Tak už konečně chcípni, táto

• Rusko Papa, sdochni (viac)

Andrej, detektiv a ten nejhorší otec na světě, shromáždí ve svém bytě děsivou skupinu lidí sestávající z jeho rozzlobené dcery, nervózního tyrana a podvedeného policisty. Každý z nich má důvod se mstít... Celovečerní debut Kirilla Sokolova vypráví příběh Mavěje (Aleksandr Kuzněcov), mladého muže s neobvykle odolnou tělesnou konstitucí. S kladivem v ruce dorazí do domu přítelkynina otce Andreje (Vitalij Chajev), aby se mu pomstil za to, že svou dceru dle jejích slov v dětství zneužíval. Mladík ovšem jaksi zapomněl, že otec jeho dívky je shodou okolností drsný a zkorumpovaný policista, který se za žádnou cenu nemíní v tomhle příšerném boji jen tak vzdát. Jak film pokračuje a nabírá na obrátkách, pestrá mozaika vedlejších příběhů, generačních střetů a podvodů znesnadní komukoli vyváznout z bytu se zdravou kůží. (Cinemax)

TheEvilTwin

Naprostý bizár z Ruska, který je v první půlce dost drsný, zábavný a dovoluje nám brát jej s nadsázkou a kdyby se v této linii držel po celou dobu, neměl bych s ním problém a pravděpodobně se jen bezduše bavil. V druhé půlce ale sešláplne z plynu a místo bezhlavého mlácení v bytě, kdy po sobě otec s “vrahem” házejí cokoliv jim přijde pod ruku (televize, vázy, talíře...), mlátí se jakýmkoli kusem nábytku, provrtávají si nohy vrtačkou a stříli na sebe z brokovnice, přichází dlouhé a táhlé rodinné drama, které ale nefunguje, protože divák nemá prostor si k postavám vytvořit hlubší vztah. Nudné béčko s levným, někdy do očí bijícím vizuálem, kdy ani sami tvůrci neví, co za film chtěli vlastně vytvořit. ()

slunicko2

Ruský vklad evropské kultuře. 1) 29letý očividný Tarantinův obdivovatel Kirill Sokolov (scénář, režie, střih) pojal svůj celovečerní debut v Mistrově stylu. Úvodní mistrovská scéna diváka vtáhne do děje během první minuty, napětí stoupá, po chvilce to vypukne, krev stříká na všechny strany a divák je spokojen. Svěží podívaná po první půlhodině trochu ztratí drive, ale pořád to stačí na slušný slasheroidní biják._____ 2) Kirill Sokolov v 21 letech promoval v Petrohradě v oboru fyzika a technologie nanostruktur. Jeho krátké filmy sbíraly ocenění na festivalech a tak se nakonec po první promoci vrhl na studium scenáristiky a režie._____ 3) Film Папа, сдохни obsadil první místo v hlasování kritiků a získal hlavní cenu festivalu Okno do Evropy ve Vyborgu. Že by nomen omen? Tak vítej, maťuško Rusi, v Evropě._____ 4) Zaujal mě přitažlivý 26letý Aleksander Kuzněcov (Matvěj), také frontman hudební skupiny Space Punk Industry (britpop). ()

Wacoslav1

Tak už konečně chcípněte vy ČSFD uživatelé bez tý věci co se maže na chleba. V Ruských vodách obvykle moc nelovím, ale najdou se i výjimky a tahle hodně černá a vražedná komedie mi téměř perfektně sedla. Pro někoho možná až moc jednoduchý a přímočarý a místy trochu přehnaně brutální, ale méně je holt někdy více a tahle poctivá žánrovka si aspoň na nic nehraje.85% ()

Sayge

Skvělá ukázka toho, že i 5 lidí a v podstatě jeden byt stačí k natočení velmi zábavné podívané. Gore je zde velmi šťavnatý, přesně jak ho mám rád, občas jsem se i zasmál a bavil jsem se tak, že celý film uběhl jako nějaká jednohubka. Soundtrack mne zde moc nenadchl, a příběh taky nebyl nijak složitý, troufám si říct skoro, až předvídatelný, ale přesto tenhle film má svoje kouzlo. Dávám velké + za velmi podařené charaktery a herecké výkony. ()

Snorlax

Když se loupí s grácií a jen po troškách, stává se z krádeže uměleckého díla inspirace. Sokolovovi se podařilo inspirovat se Tarantinem a jít vlastní cestou. Propracovaný vizuál se umně snoubí s hudebním doprovodem a spolu vytváří krásnou kulisu pro krvavá jatka, jež se odehrávají na plátně. Některé scény jsou opravdu hodně vychytané, ale k vrcholu patří záchrana matky. ()