Z pekla do pekla

(študentský film)

Koho peklo schvátí, toho nenavrátí. Ledaže by do úplňku přinesl dvě hříšné duše, které by v kotlích zaplnily jeho místo! Před tento nelehký úkol je postaven nevinný šlechtic Albert (Ondřej Novák), který se do světa vydal hledat nevěstu, avšak místo svatby s krásnou komtesou (Denisa Pfauserová) se ocitá v moci pekelné. Dokáže se dobrák od kosti, kterým Albert nepochybně je, vzdát svých zásad, aby se z pekla vykoupil? (ČSFD.cz)

honajz2

Jenom 42%? Jiné horší studentské filmy tu jsou strašně nadhodnocené a tohle je zas naopak strašně podhodnocené. Tohle bych si fakt dokázal představit i jako celovečerák, jenom to chce ještě dost zamakat na scénáři, ale jinak by ten nápad opravdu na celovečerák byl. Filmařsky to taky celkem ušlo, bojové scény sice působí trochu směšně, ale tak je to studentský film, je třeba k tomu být tolerantní, jinak to má ale dobrou kameru, herecké výkony nic extra, někteří dost přehrávají, ale jak už jsem psal, je to přece jenom studentský film. Ale docela se mi to líbilo, z letošního Studentského maratonu to patří určitě mezi to lepší. 3* ()

• Původní lokace pekla mělo být sklepení v Březnici, ale 14 dní před natáčením se zrušila. Nakonec se natáčelo ve Vltavském podzemí v Týně nad Vltavou. (Zdroj: Daniel Habrda)
  • Většina rekvizit, zbraní a zbrojí byla zapůjčena Petrem Nůskem z Housova mlýna v Táboře. (Zdroj: Daniel Habrda)
  • Od druhého natáčecího dne nastaly rekordní mrazy. Jednalo se o nejstudenější březen za posledních 60 let. (Zdroj: Daniel Habrda)