Skrýš v oblacích

• Albánsko Streha mes reve (viac)

Besnik je osamělý pastýř a oddaný muslim, který je sžírán nenaplněnou láskou. Je synem katolické matky a bývalého komunisty, o něhož se stará v albánské vesnici v horách. Křesťané a muslimové zde našli způsob, jak žít vedle sebe v míru a harmonii. Dokonce i poté, co vyjde najevo, že stará mešita dříve bývala klášterem a v minulosti tak sloužila oběma náboženstvím, je každodenní život ve vsi i nadále klidný a bezproblémový – díky Besnikovi. Po smrti jeho otce však začnou drastické změny ohrožovat Besnikovu rodinu a pastýř se musí vydat svou vlastní cestou. (Cinemax)

kolemjdouc

příběh vlastně začne tím ,když pasák koz objeví fresku katolického Boha v mešitě která patří muslimům kde se k ní nevědomky obracejí tváří v tvář.Příběh o tom,jak se dokáží domluvit křesťan s muslimem a jak těžká je k tomu cesta.Zvlášť kdy to zasáhne i vnitřně rodinu kde po smrti otce ,který zanechá lišáckou závěť,kdy si musí dvě strany na jednom dvoře vymezit své místo k životu .Nic jiného jim ani nezbývá.Záběr ,kdy Besnik vychází s památkářkou z nového kostela ,který stojí na sutinách starého:podobenství o tom ,že i nové postavené na starých základech má sílu přežít.Vynikající kamera,nádherné exteriéryStádo zdravých ,spokojených koz s lesklou srstí,citlivá režie.Tam to režisér ukočíroval za jedna s hvězdičkou.Bez nějakých zbytečných scén boje dvou komunit se zabývá spíš niterným bojem.Čím těžší mají lidé život tím víc se obracejí k Bohu.Je jedno kdo a k jakému ()