V roce 1691 byl v Bostonu odsouzen k smrti temný čaroděj. Za pomoci Satana se ale přenese v čase do současného Los Angeles, kde je vržen oknem do bytu Kassandry a jejího přítele Chase. Ti si myslí, že je to nějaký opilec, a nechají ho u sebe přespat. Druhý den čaroděj krutým způsobem Chase zabije. Pak vyhledá spiritistku, která mu řekne, že musí najít tři části čarodějnické bible, která obsahuje tajné jméno Boha... Kassandru, která truchlí nad Chaseovou smrtí, navštíví Giles Redfern, lovec temných přízraků ze 16. století, který se také přenesl v čase, aby tu čaroděje našel. Kassandra se ho bojí, a tak, když se Giles snaží čaroděje zaměřit, zavolá policii a nechá ho zatknout. Ale temný čaroděj se vrací a chce zničit i Kassandru... (oficiálny text distribútora)

ink flo

O víkendu jsem hledal nějaký tématický velikonoční film. Horror o lovu na čarodějnice zněl nadějně. Nakonec to teda nebyl horror a hon se pořádal na čaroděje, ale dobrý.  Zábavný béčko s podobnou zápletkou jako francouzští Návštěvníci - sluha satanův a jeho lovec se přenesou z 15. století do USA 80tých let 20. století. Funguje to hlavně kvůli sympatickým hlavním hrdinům, obzvlášť Richard E. Grant (Withnail and I, How to Get Ahead in Advertising...) s jeho staroangličtinou a démonickej Julian Sands, kterej se snaží získat tři části grimoáru, který dokáže vynulovat stvoření. Kdybych to viděl v éře VHS, tak jsem asi naprosto unešenej. ()

tron

Warlock si v hororoch požíva istý kultový status... ktorému som nikdy nerozumel. Kombinácia hororu a fantasy nie je úplne na zahodenie a Juliand Sands je vcelku démonický "bielovlasý černokňažnícky diabol". Dobré sú i historické pasáže a niektoré Twohyho nápady v scenári (ak Warlock v piesku zanechá odtlačok nohy a vy doňho zatlčiete klinec, v skutočnosti ho zatlčiete do bosorákovej „fyzickej“ nohy, ale tesne pred ďalším úderom fiktívneho klinca, ktorý mu na chodidle spôsobí nefiktívnu ranu, si Warlock k chodidlu priloží dosku, takže klinec sa nezatlčie do nohy, ale iba do dreva). Zvyšok je určený na zahodenie. ()

gudaulin

Otevřeně řečeno, ke skouknutí Warlocka mě nalákalo vysoké hodnocení, které dosahovalo 71 % - a tak jsem při jeho uvedení v televizi neváhal čekat do velmi pozdních nočních hodin - proti Warlockovi totiž běžel jiný film, který jsem nahrával. Výsledek mě zklamal, a i když odfiltruju noční únavu, ani pak bych to nevytáhl na víc než dvě hvězdičky. Podobná vysoká hodnocení zhusta dělají nekritičtí žánroví fanoušci. Jestli na Warlockovi něco funguje, pak je to záhadně se tvářící název a téma, které bezesporu potenciál má. Bohužel provedení je k uzoufání béčkové, tzn. nenápaditá režie, zapomenutelné herecké výkony i nízký rozpočet. Celkový dojem: 25 %. ()

Campbell

První a nejpovedenější díl série. Miner , Twohy a Goldsmith spojení v jednom filmu nemohly dopadnout špatně, proto jsem se na film dost těšil, nicméně i přes první nadšení po chvilce lehce upadalo a tak nakonec musím dát jen 3* i když silnější, trošku mi přišlo že v tomhle filmu zub času hlodal opravdu dost. Nicméně Herci byly úžasní a Sands je fakt démonickej, kdyby tu nehrál nevím jak by film dopadl. Film jsem si dokonale užil. ()

TERRORDROME

Warlock ma nikdy nesklamal, ani pred rokmi, ani po rokoch. Stredoveký čarodejník je vyslaný Satanom do dvadsiateho storočia aby tu našiel veľkú knihu kúziel pomocou ktorej je možné zvrátiť stvorenie sveta. Proti nemu sa postaví drsný lovec bosorákov s parádnym huňatým kabátom a pomôže mu samozrejme aj spojenec z našej doby, konkrétne istá deva naktorú najlepšie sedí popis - obeť módy 80-tych rokov s desivým három čo vyzerá ako oranžový chlpatý votrelec prisatý na jej hlave. Skôr než rýdzi horor je to také temné fantasy šmrncnuté čiernym humorom, ktoré našťastie ani na chvíľu nenudí a stále tasí zaujímavé nápady. Sliedivé oči špiritistky do vrecka, mučenie zabíjaním klincov do stôp v piesku a najzábavnejšie je harpúnovanie lietajúceho Warlocka. Nad efektami tej doby dnes môže kdekto krútiť nosom a fŕkať ako kôň, ale mňa tie jednoduché triky potešili viac než všetky digitálne nezmysly v oboch dieloch nového Súboja Titanov dohromady. Proste klasické osemdesiatkové hororové béčko na pobavenie. A baviť sa mu darí, takže za mňa palec hore. ()

• Scénář k filmu napsal David Twohy. (Chatterer)
  • Poslední film distributora New World Pictures. (Chatterer)
  • Film se převážně natáčel v kalifornském městě Santa Paula na Faulknerově farmě, ale také ve státě Massachusetts ve městech Plymouth a Boston. (Trajektt)

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno