Píše se rok 1963: Alison Wilsonové nečekaně zemře manžel. Záhy nato se objeví žena, která tvrdí, že je Alecova opravdová manželka. Alison se rozhodne přijít pravdě na kloub a odhalit skutečnou totožnost svého manžela. Brzy jí dojde, že si Alec svá tajemství odnesl s sebou do hrobu, od jejich románku, když byli během války zaměstnáni v tajných službách, po tajemné období v Indii. Přestože Alison odhalí skutečnosti, které kompletně změní její dosavadní život, nepřestane se honit za pravdou. (Viasat)

kolemjdouc

Sečteno a podtrhnuto =no to byl teda Alec agent kanec! Se scénáři s válečnou tématikou se roztrhl pytel.U tohohle dílka budiž připsáno k dobru, že vystihl kostýmy,maskami,interiéry i exteriéry i rekvizitami a v neposlední řadě kamerou onu dobu do které byl zasazen velmi reálně.Notně tomu ubral na kráse nekvalitní dabing. ()

emma53

Je to na hranici s nejvyšším ohodnocením, nejen proto, že je to podle skutečnosti a že Ruth Wilson hrála skvostně, ale i za poslední záběry a fota, které mně téměř vyrazily dech. Nedokáži si ani v nejmenším představit Alici při postupném dopátrání "pravdy" o svém manželovi v reálu. Muselo to být psychicky naprosto vyčerpávající, ale Ruth to zahrála famózně. K tomu dobová atmosféra, která se také povedla, opravdu nevím, co bych vytkla, takže ještě si to nechám uležet a možná půjdu na pět*. ()

Morholt

Příběh o pátrání po dvojím životě zesnulého manžela je zajímavý především tím, že je inspirovaný skutečnými událostmi. I když je tu špionážní zápletka a souvislost s II SV, tak nečekejte žádné fatální odhalení a rejdění tajných služeb. Je to spíš o vdově, které se hroutí pohled na milovaného člověka a ona se ,kromě dopátrání pravdy, snaží očistit jeho jméno především sama před sebou. Herecky sérii vládne Ruth Wilson, která dokonale vystřihla všechny polohy, které daná látka nabízela a podařila se i retro atmosféra 60. let, během kterých se většina příběhu odehrává. 70% ()

Arsenal83

Zaujímavý krátky seriál, ktorý potvrdzuje, že bez technológií, ako je napríklad internet, toho bolo v nedávnej minulosti veľa možného. Napríklad muž mohol žiť aj niekoľko životov naraz a na všetko sa prišlo až po jeho smrti. Ak sa teda vôbec prišlo. K seriálu asi toľko, že prvá časť dosť naláka, ale ako sa to začína postupne odhaľovať, nabaľovať klamstvá a podvody, trochu to stráca na intenzite. Ruth Wilson opäť výborný herecký výkon a znova potvrdila, že i v 36 rokoch môže bežná britská žena vyzerať ako starena. ()

Zix.

Zpracování není sice dokonalý a přesně podle pravdy, ale příběh hodně zaujme a překvapí. Vážně jsem jen čuměl jak někdo dokáže působit normálně a zároveň lhát a skrývat pravdu před vlastní rodinou. Zajímavý je, že spisovatel vše dobře tajil dokud nepřišla smrt, po které teprve většina lží vylezla ven. ()

• Seriálová postava Alison Wilson je ve skutečnosti babičkou její představitelky Ruth Wilson. (Morholt)