aniki

Tak tedy, klobouk dolu. Velmi zajímavý dramatický počin, hodně vážný, uvěřitelný a místy srdcervoucí. Luťanského životní role, dalo by se říci na Oskara. Žehrová též výborná a ostatní herci zdatně sekundují. Musím uznat, že kdyby Ivan neodešel z tohoto světa předčasně, měli bychom doma hvězdu světového formátu. Film mě dojal, konec však nebyl autorsky propracovaný, proto nedávám plný počet. ()

zdeny99

Velice slabý televizní film. Námět by byl dobrý o tom, jak chlap z děcáku hledá svoji mladší ztracenou sestru. Jenže to provedení je strašné. Scénář je velice je slabý, herci hrají strašně toporně. Snad jen Pešek hraje jakžtakž toho starého dědu. A pak to vizuální provedení, to je příliš slabé. Na těch interiérech je příliš moc vidět, že se jedná o televizní film, kde bylo minimum financí. Chvílemi to vypadá jako divadlo. [2. hodnocení, 1. komentář, -%] ()