Lady Chatterley's Lover

(TV film)
Ukážka z filmu

anatheman

Taková standardní britská marmeláda, která popisuje milostný kosočtverec mezi 3 ctnostnými jedinci, z nichž 2 jsou zjevně více nadrženi. Ve své podstatě to není špatný snímek, rozhodně neurazí, ale zároveň není ničím objevný. Je odvyprávěn s lehkostí a dobové zasazení okolo první světové války prostě nemůže zklamat. Je zde řada známých britských herců, kteří také představují sázku na jistotu. Docela oceňuji, že postavy nejsou nikterak idealizované a působí tedy lidsky. Takže tedy 3 hvězdy - film neurazí, ale ani nenadchne. ()

eileen

Kdyby to nebylo točeno podle románu D.H. Lawrence, tak by si člověk řekl jo, docela oddychovej slaďák, ale vědomí, že je to britská adaptace slavného britského románu, je to opravdu k pláči. Takhle překopat celou knihu a hlavně charaktery všech postav - korunu tomu dali paní Boltonovou - to je opravdu počin hodný americké kinematografie, že si to ale stará dobrá Anglie takto zvládne sama, to bych opravdu nečekala - ty dvě hvězdy jsou vlastně jen za výpravu, hudbu a představitelku Connie, která mi celkem sedla. ()

VenDulin85

Knihu jsem nečetla (pššt), takže jako sociální drama o jednom britském trojúhelníku to nevypadá vůbec špatně, vlastně to celé uteče velmi svižně. Kdyby to byla má oblíbená kniha, tak tu prskám ostošest, že mi ji domrvili, ale takto nepolíbena sázím poctivé 4*. ()

radektejkal

Není to první verze Milence Lady Chatterleyové, kterou jsem viděl, ani poslední, která byla natočena. Myslím si ale, že to tak stačí, protože ani jedna z nich neříká, kde je zakopán pes či hrnec se zlaťáky - a neříká to ostatně ani přeceňovaný román D.H. Lawrence, který tu posloužil někdy jako předloha, jindy námět či jen vizuální inspirace. Víc bychom se dozvěděli z přepracování jeho lepších románů, a to nemluvím o povídkách; třeba krátká příhoda v povídce Dotek by lépe objasnila, kam se všechny postavy tohoto díla ubírají a o co usilují. V případě Milence není podstatný rozdíl mezi palácem a hájovnou, ale mezi prohlášeními dvou mužů (Clifforda Chatterleye a Olivera Mellorse) a dvou žen (Connie Chatterleyovou a Mrs. Boltonovou). Na rozdíl od mužů, jejichž pravdy, či pseudopravdy, či dokonce lži, se vztahují nejen k přítomnosti, ale  i vymezené minulosti a celé budoucnosti, zatímco ženy mluví jen o tom, co je skutečností právě teď, v tomto okamžiku. Když muž řekne: miluji tě, vyjadřuje tím jakýsi vágní příslib, který hodlá dlouhodobě respektovat (pokud to bude tak a ono onak). Pokud to samé řekne žena, nemůže se mýlit, protože to platí pouze pro okamžik, v němž to bylo vysloveno. ()

MsUtahraptor

Z knížky si zas až tolik nepamatuji, ale jako adaptace je tohle dost mimo. Jako s matnou vzpomínkou na předlohu nesouvisející film mi to sedlo (Z části proto, že jsem zrovna v něčem chtěla vidět Holliday.). ()

cherita

Moje první a vzhledem k mému znechucení zřejmě taky na dlouhou dobu poslední adaptace Lawrencova románu. Ne že bych měla ráda otrocky zfilmované knihy, ale tohle bylo tak mimo co se týče pojetí postav, děje i samotné myšlenky románu, až si říkám, jestli ho vůbec někdo ze štábu četl. Opravdu to působí dojmem, jako by si tvůrci přečetli shrnutí děje v učebnici literatury pro střední školy a na jeho základě napsali scénář. Holliday Grainger svým vzhledem až pozoruhodně odpovídá mojí představě Connie, ale hraje ji jako sobeckou a sexuálně neukojenou hysterku, a Richard Madden má štěstí, že na něj nemůžu nadávat, protože byl ve své roli tak nevýrazný, že už si ho vůbec nepamatuju. A pro ten konec ani nemám slova. ()

Bozvav

S literární předlohou to moc společného němělo, ale vzhledem k tomu, že ani ta mne nenadchla, tak mi to tak nevadí. Lepší průměr v rámci žánru. ()